Everipedia (IQ) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Yatırımcıların bir süredir takibinde yer alan Everipedia (IQ), proje hedefi ve piyasa hareketi ile beklentileri karşılamayı başarıyor. Blok zincir teknolojisinin hayatın her alanında görülmeye başlamasının ardından daha çok önem kazanan Everipedia, bir bilgi ekosistemi olarak önemli çözümler sunmaya hazırlanıyor. Everipedia (IQ) projesinin merak edilen detaylarını ise tüm kripto meraklıları için bir araya getirdik. 

  Everipedia (IQ) Coin Nedir?

  Everipedia, merkezi olmayan bir bilgi tabanı ve tahmin piyasası olmasının yanı sıra para piyasası ve sentetik varlık sistemi içeren DeFi platformudur. IQ ise ekosistem içindeki tüm uygulamalara güç sağlayan ve yönetişim sağlayan yerel belirtecidir. Kısaca Everipedia (IQ), gerçek dünyadaki bilgileri ve verileri blok zincire taşımaya yarayan bir kripto para birimi olarak tanımlanabilmektedir. IQ belirteci, finanstan sanata ve veriye dünyanın zincir bilgisini getirmeye odaklanan bir DeFi, NFT ve Oracle belirtecidir. 

  Everipedia (IQ) Projesi ve Whitepaper

  Kendini kısaca bir bilgi ekosistemi olarak tanımlayan Everipedia (IQ), teknik makalesinde de yer verildiği üzere güçlü bir vizyon ve misyona sahiptir. Everipedia’nın projesinin sahip olduğu vizyon, blok zincir bilgisini dünyaya ve bilgiyi blok zincirine taşımaktır. Yanlış bilgi çağında gerçek bilgiyi doğrulamaya yardımcı olmak ve bok zinciri alanında yeni bir kullanım örneğinin kilidini açmayı hedefler. Öte yandan dünyanın bilgisini IQ belirteci aracılığı ile zincire getirmek istemektedir. 

  Bilgiler üzerine kullanıcıların tahmin yapabildikleri bir token olarak tasarlanmıştır. Doğru cevaplayan kullanıcılara yeni tokenlar da verilmektedir. DeFi alanında da işlevsel özellikler kazandırılmış olması gelecekte de varlığını ciddi bir şekilde sürdürmeye devam edeceğini göstermektedir. Kullanıcıların bilgi paylaşımlarında bulunarak EOS blok zinciri üzerinde desteklenen ve topluluk odaklı harekete eden, yönetilen bilgi platformu olarak önemli çözüm önerilerini bir arada sunmaktadır. 

  Blok zincir bilgisini dünyaya ve bilgiyi blok zincire getirmek için ciddi bir çaba sarf edilen proje, çevrimiçi ansiklopediyi günümüz teknolojilerine taşıma amacına sahiptir. Tüm bilgilerin tüm insanlar için erişilebilir olduğu bir dünya vizyonu ile hareket etmesi de önemli bir etken olarak gösterilmektedir. Bu hedefi gerçekleştirmek için blok zincir teknolojisini kullanmaktadır. Projenin hedeflerini ve teknik detaylarını öğrenmek için: https://everipedia.org/ resmi bağlantı adresini kullanabilirsiniz. 

  Everipedia (IQ) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Sektörde daha önce de yaptıkları önemli işlerle öne çıkmayı başaran Christian Deciga, Theodor Forselius, Travis Moore, Mahbod Moghadam ve Sam Kazemian tarafından kurulmuştur. ABD merkezli olan proje ekibinde şu an için birçok farklı önemli isim daha yer almaktadır. Ekip içinde önemli görevleri üstlenen birçok farklı isim daha bulunmaktadır. Güçlü bir ekip ve topluluk odaklı anlayış ile sağlam zemin üzerinde bulunmaktadır. 

  Everipedia (IQ) Kullanım Alanları Neler?

  Everipedia, kullanıcıların bilgi paylaşımı yapabildiği ve bu bilgilerin blok zincire taşındığı bir platform olarak kullanılmaktadır. Blok zincir üzerinde bir Wikipedia olarak ve kriptoya dayalı bir şekilde kullanılmaktadır. IQ belirteci, finanstan sanata ve veriye dünyanın zincir bilgisini getirmeye odaklanan bir DeFi, NFT ve Oracle belirteci olarak kullanılır. Everipedia ansiklopedisine, merkezi olmayan tahmin pazarı PerdlQt’a, birinci taraf oracle hizmeti OraQles’a ve bahis platformu HilQ!ya güç sağlamak için de kullanılır. Öte yandan zincir üzerinde gerçek dünya bilgisini getirmeye adanmış ilk blok zinciri olan, Brainchain’in yerel belirteci olarak da kullanılacaktır. 

  Everipedia (IQ) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Everipedia birçok yönden benzersiz bir yapıdadır. Projenin sahip olduğu vizyon ve bugüne kadar hayata geçirdiği projeler genel anlamda rakiplerinden ayrılmasını sağlamıştır. Gerçek dünyada var olan bilgi, deneyim ve verileri kullanıcılara sunmak için sunduğu birçok çözüm dikkat çekmektedir. Projeyi benzersiz yapan ve öne çıkmasını sağlayan başlıca unsur ise kısaca şunlardır:

  • PrediQT adlı tahmin pazarı ile kullanıcıların gelecekte herhangi bir etkinlik için Pazar oluşturabilmesini sağlayacaktır.
  • Blok zinciri alanında yeni bir kullanım örneği sınıfının kilidinin açılmasını sağlamaktadır. 
  • Dünyadaki en büyük kripto para birimi bilgisi deposuna sahiptir. 

  Güncel Everipedia (IQ) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 IQ fiyatı %everipedia+try% TL. Döviz cinsinden ise %everipedia+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Everipedia Coin fiyatı 24 saatte %everipedia+yuzde%.

  Everipedia (IQ) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Everipedia, diğer pek çok proje gibi avantajları kadar dezavantajlara da sahip bir projedir. Bazı dezavantajlar yüksek risk içerdiği için yatırımcıların buna göre işlem gerçekleştirmeleri çok daha doğru bir strateji olacaktır. Genel hatları ile avantajları öne çıksa da genel yapıda görülen başlıca dezavantajların yabana atılmaması gerekmektedir. Everipedia (IQ) avantajlarından bazıları ise kısaca şunlardır:

  • Kullanıcıların ödül token kazanmak için platform üzerinde yer alan makaleler hakkında tahmin yaparak avantaj elde etmesi sağlanır. 
  • Kripto para ve borsalar hakkında tüm makalelere tek bir yerden erişim imkanı sağlar. 
  • Bilgiyi blok zincire taşımak için çözüm sunar. 

  Everipedia (IQ) dezavantajlarından bazıları ise şöyledir:

  • Risk unsuru yüksek piyasalarda yatırımcısının kaybetmesine neden olabilir. 
  • İşlem yapan ya da görevini tamamlayan kullanıcılara ödül dağıtmaz. 

  Everipedia (IQ) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Dünyanın önde gelen küresel kripto para borsalarında Everipedia (IQ) listelenmektedir. Bu platformları tercih ederek yatırımcıların güvenli işlem gerçekleştirmesi mümkündür. Everipedia (IQ) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • UPbit
  • CoinDCX
  • DigiFinex
  • Bıttrex
  • Pionex
  • BigONe
  • Crypto.com
  • Binance
  • Bancor
  • Eosfinex
  • Uniswap
  • Quickswap
  • Newdex

  Everipedia (IQ) Coin Piyasa Bilgileri

  Everipedia (IQ) toplamda 21 milyar arza sahiptir. Toplam arzı ise 12 milyar olarak görülse de dolaşımda bu miktarın da altında bulunmaktadır. 0,07653 dolar seviyesi ile Temmuz 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından beklentilerin bir nebze altında kalmıştır. Piyasa sıralamasında işlem hacmi ve piyasa değeri ile dikkat çekse de istenen sonuçları kısa ve orta vadede vermeyebilir.  

  Everipedia (IQ) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Kripto para portföylerine Everipedia (IQ) eklemek isteyenlerin basit birkaç adımı takip etmeleri mümkündür. DeFi, merkezi olmayan ve merkezileştirilmiş olan birçok borsadan alınabilir. IQ almak için adımlar izlenir:

  • 1. Adım: Merkezileşmiş ve merkezi olmayan (DeFi) ilgili borsalara erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Kayıt işlemleri yapılır. 
  • 3. Adım: Onay sonrasında ilgili ödeme yöntemleri ile para aktarılır. 
  • 4. Adım: BUSD, EOS, USDT gibi çiftler ile alım yapılır. 
  • 5. Adım: TOken Pocket, Scatter gibi uyumlu cüzdanlarda saklanır.  

  Özet Olarak

  Everipedia (IQ) projesinin öncelikli hedefi çevrimiçi ortak makaleleri okumak, oluşturmak ve düzenlemektir. Başlangıçta şirket Wikipedia’nın çok daha modern versiyonunu oluşturmaya çalışmıştır. Zaman içinde blok zinciri bilgisini dünyaya ve bilgiyi de blok zincire taşıma hedefi ile gelişim göstermiştir. Genel çerçevede Everipedia (IQ) projesi gelecek vaat eden ve dikkat çeken projeler arasında yer almaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle