Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 8 Haziran 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş, tüm kripto para piyasasını adeta kana buladı. BTC fiyatında sert düzeltme hareketinin görülmesinden sonra önde gelen altcoin projelerinde de ciddi oranda gerilemeler meydana geldi. Bu düşüş hareketleri kripto para yatırımcılarını endişelendirmeye devam ederken, basına yansıyan haberler de pek iç açıcı olmadı.

  8 Haziran Salı gününde Bitcoin ve altcoin gelişmeleri ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Güney Koreli yetkililer, denizaşırı dijital varlıkları hedefleyen yeni bir kripto para birimi vergi planını açıkladı. Ulusal Vergi Servisi’ne göre, 2022 yılından itibaren yabancı kripto borsa hesapları olan yatırımcılar, 447 bin 900 doları aşan bakiyeleri vergilendirmek için bildirmek zorunda kalabilirler.

  ABD Başkanı Joe Biden‘ın yakında gerçekleştirilecek G-7 zirvesinde kripto paraları ve kripto para fidyelerini ele alacağı bilgisi kripto para piyasasında gerilemeye yol açtı. ABD’nin en büyük şirketlerinden birisi olan Colonial Pipeline’a yapılan Bitcoin fidye saldırısı sonrası sert önlemlerin gelebileceği konuşuluyordu.

  Bitcoin'in fiyatı 200 günlük hareketli ortalamanın altında seyrederken gelen madenci satışları fiyatı aşağı çekti. Bitcoin fiyatındaki düşüşte BTC madencilerinin son dönemde 5 binden fazla BTC satmasının etkili olduğu belirtildi. Öte yandan kripto para analiz ve yatırım şirketi CoinShares, yayınladığı son verisinde kurumsal yatırımcının Bitcoin yatırımından çıkış yaptığını açıkladı.

  Danimarka Vergilendirme Bakanlığı, vergi yükümlülüğü olmasına rağmen vergisini ödemeyen kripto para sahiplerini daha yakından denetlemeye başlayacağını duyurdu. Kripto para piyasasında peş peşe gelen bu olumsuz haber akışı BTC fiyatındaki kaybın giderek artmasına yol açtı

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkedeki kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılması ve piyasadaki yatırımcıların paralarının korunması için gerekli hamlelerin yapılmasını istedi. Ancak bu olumlu haber bile BTC fiyatındaki sert düşüşü durdurmaya yetmedi. 

  Lider kripto para birimi borsalardan gelen güncel verilere göre yüzde 11.75 oranında kayıpla 31.841 dolara kadar geriledi. Ethereum (ETH) başta olmak üzere tüm altcoinlerde de sert düşüşler yaşandı. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde en büyük düşüş yüzde 18.68 oranında değer kaybıyla Uniswap (UNI) de görüldü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle