Kripto Para

4 Analistten ZKsync (ZK) Geleceği, 4 Fiyat Tahmini

  Geçtiğimiz günlerde Airdrop etkinliğiyle gündeme gelen ZKsync (ZK) altcoin yatırımcılarının radarına takıldı. Kısa sürede geniş bir yatırımcı kitlesinin dikkatini çekmeyi başaran kripto paranın geleceği merak ediliyor. Önde gelen kripto para analistleri ZKsync (ZK) geleceği hakkında fiyat tahmin raporları paylaştı. Bu yazımızda 4 uzmanın ZKsync (ZK) hedef fiyat açıklamalarına dair güncel paylaşımlardan değerlenen bir özet bulabilirsiniz.

  ZKsync (ZK) Coin Geleceği

  Zksnyc airdropunun üzerinden yalnızca birkaç gün geçti ve ZK token fiyat eğilimlerini değerlendirmek için henüz erken olabilir. Buna rağmen bazı zkSync yatırımcıları yeni ürünler satın almayı tercih etse de varlığın kısa bir geçmişi var ve bu da fiyatın yükseleceğini mi yoksa düşeceğini mi tahmin etmeyi zorlaştırıyor.

  Zksync'in en önemli özelliği, hesaplamayı zincir dışına taşımak ve bazı verileri zincirde tutmaktır. Sıfır bilgi, kısa ve etkileşimli olmayan bilgi argümanı (ZK-SNARK) provası hızlı doğrulamayı mümkün kılar ve geleneksel akıllı sözleşmelere göre daha az depolama alanı kaplar. Uzmanlar Zksnyc’in kendine has özelliklerine dikkat çekerek ZK token geleceğiyle ilgili iyimser değerlendirmelerde bulunuyor.

  ZKsync (ZK) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Fenomen analistlere göre zkSync kripto piyasası, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama'sının (MACD) sinyal çizgisinin üzerinde kalması ve Göreceli Güç Endeksi'nin (RSI) 50'nin üzerinde kalması ve daha yüksek düşük seviyelerin devam ettiğini göstermesi nedeniyle yükseliş eğilimi potansiyeli gösteriyor.

  MACD histogramlarındaki pozitif yeşil tonlar bu yükseliş hissini daha da destekliyor. ZKsync fiyatı 0,2595 doların üzerinde istikrarlı bir kapanışa ulaşırsa, daha fazla satın alma siparişi çekebilir ve devam eden yükseliş eğilimine zemin hazırlayabilir. Alıcıların izleyeceği temel seviyeler arasında 0,3500 dolar ve 0,4446 dolar yer alıyor ve 2,9700 dolarlık zirveyi geri alma potansiyeli var.

  ZKsync (ZK) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  ZKsync kripto projesi, Ethereum ağının karşılaştığı ana sorunları, yani düşük ölçeklenebilirlik ve yüksek işlem ücretlerini ele almak için piyasaya sürüldü. ZKsync platformu, zk-Rollups sıfır bilgi kanıtlama teknolojisi üzerinde çalışır, birden fazla işlemi tek bir işlemde toplar, bunları zincir dışında yürütür ve ardından Ethereum blok zincirini doğrular.

  ZKsync bu şekilde çalışarak hesaplama yükünü, işlem ücretlerini ve işlem sürelerini önemli ölçüde azaltır. Yerel kripto parası ZK token olan ZKsync projesi hakkında bilinmesi gereken tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

  ZKsync (ZK) Kullanım Alanları Nelerdir?

  ZKsync ölçeklenebilirliği artırmak ve işlem maliyetlerini azaltmak için sıfır bilgi toplamalarını kullanan bir Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. Sıfır bilgi kanıtları, kullanıcının belirli bir bilginin (tanık) bilgisini bir dizi matematiksel kanıt aracılığıyla göstermesiyle çalışır. Doğrulayıcı, gerçek verileri görmeye gerek kalmadan bu kanıtları kontrol eder, böylece işlemin geçerliliğini sağlarken gizliliği de korur. ZK tokeninin ekosistemin çeşitli yönlerinde bu kapsamlı kullanımı, ZKsync’in benimsenmesini ve başarısını artırmada etkilidir.

  ZKsync (ZK) Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  ZK Nation, geçtiğimiz haftalarda 695.000 uygun adres için 3,6 milyardan fazla tokenin yakında piyasaya sürüleceğini ve airdrop'unu yapacağını duyurdu. Ancak uzun vadeli yatırımcılar, dağıtımda, daha az işlem yapanlara göre daha az token aldıklarını düşünerek airdrop’u eleştirdi. Bu tartışmaların ortasında 17 Haziran 2024’te airdrop sonrası ZK token fiyatındaki hareketlilik arttı.

  Son zkSync airdrop'unun ve varlık sahiplerinin aktif olarak ZK token satmasının ardından kripto fiyatı genel olarak düşüş yönlü bir görünüm çizdi. Ancak büyük resim hala yükselişte olduğundan varlıklarınızı satmak için henüz çok erken ve analistler ZK token fiyatının yakında ivme kazanacağını tahmin ediyor.

  ZKsync (ZK) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  ZKsync kripto para projesinin bir yatırım fırsatı olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği sorusunun cevabı aynı zamanda projenin, tokeni satın almakla ilgilenecek daha fazla yatırımcıyı çekip çekmediğine de bağlıdır. Genel olarak, kripto piyasası eğilimleri geleneksel olarak çok önemlidir. ZKsync fiyat tahminleri ve ZK token davranış tahminleri oluşturmak için henüz çok erken. Ancak bu, bazı analistlerin ZKsync token fiyat tahminlerini zaten paylaşmalarını engellemedi. Uzmanlara göre Binance gibi borsalarda listelenen ZKsync güvenilir bir kripto para projesidir.

  ZKsync (ZK) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Zksync, gelişmiş sıfır bilgi (ZK) kriptografik kanıta dayalı teknolojiyi kullansa da piyasadaki rakiplerine kıyasla kendine has özelliklere sahiptir. Ethereum'un verimini arttıran ZKsync, merkeziyetsizlik, güvenlik ve kendi kendine egemenlik gibi temel değerlerini korur. Bu yöntemler, güvenlikten ödün vermeden işlem hızlarını önemli ölçüde artırır ve maliyetleri azaltır. Böylelikle Zksync'i Ethereum'u ölçeklendirmek için sağlam bir çözüm haline getirir.

  ZKsync (ZK) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Kripto para analistlerine göre lansmanı büyük ilgi gören ZKsync (ZK) satın almadan önce projenin artı ve eksi yönlerine bakılması gerekir. Buna göre ZKsync (ZK) avantajları ve dezavantajları şu şekilde özetlenebilir:

  Avantajları:

  • Ethereum ağını kullanan Katman 2 ölçeklendirme çözümü olarak ağın ölçeklenebilriliğini arttırır ve güvenliğini korur.
  • Sıfır bilgi toplamaları (Zk rollups) sayesinde zincir dışı işlemleri daha hızlı ve ucuz hale getirir.
  • Ethereum’un ölçeklenebilirliğini arttırmayı hedefleyen ZKsync, ucuz işlem için zincir içi ve zincir dışı bileşenleri bir araya getirir.
  • Zincir üstü bileşen, toplama bloklarının depolanmasında, mevduatların takibinde ve kanıtların doğrulanmasında kullanılan akıllı sözleşmelerdir.
  • Zincir dışı bileşen, Ethereum ana ağı dışında işlemleri yürüten sanal makinelerden oluşur. Bu zincir dışı süreçler, işlem hesaplamasının büyük kısmını yönetir ve bu da ana Ethereum ağındaki yükü azaltır.
  • ZK token Binance gibi dev borsalarda listelendiği için geniş bir yatırımcı kitlesine hitap eder.
  • Airdrop etkinliği sayesinde altcoin piyasasında önemli bir Hype yakalamıştır.

  Dezavantajları:

  • Kripto para sektöründeki diğer Zkrollups (Sıfır bilgi toplamaları) ile yüksek rekabet halindedir.
  • Ethereum ağına odaklanan ZKsync, bu ağın yaşadığı problemlerden olumsuz etkilenir.
  • ZK token yüksek volatiliteye sahip olduğu için riskli bir yatırım tercihidir.

  ZKsync (ZK) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Kripto para yatırımcıları, geçtiğimiz günlerde Binance dahil birçok borsada piyasaya sürülen ZKsync (ZK) alım satım işlemlerini güvenli bir şekilde yapabilirler. CoinMarketCap platformunun verilerine göre ZKsync (ZK) listelenen merkezi ve merkezi olmayan kripto para borsaları şunlardır:

  • Binance
  • OKX
  • Bybit
  • Kucoin
  • HTX
  • Bitfinex
  • MEXC
  • Binance TR
  • Bitget
  • BingX
  • Crypto.com Exchange

  ZKsync (ZK) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği ZKsync (ZK) fiyatındaki hızlı yükseliş dikkat çekti. Yatırımcıları, ZKsync (ZK) fiyatının yükseliş trendine devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Önde gelen 4 analistin ZKsync (ZK) geleceği hakkında paylaştıkları güncel fiyat tahmin raporlarında şu ifadeler yer alıyor:

  • Dev kripto para borsası Binance’in paylaştığı raporda ZKsync (ZK) fiyatı 2024 yılında ortalama 0.182462 dolar seviyesinden işlem görebilir. Uzmanlar 1 yıl sonra ZK fiyatının 0.191585 dolara kadar yükselmesini bekliyor.
  • Deneyimli analistlerden oluşan WalletInvestor ekibine göre ZK fiyatı 2024 yılı sonuna kadar yaklaşık 0,37241 dolara yükselebilir. Devam eden büyüme trendi, zkSync'in önümüzdeki birkaç yıl içinde 0,786198 dolara kadar zirveye çıkabileceğini gösteriyor.
  • CoinCodex'in zkSync tahmini, fiyatın 17 Temmuz 2024'e kadar 3,47 dolara ulaşabileceğini gösteriyor. 2025 için ZK token fiyatının 1,044768 ile 5,00 dolar arasında değişeceği tahmin ediliyor ve bu seviyeye ulaşması halinde bugünkü fiyata göre yüzde 2.168,94'lük potansiyel bir artışa işaret ediyor.
  • DigitalCoinPrice ekibinin yapay zeka destekli ZK token hedef fiyat raporu açıklandı. Buna göre uzmanlar 2024 yılında ortalama 0.40 dolar seviyesine işaret ediyor. Analistler 2025 yılında ise ZK fiyatının en düşük 0.40 dolar, en yüksek 0.49 dolar arasında ortalama 0.48 dolardan işlem göreceğini söylüyor.

  Sonuç

  ZkSync katman 2 ağı, Ethereum'un güvenliğini ve merkezi olmayan yapısını korurken verimliliğini artırmak için piyasaya sürüldü. Sistem, Ethereum'un akıllı sözleşmeleri ve araçlarıyla uyumlu olup, hızlı ve ucuz işlemlerden yararlanmak isteyen merkezi olmayan uygulamaların entegrasyonunu kolaylaştırır. Binance gibi borsalarda listelenen ZkSync yerel kripto parası ZK token geleceği ile ilgili tahminlerde potansiyel yükseliş yönüne dikkat çekiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle