Bu araştırmaya göre Ether yüzde 27 ıskontolu!

  Lider altcoin Ethereum için yayımlanan yeni bir araştırma bugün yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Araştırma firması RxR tarafından paylaşılan analizde ETH fiyatının olması gereken değerden yüzde 27 ucuz olduğu yer aldı.

  Araştırma firması RxR, lider altcoin için yeni bir araştırma yayımladı. Ethereum (ETH) fiyatına yönelik paylaşılan araştırmada kullanılan bir modele göre fiyat olması gereken değerden aşağı çıktı.

  Ether Değerinin Yüzde 27 Altında!

  RxR tarafından Metcalfe yasasına dayanan analizde, lider altcoin’in mevcut fiyat seviyesi irdelendi. Analize göre Ether fiyatı, olması gereken değerin yüzde 27 altında çıktı. RxR ise analiz modelinde Ethereum ölçeklendirme ağındaki aktif kullanıcılar ile Ethereum ana ağındaki kullanıcıları içeren bir değerlendirmeden yararlanıyor.

  Nispeten temel analiz olarak görülebilecek olan Metcalfe Yasası’na göre bir ağın değeri, kullanıcı sayısının karesi ile orantılı. Bu yasa, ETH kullanıcılarının Ethereum blok zincirinde işlem yapmaları, stake etmeleri, faiz kazanmaları ve ağ güvenliğine katkı sağlamaları gibi tüm hareketler ağın kullanımı ile doğru orantılı

  “ETH Piyasa Değeri 275 Milyar Dolar Olmalı”

  RxR analisti Lewis Harland ise yaptığı analizde Ethereum ağının değerlemesinden de bahsetti. Harland ağın ölçeklendirme ağlarının aktif kullanıcı tabanı modele dahil edildiğinde daha iyi takip ettiğini belirtirken, Ethereum’un piyasa değerinin 27 milyar dolar olması gerektiğini söyledi.

  Layer-2 ağlarındaki aktivite, ana ağın üzerine inşa edilen off-chain çözümleri ile pek çok sorunu azaltıyor. Bu durumla birlikte Ethereum ağının da Metcalfe Yasasına göre değeri artıyor ve yöntemin güvenilir olduğunun teyit edilmesini söylüyor. Şu anda ağ yüzde 27 ıskontolu olarak görünürken artacak aktiviteyle birlikte yine aynı yasa, ağın piyasa değerinin artabileceğini gösterebilir.

  Holesky Testnet’i Başlatılamadı

  Öte yandan Ethereum’un Holesky Testnet’i planlanan tarihte başlatılamadı. Geçtiğimiz yıl bu tarihlerde Merge yükseltmesinin yıldönümünü kutlayan ağ bu kez yeni güncellemesinde başarısız oldu. Geliştiriciler yeni lansmanın iki hafta ertelendiğini duyururken, sorunun ağn genesis dosyalarından birinde yanlış yapılandırma bulunmasından kaynaklanabilecğeini söylediler. Şu anda testnet için iki hafta sonrası bekleniyor ve daha önce Merge ve Shapella gibi iki önemli yükseltmede olduğu gibi yeni güncellemenin de başarılı olacağına inanılıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle