Baby Doge Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Meme coinlerin popülerleşmesi ile ortaya çıkan Baby Doge, piyasalarda meme coinler arasında büyük ilgi gören Dogecoin (DOGE) çocuğu olarak tasarlanan bir meme coindir. İnternet şakası (meme) olarak ortaya çıkan projenin kısa sürede ilgi odağı haline gelmesi şaşırtıcıdır. Doge meme topluluğunun hayranlarının geliştirdiği kripto para biriminin detayları ise yakından takip ediliyor. Baby Doge hakkında merak edilen tüm detayları bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.

  Baby Doge nedir, nasıl alınır, artıları nelerdir gibi soruların tüm yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. 

  Baby Doge Coin Nedir?

  Baby Doge, zamanla daha kıt hale gelmek için tasarlanan deflasyonist bir belirteçtir. Tüm Baby Doge sahipleri cüzdanlarında Baby Doge tutarak otomatik olarak cüzdana gönderilen daha fazla Baby Doge kazanabilecektir. Temelde Dogecoin’in (DOGE) çocuğu olma hedefiyle ortaya çıkan Baby Doge, meme tabanlı kripto para birimidir. 

  Baby Doge Projesi ve Whitepaper

  Doge meme topluluğunun fanları tarafından ortaya çıkarılan Baby Doge projesi, her işlemden %5 olarak tutulduğunda, bebek Baby Doge sahiplerine otomatik olarak yeniden dağıtılmaktadır. Baby Doge’nin birincil yardımcı programı, hayvanların evlat edinilmesi konusunda farkındalığı yaymak ve eğlenceli bir meme topluluğu oluşturmaktır. Baby Doge aynı zamanda tüm sahipler için Baby Doge Swap’ta BSC’den en düşük takas ücretlerini almaları için gerçek bir fayda yaratmayı hedeflemektedir. 

  Projenin genel hedefleri ve teknik detaylarına göre ayrıca Baby Doge sahipleri, Baby Doge ekosisteminde gerçekleşen her zincirleme işlemden otomatik olarak %5 ücret aldığından, cüzdandaki Baby Doge miktarının büyümesinin takip edilmesine de olanak vermektedir. Topluluk her işlem için oluşturulan ücretlerden daha fazla Baby Doge almaktadır. Token değerini mümkün olduğu kadar yukarı çıkarmak için altı aşamadan oluşan bir yol haritası ile varlığını sürdürmektedir. 

  Baby Doge projesi, kilitli likidite sahibi kullanıcıların oluşturduğu topluluğa daha fazla güvenlik sağlamayı amaçlıyor. Buna ek olarak şeffaflık, güven, uzun ömürlülük ve topluluk değerine önem veren bir yapı benimsemiştir. Baby Doge topluluğunun mümkün olan en yüksek miktara dahil etmek istemektedir. Rug pull gibi dolandırıcılık endişelerinin de ortadan kaldırılması için üçüncü parti denetimler uygulayarak güven kazanmıştır. Baby Doge projesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve projenin teknik detayları – hedefleri hakkında bilgi sahibi olmak için: resmi bağlantı adresini kullanabilirsiniz. 

  Baby Doge Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Baby Doge, diğer meme tabanlı kripto para birimlerinde olduğu gibi projenin arkasında hangi ekiplerin olduğu net olarak bilinmiyor. Genel hatlarıyla proje incelendiğinde Ethereum ağıyla uyumlu olacak biçimde ekosistem oluşturmak adına Binance Smart Chain altyapısını tercih ettiği görülmektedir. 

  2020 ve 2021 yıllarında Dogecoin’in yakaladığı fiyat artışının bir benzerini yakalamak isteyen birçok meme tabanlı kripto projesi hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda ortaya çıkan Baby Doge ise topluluk odaklı ve anonim geliştiriciler tarafından yaratılan bir kripto para projesi olarak piyasalarda işlem görmektedir. 

  Baby Doge Kullanım Alanları Neler?

  Son derece işlevsel görevler için kullanımı mümkün hale getirilen Baby Doge, topluluğuna kazandırma konusunda önemli bir yapı sunmaktadır. Baby Doge Coin’in kullanım alanlarından bazıları kısaca şöyledir:

  • Staking işlemlerinin yapılması. 
  • Bağış işlemleri.
  • İşlem ücretleri ve diğer ödemelerin karşılanması. 
  • Piyasalarda yatırım amaçlı kullanımı vb. 

  Baby Doge Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Baby Doge projesi her ne kadar kripto alanında meme coinler arasında yer alsa da önemli bir misyon da belirlemiştir. Diğer meme tabanlı projelerden bu yönüyle de ayrılmaktadır. Hayvanların evlat edinilmesi konusunda farkındalığın artırılması adına Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilmiş, eğlenceli bir koleksiyonluk token olarak tasarlanmıştır. Baby Doge’nin diğer meme tabanlı kriptolardan ayrılmasını sağlayan benzersiz özelliklerinden bazıları ise kısaca şöyledir:

  • Hayvanların evlat edinilmesine yönelik farkındalığı artırmaya yönelik hedefleriyle önemli bir misyon benimsemiştir. 
  • Her işlemde Baby Doge arzı azaltılacak şekilde tasarlanmıştır. 
  • Deflasyonist bir belirteç olarak Baby Doge sahiplerinin madeni para tutarak otomatik olarak cüzdanlarında gönderilen daha fazla Baby Doge kazanmaları sağlanır. 

  Baby Doge Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Meme tabanlı kripto paralar avantajları kadar dezavantajlarıyla da öne çıkarlar. Çoğu zaman riskli bir yatırım aracı görüldükleri için yatırımcısının temkinli olarak işlem gerçekleştirmesi önerilmektedir. Baby Doge avantajlarından bazıları ise şöyledir:

  • Güçlü bir topluluğa sahiptir. 
  • Elon Musk tarafından proje hakkında atılan tweet ile desteklenmiştir. 
  • Gerçek dünya kullanımını destekler. 

  Baby Doge dezavantajları:

  • Diğer meme coinler ile benzer riskleri barındırmaktadır. 
  • Piyasalarda dalgalı bir seyir takip etmektedir. 
  • DOGE, SHIB gibi güçlü rakipleri bulunur. 

  Baby Doge Coin Hangi Borsalarda Var?

  Kısa sürede birçok büyük borsada Baby Doge Coin’e yer verilmiştir. Henüz Binance’de listelenemese de piyasa değeri ve işlem hacmiyle öne çıkan birçok borsadan işlem yapılabilmektedir. Baby Doge listeleyen borsalardan bazıları ise şunlardır:

  • Bitmart
  • XT.com
  • PancakeSwap
  • BscScan
  • LBANK
  • Hotbit
  • DıgıFinex
  • Bitrue
  • BitForex
  • Huobi Global 
  • OKEX 

  Baby Doge Coin Piyasa Bilgileri

  Baby Doge, başlangıç aşamasında geleneksel enflasyonist/sabit arzın aksine 420 katrilyon arz ve deflasyon mekaniği ile yaratılmıştır. Baby Doge arzı her işlemde azaltılmaktadır. Şu ana kadar arzın %46’lık bir kısmının yakıldığı görülmektedir. Yüzde 10 oranındaki işlem ücretlerinin %5’lik kısmı ise Baby Doge Coin sahiplerine yeniden dağıtılmaktadır. Yüzde 5’i akıllı sözleşme ile BNB’ye satılır ve PancakeSwap üzerinde likidite çifti olarak otomatik olarak eklenmektedir.

  Piyasa hareketine bakıldığında ise 0,00000002 dolar seviyesi ile Temmuz 2021’de tüm zamanların en yüksek değerini görmüştür. Meme tabanlı kripto paralar karşı yüksek ilgi olsa da mevcut görünümde çok dalgalı bir seyir takip edilmektedir. Baby Doge hakkında uzmanların analizlerine ve gelecek fiyat hedeflerine analiz sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  

  Baby Doge Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Baby Doge Coin sektörün önde gelen birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Baby Doge işlem çiftine sahip en yüksek ticaret hacmine sahip borsalardan satın alma işlemleri yapılabilir. Baby Doge Coin almak için şu adımlar izlenebilir:

  • 1. Adım: PancakeSwap, OKX gibi büyük borsalara erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Kayıt adımları tamamlanır. 
  • 3. Adım: Hesap onayı sonrasında hesaba işlemler için bakiye gönderilir. 
  • 4. Adım: USDC, BUSD, WBNB, CAKE gibi çiftler ile takas yapılır. ,
  • 5. Adım: Güvenli ve uyumlu cüzdanlarda saklanır.  

  Özet Olarak

  Hayvanları evlat edinme farkındalığının artırılması ve topluluğunun her zaman kazanması gibi temel hedefleri bulunan Baby Doge projesi, diğer meme coinlerde sahip olduğu misyon ve teknik detaylar ile ayrılmaktadır. Güçlü bir destek bulan ve topluluğunu büyüten Baby Doge, her ne kadar iyi bir görünüm sunsa da dalgalı fiyatı nedeniyle risk teşkil etmektedir. İşlem yapmadan önce mutlaka bu risklerin göz önünde tutulması gerekecektir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle