Kripto Para

Soros Fon’u BTC ateşine odun atacak!

  Bitcoin (BTC), geçtiğimiz yılın ikinci yarısında kurumsal şirketlerin yatırım yapmaya başlaması ile birlikte ciddi bir hareketliliğin içine girmişti. Son dönemlerde yatırım haberleri azalmışken, bir yeni Bitcoin yatırım haberi Soros Fon Yönetimi’inden geldi. Şirket Bitcoin ve çeşitli altcoinlere yatırım yapacak.

  Kripto para sektörünün 2021 yılında çok ciddi değer artışları ile karşılaştığına piyasadaki herkes çok net şekilde şahit oldu. Bu değer artışlarının arkasında elbette birçok etken bulunuyor. Ancak hemen hemen herkes ilk olarak, bu değer artışlarının arkasında 2020’nin ikinci yarısında başlayan kurumsal yatırımları işaret ediyor. Zira kurumsallar kripto paralara yatırım yapmaya başladıktan sonra piyasanın büyümesini sağlayan diğer birçok etkenin de önü açıldı. Şimdilerde ise Soros Fund Management (SFM) şirketinin Bitcoin (BTC) ve altcoin yatırımlarına yeşil ışık yaktığı öğrenildi.

  ABD merkezli 51 yıllık özel bir yatırım şirketi olan SFM, George Soros tarafından kuruldu. Şirketin bünyesinde ayrıca SFM UK Management LLP ve Quantum Emerging Gowth Partners C V gibi alt şirketler de bulunuyor. Şirket bu alt şirketleri aracılığıyla birçok alanda yatırımları ile ön plana çıkıyor. Şirket yönetiminin başında son 4 yıldır David Milich bulunuyor. Şirketin kurucusu ABD – Macaristan asıllı George Soros’un 9 milyar dolarlık kişisel servetinin olduğu tahmin ediliyor.

  “Ateşe Daha Fazla Odun Atıyorum”

  George Soros, 2018 yılında kripto paralara ilişkin yaptığı açıklamasında, Bitcoin özelinde konuşmuştu. Söz konusu dönemde Soros, Bitcoin için “balon” tanımı yapmıştı. Üstelik Soros bu açıklamayı yaptığında, BTC o dönem tüm zamanların rekor seviyesinde yer alıyordu. Ancak Soros, zaten daha önceden beri balon yatırımlara yatırım yapmakla övünen bir iş insanı. Soros bu durumu “Balon oluştuğunu gördüğümde ateşe daha fazla odun atarak onu satın alıyorum” sözleri ile açıklamıştı.

  Resmi Açıklama Bekleniyor

  Bitcoin için de “balon” diyen Soros, açıklamasından 3 yıl sonra tavrını bir kez daha gösterme kararı aldı. Zira SFM, Bitcoin ve altcoin yatırımlarına yeşil ışık yaktı. TheStreet haberine göre SFM Baş Yatırım Sorumlusu Dawn Fitzpatrick, yatırım için onay verdi. Şirketin yakın bir tarihte konuya ilişkin net bir açıklama yapması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle