Kriptopara

3 Analistten Ecomi (OMI) Coin Geleceği ve 3 Tahmin

  Genel olarak kripto paralarla birlikte popülaritesini arttıran NFT (Non Fungible Token) sektörü, bu ekosistemdeki çeşitli varlıklarla dikkat çekmeye devam ediyor. Ekosistem içerisinde yer alan ve yatırımcıların araştırdığı Ecomi (OMI) Coin ile ilgili olarak bu rehber yazımızda “Ecomi Coin nedir, OMI geleceği ve OMI fiyat tahmini” ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

  Ecomi (OMI) Coin Geleceği 

  Dijital koleksiyon ürünlerinin, NFT ürünlerinin son dönemlerde sanat galerilerinde, müzayede evlerinde yer almaya başlaması, bu alandaki ürünler adına genel olarak olumlu bir gelecek beklentisinin oluşmasını sağlamaktadır. OMI Coin de bu ekosistem içerisinde yer almakta, işlevi sayesinde gelecek adına uzmanlar tarafından pozitif şekilde yorumlanmaktadır. OMI Coin ile ilgili olarak uzmanların gelecek tahminlerinde şu fikirler öne çıkmaktadır:

  • Projenin arkasındaki geliştirici şirket olan ECOMI’nin geliştirdiği VeVe uygulamasının yaygınlaşması beklenmekte, bunun da OMI Coin’e olumlu şekilde yansıması beklenmektedir.
  • OMI Coin’in genel olarak NFT pazarı ile güçlü bir korelasyon göstermesi, NFT alanındaki pozitif gelişmelerin varlığa da yansıması beklentilerini oluşturmaktadır.
  • Varlığın artan likiditesi ve stake edilen OMI Coin sayısındaki artış, gelecek adına yine pozitif bir beklenti oluşturmaktadır.

  Ecomi (OMI) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Kendine özel bir ağ oluşturan OMI Coin, Blockchain teknolojisini kullanarak kullanıcıların daha hızlı ve gizli bicinde dijital koleksiyon oluşturabilmelerini amaçlamaktadır. GO20 standartlarına sahip olan bu varlık, GoChain blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Toplam arzının %20’si OMI satışları sırasında dolaşımda olan OMI Coin, VeVe ekonomi sistemine göre uygulama için rezerv olarak yaklaşık %40 oranda tutulmaktadır.

  OMI Coin’in elinde bulundurduğu bu özelliklerle birlikte varlığın volatil bir yapıda olması, fiyatın piyasa trendlerine göre yüksek oranlarda değişebildiğini göstermektedir. OMI Coin’in teknik analiz incelemelerinde, uzmanlar 0,002000 dolar seviyesinin bir direnç bölgesi oluşturabileceğini belirtmekte, bu direncin aşılması halinde sıradaki güçlü direncin ise 0,002200 dolar seviyesinde görülebileceğini ifade etmektedir.

  Ecomi (OMI) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Ecomi (OMI) Coin, ECOMI tarafından piyasa sürülen dijital koleksiyon ürünlerinin satın alma işlemlerinde kullanılan kripto para birimidir. OMI Coin aynı zamanda NFT koleksiyon ve alım-satım platformu olan ve yine ECOMI tarafından piyasaya sürülen VeVe uygulamasında da kullanılan kripto para birimidir. VeVe platformunda kullanıcıların diğer kullanıcılar ile etkileşim kurabilmesi için OMI Coin sahibi olmaları gerekmektedir.

  VeVe pazaryerinde kullanıcılar alım-satım ve takas işlemlerinde OMI Coin kullanmaktadır. ECOMI şirketi bununla birlikte ürün satışlarında da OMI Coin ödemeleri kabul eden bir Blockchain projesi olarak da hizmet vermektedir.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Ecomi (OMI) Coin, Singapur merkezli bir teknoloji ve yazılım şirketi olan ECOMI’nin, kripto para sektöründe yer alma hedefinin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Şirket, ortaya çıkardığı bu projesi ile NFT sektöründe bir yenilik oluşturmayı hedeflemektedir. Şirket buradaki hedefinden yola çıkarak bir pazaryeri platformu olan VeVe uygulamasını piyasa sürmüş ve uygulamanın yayılması konusunda başarıya ulaşmıştır. OMI Coin sahipleri VeVe uygulaması üzerinden dijital koleksiyon ürünlerini satışa ve takasa sunabilmektedir. Kullanıcılar buradaki işlemlerde OMI Coin ile ödemeler almaktadır. Dijital koleksiyon üretimlerinde, ürün satın alma ve takas işlemlerinde VeVe platformunda OMI Coin kullanılmaktadır.

  Ecomi (OMI) Coin Fiyatı Kaç Dolar

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 OMI fiyatı %ecomi+try% TL. Döviz cinsinden ise %ecomi+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ecomi Coin 24 saatte %ecomi+yuzde%.

  OMI Coin, genel anlamda kripto para piyasasındaki genel trendlere uyum sağlamakta ve piyasa geneline uygun fiyat performansları ortaya koymaktadır. OMI Coin, 19 Mart 2021 tarihinde 0,01338 dolar seviyesi ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştır. Mart 2021’de, piyasaların genel anlamda yükselişte olduğu dönemde ATH belirleyen OMI Coin, ardından yine piyasa trendlerine uyum sağlamış ve düşüş yaşamıştır.

  Ecomi (OMI) Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  OMI Coin adına yapılan uzman değerlendirmelerinde, genel olarak olumlu beklentiler ön plana çıkmaktadır. Uzmanlar, OMI ekosistemindeki ve genel olarak kripto para sektöründeki gelişmelerin devam etmesi halinde OMI’nin de yeni zirveler görebileceğini ifade etmektedir. Ayrıca OMI Coin’in fiyatının düşük olmasının da varlığın gelecek adına yüklü yatırım yapılabilecek varlıklar arasında yer almasını sağlamaktadır. Uzmanlar bu olası durumda güçlü yatırımların güçlü kazançlar sağlayabileceğini ifade etmektedir.

  Ecomi (OMI) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Kripto para piyasasında bir varlığında güvenilir olup olmadığını anlamanın bazı yolları bulunmaktadır. Bu kapsamda varlığın güvenilir olup olmadığını görmek için ilk olarak 4 esas nokta incelenir. İlgili projenin arkasındaki ekibin incelenmesi, projenin arkasındaki topluluğun projeye ilgisi, projenin ulaştığı işlem hacimleri ve coin’in teknik analizleri ilgili projenin güvenilir olup olmadığına dair önemli ipuçları verir.

  OMI Coin ile ilgili olarak bu maddeler incelendiğinde, projenin arkasındaki geliştirici ekip olarak Singapur merkezli teknoloji ve yazılım şirketi ECOMI’nin olması, varlık adına güven vermektedir. Ayrıca OMI Coin’in GO20 standartlarına sahip bir varlık olması, yüksek işlem hacimlerine ulaşmış olması ve arkasında geniş bir topluluk bulundurması da projenin güvenilir olduğunu göstermektedir. Ancak kripto para piyasasında bulunan tüm riskler, OMI Coin için de geçerliliğini korumaktadır.

  Ecomi (OMI) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  OMI Coin ilk olarak diğer merkezi olmayan finans (DeFi) token’larından GO20 standartlarına sahip olması ile ayrılmaktadır. ERC-20 tabanlı bir token olmayan OMI Coin, GoChain blok zincirinde bulunmaktadır. Diğer yandan 2017 yılında kurulmuş olan GoChain’in Ethereum (ETH) cüzdanları ile geriye dönük uyumluluk gösteriyor olması da OMI Coin’i diğer token’lardan ayıran en önemli özelliklerden biridir. GoChain akıllı kontratlar ve ölçeklenebilirlik için tam destek sunmaktadır. Bu özellikleriyle birlikte OMI Coin’i benzersiz kılan yanları şöyle sıralanabilir:

  • OMI Coin’in ERC-20 tabanlı bir coin olmamasına karşın GoChain blok zincirinin ETH cüzdanları ile geriye dönük uyumluluğu, OMI Coin’e eşsiz bir özellik kazandırmaktadır.
  • GoChain blok zinciri Proof of Authority (PoA) mekanizması ile geliştirilmiş olan Proof of Reputation (PoR) algoritmasını kullanmaktadır.
  • OMI Coin, kredi kartı türü soğuk cüzdanlarda kullanılabilmektedir.
  • OMI Coin, VeVe uygulaması üzerinde rezerv para birimi gibi bir işlevselliğe sahiptir.

  Ecomi (OMI) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Genel olarak NFT ekosisteminin, geçtiğimiz yıl genelinde sınırlarını beklenmedik ölçülerde genişletmiş olması ve bununla birlikte VeVe uygulamasının da beklentilerin ötesinde sınırlara ulaşması, OMI Coin için pozitif beklentilerin ön plana çıkmasını sağlamıştır. Elde ettiği bu özellik ve gelişmelerle birlikte yatırımcıların ilgisini kazanmayı başaran OMI Coin’in avantajları şöyle:

  • OMI Coin sahipleri al-sat yapmadan da dijital koleksiyon ürünlerini VeVe üzerinden satarak kazanç elde edebilir.
  • OMI Coin sadece birkaç dakikalık işlemler ile hem cüzdanlar arası transferlerde hem de takaslarda kullanılabilir.
  • OMI Coin sahipleri, VeVe uygulamasına mobil cihazları üzerinden kolaylıkla erişim sağlayabilir.

  OMI Coin adına genel olarak dezavantajlar ise şöyledir:

  • OMI Coin, piyasaların referans olarak kabul gördüğü platformlardan biri olan CoinMarketCap tarafından izlenmemektedir.
  • OMI Coin pasif gelir olanağı sunmaz ve bunun yerine daha çok dijital öge geliştiricilerine satışlardan kâr olanağı sunar.
  • Listelendiği borsa sayısı kısıtlıdır.
  • Volatil bir yapıya sahiptir.

  Ecomi (OMI) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  OMI Coin listeleyen borsalar şöyle:

  • Gate.io
  • BitForex
  • AscenEX (BitMAX)
  • Binance
  • Coinbase
  • Huobi Global

  Ecomi (OMI) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  NFT sektöründe bir yenilik oluşturmak için yola çıkan ECOMI’nin piyasaya sürmüş olduğu proje, VeVe pazaryeri üzerindeki yaygın kullanımı ve diğer yönleri ele alındığında fiyat tahminleriyle de dikkat çekmektedir. Küçük – orta ölçekli bir kripto para olarak işlem gören OMI Coin için 3 uzman analist ekibinin fiyat tahminleri öne çıkmaktadır:

  • Price Production analist ekibi OMI Coin’in 2022 yılı genelinde 0,005 dolar seviyesinde hareket edeceğini öngörmektedir. Ekip, OMI Coin adına 2022 yılında stabil bir fiyat performansı öngörmekte ve ciddi oranlarda değişiklikler öngörülmemektedir. Bununla birlikte ekip 2023 yılı için OMI Coin’de en yüksek 0,008 dolar seviyesinin, 2024 yılında ise en yüksek 0,012 dolar seviyesinin görülebileceğini öngörmektedir.
  • Coin Arbitrage analist ekibi 2022 yılsonuna kadar OMI Coin’in 0,004212 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir. Ekip ayrıca 3 yıllık süreçte OMI Coin’in en yüksek 0,2467 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmekte ve 2023 yıl sonu için ekip 0,006815 dolar seviyesinin görülebileceğini öngörmektedir.
  • Tech News Leader analist ekibi OMI Coin’in 1 yılda 0,006 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini, fiyatın 5 yıl içinde 0,018 dolar seviyesine ulaşabileceğini ve 10 yıl sonunda ise fiyatın 0,12 dolar seviyesine ulaşabileceğini öngörmektedir.

  Sonuç

  Teknoloji ve yazılım şirketi olan ECOMI tarafından piyasaya sürülen Ecoimi (OMI) Coin, şirketin bir NFT pazaryeri uygulaması olarak oluşturduğu VeVe uygulamasında kullanılan, bir kripto para birimidir. NFT sektörünün ve genel olarak kripto para piyasasının gidişatına göre hareket etmesi beklenen OMI Coin adına uzman analistlerin genel olarak olumlu fiyat tahminleri belirttiği görülmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle