Kripto Para

Hacklenen altcoin fiyatı kısa sürede dibe vurdu

  Merkezi olmayan finans (DeFi) altcoin projesi Rari Capital büyük bir siber saldırıya uğradı. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği projeler arasında yer alan Rari Capital ekibi, bu saldırıda 10 milyon dolarlık zarar meydana geldiğini açıkladı…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, bazı projeler de zaman zaman siber saldırılara maruz kalabiliyor. Bunların son örneği Rari Capital projesinde meydana geldi. Merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne ait altcoin projesinin siber saldırıya uğradığı ve kaybın çok ciddi boyutlarda olduğu belirtildi.

  Kripto para basınında geniş yankı bulan siber saldırı hakkında yapılan açıklamada, Rari Capital ekibi, saldırının arkasındaki ayrıntıları gözler önüne serdi. Optimize edilmiş getiri kasaları ve borç verme havuzları sunan bir ürün grubuna sahip olan Rari Capital, özellikle altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği projelerden biriydi.

  Saldırgan Kodu Manipüle Etti

  Bir süre önce siber saldırı yaşayan Rari Capital altcoin projesi, Alpha Finance’in ibETH tokeni ile getiri oluşturma stratejilerinden biri olarak entegre olan Ethereum madencilik havuzuydu. Ekip, platformları ile Alpha Finance’in entegrasyonunda saldırganın kodu manipüle etmesine izin veren bir zayıflık sebebiyle saldırının gerçekleştiğini kaydetti.

  Siber saldırgan, Rari’nin Ethereum havuzuna para yatırdı ve daha sonra yatırdıklarından daha fazlasını çekerek platformu soydu. Kripto para basınına da yansıyan siber saldırıdaki kaybın 10 milyon dolar seviyesinde olduğu açıklanmasından sonra kripto para biriminin fiyatı aniden çakıldı.

  Rari Capital Fiyatı Saldırıdan Sonra Çakıldı

  Rari Capital ekibi, son paylaşımında saldırıya dahil olan olayları özetledi ve daha fazla saldırı yapılmasını önlemek için gerekli değişikliklerin bir listesini uygulayacağına söz verdi: “Entegre ettiğimiz protokolleri güvenlik için entegrasyonlarımızı gözden geçirmek üzere kaydedin. Protokoller kendi yazdıkları kodu herkesten daha iyi bildiklerinden, bu en önemli güvenlik önlemidir.”

  Rari’nin yönetim tokeni olan RGT, saldırının ardından yaklaşık yüzde 50 oranında değer kaybı yaşayarak adeta çakıldı. Rari Capital ekibi 10 milyon dolarlık kaybın ardından ilk olarak, herhangi bir yeni protokolle entegrasyon için yeni bir süreç olup olmayacağını inceleyecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle