Kriptopara

Hangi Altcoinler Değerleniyor? İşte 5 Bomba Kripto Para

  Oldukça hareketli bir dönemden geçen kripto para piyasalarında yatırımcıların ilgisi giderek büyüyor. Analistlerin fiyat olarak yükselmesini bekledikleri en iyi altcoinler listesine baktığımızda XLM, LINK, LTC, ETH ve BNB Coin olarak listeleniyor. Michael Vande Poppe, Tom Lee, Aayush Jindal gibi analistler genel olarak bu 5 altcoin’e dikkat çekiyorlar. En iyi 5 kripto para arasında yer alan bu altcoinler ve onları gündeme taşıyan detayları bu yazımızda sizlere sunacağız. 

  Steller Lumens (XLM)

  Steller Lumens (XLM), analistlerin gelecekte değer kazanabileceğini ifade ettikleri bir alt coin olarak karşımıza geliyor. XLM Coin, 2014 yılında Ripple kurucularından Jed McCaleb tarafından geliştirilmiştir. McCaleb, Ripple ile geleceğe yönelik ortaklık hedefleri konusunda ayrılıklar yaşayarak onlarla yolunu ayırmıştır. XRP ile aynı amacı taşıyan ve bir ödeme sistemi içinde kullanılabilen XLM Coin’i üretmiştir. XLM Coin Ripple ile aynı temel mantık üzerinden gelse de kendine özgü kod yapısı ile benzersiz bir hale kavuşmuştur. 

  Analistler XRP Coin’in SEC davaları ardından zedelendiğini düşünüyorlar. Gündem ne kadar olumlu yöne gitse de geleceğe dair belirsizliğin olduğunu belirtiyorlar. Bu yüzden artık XRP’nin yerine aynı işlevleri sunan XLM Coin’in alabileceğini düşünüyorlar. Diğer yandan 2021 yılında kendi dijital parasını üretmeye çalışan Ukrayna’ya Steller Lumens protokolünün destek çıktığı hakkında haberler yayıldı. Analistler bununda etkisi ile popülerliği yükselen XLM Coin’in 2021 ikinci periyodunda etkili şekilde değer kazanabileceğini açıkladılar.

  Chainlink (LINK)

  Chainlink (LINK), 2014 senesinde Sergey Nazarov tarafından kurulmuş olan Smart Contract isimli kuruluşun geliştirdiği altcoindir. Analistlerin görüşlerine göre, DeFi Platformlarına, akıllı sözleşmelere gerçek dünyadan belirli verileri aktarmaya yarayan Chainlik platformu büyük ilgi göremeye devam edecek. Bu kapsamda LINK Coin’in 2021 yılında etkili bir değer kazanımına gidebileceği açıklandı.

  Analistler LINK Coin’in ICO dönemine bakıldığında 0.09 USD’lik fiyatın görüldüğünü belirttiler. 2018 senesine gelindiğinde ise bu fiyatın 0,43 USD’ye yükseldiğini açıklıyorlar. 2019 senesi Haziran ayında LINK Coin’in 1,93 dolar seviyesine çıkmayı başardığını vurguluyorlar. 2020 senesinde ise LINK Coin fiyatının 11,60 dolar düzeyine ulaştığını aktardılar. 15 Ocak 2021’de ise LINK Coin’in 17,83 dolarlık fiyatı tabloya aldığını söylemişlerdi. 22 Nisan 2021’de ise LINK Coin fiyatı 38.97 dolar düzeyinde görülüyor. Analistler LINK Coin’in 2021 yıl ikinci yarısında 40 dolar ile 45 dolar arasında olabileceğini açıklıyorlar. Tarihsel verilere bakıldığında değer kazanımı ile ilerleyen LINK Coin’in 2021 yılında da değerlenebileceği açıklanıyor.

  Litecoin (LTC)

  Bitcoin ile oldukça benzer yanları olan ancak ondan daha teknolojik yanları bulunan LTC Coin, 2021 yıl sonunda değer kazanabileceği ifade edilen altcoindir. Analistler onun özellikle sunduğu işlem hızına bağlı olarak çok tercih edildiğini ifade ediyorlar. İşlem hızını ve kısa vadeli yatırıma uygun fiyat çıtalarını aynı anda sunabilen LTC Coin’in geleceği parlak bulunuyor.

  LTC Coin işlem emirlerine 2,5 dakikada yanıt alınabiliyor. Analistlere göre bu yüksek bir yatırım avantajıdır. Diğer yandan LTC Coin tarihsel fiyat ilerleyişine bakıldığında değer kazanımlarının daha fazla gündeme geldiği görülüyor. Analistler LTC Coin’in PayPal kripto para listesine eklendiğini belirttiler. Bu yeni atılımın ise fiyatları destekleyebileceğini düşünüyorlar. 2021 yılında LTC’ye olan talebin artabileceğini düşünen analistler, 2021 yıl sonunda 300.00 dolar ile 310.00 dolar bandında bir fiyat beklentisine sahipler.

  Ethereum (ETH) Coin

  ETH Coin’in 2021 ikinci yarısında yükselişe geçebileceğini pek çok analist ifade ediyor. Analistler, Ethereum’un merkeziyetsiz finansal işlemler için akıllı sözleşme sunduğunu belirtiyorlar. Bu akıllı sözleşmeler ile merkeziyetsiz finansal işlemlerin güvenli hale geldiğini aktarıyorlar. Diğer yandan Ethereum üzerinden altcoin geliştirme işleminin yazılımcılar için büyük fırsat olduğunu vurguluyorlar. 

  Kripto para dünyasının ise tüm bu özelliklere ihtiyaç duyduğunu düşünüyorlar. Analistler, niteliklerini devam ettirecek olan ETH’nin tercih edilirliğini sürdürebileceğini savunuyorlar. 2021 ikinci yarısından 2.590 dolar ile 3.000 dolar arasında fiyatlanabileceği ifade edilen ETH, yatırma değer altcoinler arsında yer alıyor.

  Binance Coin (BNB)

  Analistler, BNB Coin’in 2021 yılı ikinci periyodunda değerlenebileceğini açıkladılar. Bunun sebebini ise hem BNB Coin’in nitelikleri hem de Bitcoin ralli beklentisi olarak görüyorlar. Analistler BNB Coin’in işlem hacmi yüksek Binance borsasının imajını yansıttığını ifade ettiler. Diğer yandan BNB Coin’in oldukça yüksek bir hızı Binance borsası içinde sunduğunu açıklıyorlar. Her iki niteliğinde 2021 senesi fiyat artış olasılığına pozitif katkı sağladığını vurguluyorlar.

  Analistler BNB Coin’in BTC değer kazanımlarından en iyi şekilde etkilendiğini belirttiler. Analistler 2021 senesi ikinci yarısında Bitcoin için bir ralli beklentisi inde olduklarını duyurdular. Birçok yatırımcının ise yıl sonu için 70 bin ila 80 bin dolar arası bahis girişi yaptıklarını belirttiler. Eğer BTC artışı gündeme gelirse BNB Coin’in aynı yönde rekor bir fiyata koşabileceği aktarıldı. 

  Sonuç Olarak; Bu Altcoinler Her An Yükselebilir!

  XLM, LINK, LTC, ETH ve BNB Coin analistlerin fiyat artışı bekledikleri altcoinler olarak karşımızda duruyor. Bu altcoinler hem nitelikleri ile öne çıkıyorlar hem de tarihsel fiyat değişimlerinde performansları oldukça yüksek. Geleceği parlak görülen bu altcoinlerden yatırımcı ilgisi pek eksik olmayacak gibi görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle