Frax Share (FXS) Nedir? Nasıl Alınır?

  Frax ağı topluluğunun yönetişim birimi olan Frax Share (FXS) Coin hakkında bilgileri detaylı şekilde bu yazımızda sunacağız. Geleceği parlak görülen FXS Coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, onun için yapılan yorumlar ne yönde sorularına yanıt arayacağız. 

  Frax Share (FXS) Nedir?

  Frax Share (FXS), Bitcoin benzeri sabit arzlı dijital varlıklar yerine yüksek performansta ölçeklendirilebilir, algoritmik kripto paraları sağlamak hedefiyle kurulan Frax protokolünün yerel kripto para birimidir. Frax Share (FXS) Coin’in çapraz zincir uygulamaları üzerinden çalışması hedeflenmiştir. 

  Ağda yer alan FXS Coin miktarının bir kısmı kullanıcıların tedarikleri için verdikleri teminatlardan bir kısmı ise stablecoin’lerden oluşur. Frax Share sıradan bir stablecoin modelinde değildir. İlk çıkan kesirli algoritmik kripto para, stablecoin olarak bilinen FXS Coin, işlem için verilen teminat miktarın bağlı olarak çalışır. FXS Coin 1 doların üstündeyken yatırımcı bir işlem yapıyorsa, protokol işlemdeki teminat oranını aşağı çeker. FXS Coin 1 doların altından işleme giriyorsa, protokol teminat oranını yukarı çeker.

  Frax Share (FXS) Yorum

  Frax Share (FXS), analistler ve yatırımcılar tarafından yorumlanırken benzersiz bir modele sahip olduğu özellikle belirtiliyor. 2020 yılında piyasaya çıktığında tek hibrit modele sahip olan kripto para birimi olarak gözleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

  Analistler Frax Share (FXS) Coin’in Binance gibi işlem hacmi geniş kripto para borsalarının listesinde olmasının, onun erişilebilirliğini yükselttiğini belirtiliyorlar. Kripto para, fiat para birimi teminatlı ve teminatsız stablecoin modelleri piyasada yer alırken algoritmik, hibrit stablecoin tasarımını bir anda piyasaya çıkararak kendi yerini sağlamlaştırdığı belirtiliyor. 

  Frax Share (FXS) Geleceği

  Frax Share (FXS) geleceğinin oldukça parlak olduğu analistler tarafından dile getirilir. Yerel kripto para birimi olduğu ağda kullanıcılara yönetimi katılma ve görüş bildirme hakkını sunan FXS Coin’in kendine ait kemik bir kitleye bu yolla sahip olduğu ifade ediliyor. 

  Frax Sahre Coin arzının %60’lık kısmından daha fazla bir bölümünün ürün çiftlerine ve likidite sağlayıcılarına verilmesi, topluluk odaklı bir modeli ortaya koyar. Kripto para yatırımcılarının gündemindeki bu modelin daha popüler olmaya başladığı, FXS Coin’in teknoloji düşkünü yatırımcıların alım taleplerine sahne olacağı düşünülüyor. 

  Analistler FXS Coin’in DEXes, Uniswap gibi önemli borsalarda öne çıktığını belirtiyorlar. Bunların yanında DeFi platformunda da mevcut olduğu aktarılıyor. Merkeziyetsiz finansal işlemler alanına dahil olması ardından FXS Con’in geleceğe daha sağlam adımlar atarak ilerleyeceği aktarılıyor.

  Frax Share (FXS) Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 FXS fiyatı %frax-share+try% TL. Döviz cinsinden ise %frax-share+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Frax Share fiyatı 24 saatte %frax-share+yuzde%. 

  Kripto para birimleri fiyat oynaklığına sahiptir. Buna bağlı olarak çiftler ve FXS Coin gibi kripto para birimleriyle işlem yapmadan önce anlık fiyat takibi yapılmalıdır. 

  Frax Share (FXS) Nasıl Alınır?

  Frax Share (FXS) Coin almak amacıyla Binance ve benzeri kripto para platformları arasından tercih edilene internetten giriş sağlanır. Platforma erişimle görüntülenen ana sayfa üzerinden “kayıt ol“ sekmesine tıklanır. Bu aşamada ekranda beliren tablo üzerine kimlik ve e-posta bilgileri girilip, tablo altındaki “onay“ kutucuğuna tıklanır.

  Hesap açılışına verilen onayla birlikte görüntülenen sayfadan “para yatır” sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından veya seçilen bir kişisel banka hesabından para transfer edilir. Yeni pencereden “kripto para satın alım” sekmesine tıklanır. Son sayfa üzerinde FXS kripto para birimi ve miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Satın alma emri verilen FXS miktarı hesabın sanal cüzdanına yansır. 

  Frax Sahre (FXS) Coin, işlem hacmi geniş kripto para borsaların listelerinde yer alır. Kripto para borsasında satılabilir veya diğer kripto para birimlerine çevrilebilir. Ethereum kripto para cüzdanlarında ve kendi yazılımıyla uyumlu cüzdanlarda çevrimiçi, çevrimdışı şekilde saklanır. Cüzdanlar arası şekilde, düşük masrafla transfer edilebilir. 

  Avantajları Neler?

  Frax Share (FXS) Coin avantajı teminat miktarı konusunda bir denge sunabilmesidir. FXS sahipleri 1 dolar fiyat üzerinde bir işlem yapıyorlarsa düşük teminat oranından yararlanırlar. Bu durum onlara daha düşük maliyet ile işlem yapma avantajını sunar.

  Frax Share Coin çok yönlü işlem yapabilmeyi sağlar. Bu kripto para birimine sahip olanlar tercih etmeleri halinde DeFi üzerinden merkezsiz finansal işlem yaparlar. Başka bir seçenekte alım-satım işlemini tercih edebilirler. Hiçbir şey yapmadan kripto para kazanmak için FXS stake ederek, pasif gelir elde ederler.

  Dezavantajları Ne?

  Frax Share (FXS) Coin dezavantajı hızlı al-sat işlemlerinde devasa kazanç elde etmek isteyenlere hitap etmemesidir. Ethereum üzerinden destek alınarak çalıştırılabilen FXS Coin, ETH ile aynı fiyat performansını henüz yakalayamamıştır.

  Sanal cüzdanlarda saklanması halinde kripto para borsalarının ağdan uğrayabileceği saldırılara aynı kurumda maruz kalacaktır. Bu yüzden bir kısmının çevrimdışı saklanması tercih edilir. 

  Sonuç

  Frax Share kendine has hibrit ve yüksek ölçeklendirilebilir modeli ile bir anda kripto para dünyasına damga vurmuştur. Analistler onun merkeziyetsiz finansal işlemlere de dahil olmasıyla sağlam bir geleceği inşa ettiğini düşünüyorlar. Gelecekte nasıl bir noktaya geleceğini ilerleyen süreçte hep beraber göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle