Everipedia (IQ) Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda kripto para yazarlarına, editörlerine ve içerik üreticilerine hitap eden IQ Token hakkında bilgileri sunacağız. IQ Token nedir, nasıl alınır, gelecek fiyat tahmini nasıl, avantajları, dezavantajları ne sorularına cevaplar bulmaya çalışacağız. 

  Everipedia (IQ) Token Nedir?

  Everipedia (IQ) Token, gerçek dünyadaki verileri ve bilgileri blok zincire taşımak için kullanılabilen kripto paradır. Everipedia ağında kullanılabilen IQ Token, bilgiler üzerine tahmin yapma yoluyla kazanılır. IQ Token aynı zamanda merkeziyetsiz finansal işlemlerin tümünde de görev alır. Bilgi çağında yatırımcılara makaleler sunan ve yeni bir kullanım örneğini var etmeye çalışan projenin IQ Token’ı bilgi pazarı olan PredIQt’de işlem yapmak için bir ödeme aracıdır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Everipedia (IQ) Token projesinin amacı gerçek dünyada da değişikliklere sebep olan bilgileri yatırımcılara sunmaktır. Bu yüzden EveriPedia ağında yatırımcılar kripto para dünyası ve yatırımları ile ilgili pek çok yararlı makaleye erişebilir ve onları okuyabilirler. Proje, yatırımcıların bilgileri ve tahminleri üzerinden token kazanabilmelerine imkan tanır. EverPedia’nın bilgi pazarı olan PredIQt’ye IQ Token sahibi herkes giriş sağlayabilir ve burada yer alan makalelerdeki bilgilerin gelecekte gerçekleşip gerçekleşmeyeceği yönünde bir tahmin verebilir. Tahmin ise IQ Token ödeme ile sisteme tanımlanır.

  Tahminin gerçek olması halinde kişi yüklü miktarda Token kazanır. Proje dünyanın en büyük bilgi tabanının oluşturmayı hedeflemiştir. Proje hakkında diğer bilgileri şu adresten öğrenebilirsiniz.

  IQ Token Yorum

  IQ Token hakkında yorum yatırımcı ve analistler bu token’ın yazarlara ve araştırmacılara hitap ettiğini açıklıyorlar. Çünkü IQ Token sahibi olan bir yazar EverPedia’a editör veya yazar olarak yer alabiliyor ve yazdığı makaleleri kripto para yatırımcıları için sunuyor. Yazar veya editör, makalelerinin beğenileri üzerinden veya yapılan tahminler üzerinden ise belirli miktarda token kazanabiliyor.

  IQ Token Geleceği

  IQ Token geleceği hakkında tahmin yürüten analistler, fiyat artış olasılığını kuvvetli olduğunu vurguluyorlar. Analistlere göre IQ token 2021 sene sonunda 0.065 dolar ile 0.070 dolar bandında fiyatlanabilir. Analistler 2021 senesi Temmuz ayı sonunda ise fiyatın 0.035 dolar ile 0.040 dolar bandı arasında yer alabileceğini, projenin potansiyelinin son derece yüksek olduğunu ifade ediyorlar.

  Everipedia Token Fiyatı

  En güncel verilere göre 1 IQ fiyatı %everipedia+try% TL. Döviz cinsinden ise %everipedia+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Everipedia 24 saatte %everipedia+yuzde%.

  Tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi IQ Token fiyatında da oynaklık ön planda yer alır. Kripto para piyasasının volatilitesi, IQ Token için piyasaya yansıyan alım talepleri ve arzdaki değişim, IQ Token fiyatının da anlık değişimlere uğramasına yol açar. Hem piyasaya hem de token’a ilişkin olumlu veya olumsuz gündem maddeleri fiyatı ayrıca şekillendirir. Bu yüzden güncel fiyat öğrenilmeden yatırıma başlanmaması gerekir.

  Everipedia (IQ) Token Nasıl Alınır?

  IQ Token almak için yapılacaklar şöyledir:

  • 1. Adım: IQ Token’ın işlem gördüğü Binance, OkeX, CoinDCX borsalarından tercih edilene erişim gerçekleştirilir.
  • 2. Adım: Seçilen ve erişilen borsanın hesap açılış sekmesine giriş ardından gelen KYC işlem aşamaları tamamlanıp, kaydedilerek hesap oluşturma işlemi tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Açılan hesaba borsanın para yatırma sekmesine erişim ardından bir yöntem seçimi yapılıp, para transfer edilir. 
  • 4. Adım: Borsadan “kripto al“ menüsüne giriş ile IQ Token paritesinin bulunduğu satın alma işlem sayfasına erişilir. 
  • 5. Adım: Satın alma işlem sayfasında güncel fiyattan veya daha avantajlı bir fiyat tanımlaması üzerinden, tercih edilen miktarda IQ Token alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Alınan tokenlar hesabın cüzdanında veya çevrimdışı güvenli saklama sunan donanım cüzdanda saklanabilir. 

  Tüm aşamaların doğru uygulaması ardından satın alım rahatlıkla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  IQ Token avantajları:

  • Bilgiler İle Kazanma: IQ Token sahipleri Everipedia içinde yer alan makalelerdeki konuların gelecekte gerçekleşip gerçekleşmeyeceği hakkında tahmin yaparak, tahminlerinin gerçekleşmesi sonunda yeni token kazanırlar. 
  • Hız ve Düşük Masraf: IQ Token sahipleri takasta veya cüzdanlar arası token transferinde kısa bekleme süresinde onayı alıp, düşük masraflar öderler. 
  • Yatırıma Yararlı Bilgi Kazanma: IQ Token sahipleri Everipedia’nın tüm bilgi tabanına ve yatırıma yararlı bilgileri sunana makalelere ulaşabilirler. 

  Dezavantajları Ne?

  IQ Token dezavantaj:

  • Şartlı Ödül: IQ Token ödülleri he bir işlem üzerinden veya görev gerçekleştirme ardından kazanılamaz. Ödül kazanmak için ekosisteme bilgi verici makale eklemek be beğeni almak gerekir. İçerik üretme konusu ile ilgilenenler ödülleri alırlar. 
  • Saldırı Risk: IQ Token çevrimiçi moddaki cüzdanlarda saklanırken ağda oluşabilecek bir saldırıda risk altına girerler. Donanım cüzdanda token saklama tercihi ise bu riskten korunabilmeye imkan sağlar.

  Sonuç

  IQ Token, insanların bilgilerine, makalelere ve bilgiler üzerinden yapılan isabetli tahminlere önem veren bir kripto para projesidir. Dünyanın en geniş bilgi tabanını yaratma hedefinde olan projenin 2021’de daha popüler hale gelebileceği düşünülüyor. Analistler ise 2021’de IQ Token değer kazanımı tahminlerini sıklıkla veriyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle