Kriptopara

3 Uzmandan Polygon Yorumları, Beklentiler: MATIC Coin Yorum

  Polygon (MATIC) Coin önemli bir yükseliş yaşayarak dikkat çekmeyi başardı. Gelecek vaat eden token hakkında uzmanların yorum ve beklentilerine göz atmak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Polygon (MATIC) Coin Nedir?

  MATIC Coin, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için yapılandırılmış Polygon platformunun yerel para birimidir. Polygon ağının yerel token’i olan MATIC, Ethereum blockchain’i üzerinde çalışan ERC-20 token’idir.

  Polygon Coin Hangi Ülkeye Ait, Kurucuları Kim?

  Eski adı Matic Network olan Polygon, 2017 yılında Jaynti Kanani ve Sandeep Nailwal önderliğinde ve Anurag Arjun danışmanlığında kuruldu. Kanani halen Polygon’un CEO’su olarak görevini sürdürmektedir. Kurucu takımı blockchain alanında deneyimli isimlerden oluşan Polygon Network hakkında detaylı bilgi almak için https://polygon.io/papers adresi üzerinden yayımlanan MATIC Whitepaper’ı inceleyebilirsiniz.

  MATIC Coin Nasıl Kullanılır?

  MATIC Coin, Polygon platformunda yerel token olarak görev almaktadır. ERC-20 standartlarına uygun olarak geliştirilen MATIC Coin, Polygon ağındaki ödeme hizmetleri ve ekosistemde faaliyet gösteren kullanıcılar arasında yapılacak ödemelerde kullanılmaktadır. Sistemi güvence altına almak ve yönetişimi sağlamak görevlerini üstlenen token, platform var oldukça kullanılmaya devam edecektir.

  MATIC Coin Güvenilir mi?

  MATIC Coin güvenliği PoS konsensüsü (Hisse ispatı) ile sağlanmaktadır. Ağın parçası olmak isteyen kullanıcılar MATIC birikimlerini kullanarak hem MATIC kazanabilmekte hem de ağın güvenliğini sağlamada aktif rol alabilmektedirler. 

  MATIC Coin Ne Zaman Piyasaya Sürüldü?

  MATIC Coin ilk kez 2017 yılının Ekim ayında piyasaya sürüldü. Toplam arzın %3,8’ine karşılık gelen tutar Nisan 2019 tarihinde toplam arzın %19’una ulaşacak şekilde artırıldı. Polygon faaliyet programına göre toplam 10 milyar olarak belirlenen MATIC toplam arzına Aralık 2022 tarihinde ulaşılması beklenmektedir.

  Uzmanların Polygon (MATIC) Coin Yorumları

  Plasma Framework ve Hisse İspatı blockchain mimarisini birleştirerek çalışan Polygon, pek çok blockchain ağındaki ölçeklenebilirlik sorununa çözüm bulma amacıyla geliştirildi. 2019 yılında kendi ağına geçmeden önce Ethereum ekosistemine büyük katkılar sağlayan Polygon, kullandığı Layer 2 katman ile ölçeklenebilirlik ve gerçek zamanlı blockchain işlemlerindeki karmaşıklığı ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. 

  Ethereum yan zinciri üzerinde 50’den fazla DApp projesine ev sahipliği yapan platform, DeFi protokollerini yapısal olarak destekleyerek gelecekte daha fazla alanda yer alabileceğini göstermektedir.

  Avantajları ve Dezavantajları

  Plasma altyapısının özelleştirilmiş versiyonunu kullanan MATIC Coin, PoS kontrol noktaları üzerine inşa edilerek benzersiz bir teknoloji kazanmıştır. Bu teknolojinin desteği ile Polygon ağı, blok başına 65.536 adede kadar işlem gerçekleştirme avantajı kazanmıştır. Blok üretici katmanı içinde blok üreticiler kullanan Polygon, dolandırıcılık önleyici mekanizmalar kullanarak zincirlerin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayabilmektedir.

  Polygon (MATIC) Coin’in sahip olduğu en büyük dezavantaj ise dalgalı fiyat seyridir. Bu fiyat seyri nedeniyle kripto para yatırımcıları, ilk yapacakları yatırımda MATIC Coin’e ön yargılı yaklaşabilmektedir.

  Polygon Coin Fiyat Tahmini

  Güncel durumda 1 MATIC fiyatı %matic-network+try% TL. Döviz cinsinden ise %matic-network+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Polygon Coin 24 saatte %matic-network+yuzde%.

  MATIC Coin kripto para analistlerinin de radarında yer almakta ve geleceği olumlu olarak değerlendirilmektedir. GovCapital 2022 yılı sonunda 3,82 dolar hedef belirlediği token’de 2025 yılı hedef fiyat 9,01 dolar olarak paylaşmaktadır. Wallet Investor daha temkinli yaklaşarak 1 yıllık periyotta 3,72 dolar hedef belirlemiş, Digitalcoin ise 2021 yılı sonu için 3,14 dolara işaret ederken 2022 yılı sonu MATIC Coin fiyat beklentisini 3,77 dolar olarak paylaşmıştır.

  MATIC Coin Nereden Alınır? Nasıl Alınır?

  • 1. Adım: Binance, Hotbit, BiONE, Huobi Global ve UniSwap gibi MATIC Coin listelenen kripto para borsalarında hesap açın.
  • 2. Adım: Açılışını yaptığınız hesabı aktifleştirmek için kimlik doğrulama aşamalarını tamamlayın.
  • 3. Adım: Aktif hale gelen hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Gönderdiğiniz bakiye tutarınca MATIC Coin satın alın.
  • 5. Adım: Satın aldığını token için soğuk cüzdan çözümlerinden yararlanarak borsada tutmanın risklerini ortadan kaldırabilirsiniz.

  Sonuç

  Polygon (MATIC) Coin giderek artan tercih edilirliği ile gelecek vaat eden token’ler arasında gösterilir. ERC-20 token olarak Polygon ağında kullanılmak için geliştirilen MATIC Coin, platformunun benzersiz özelliklerinden güç alarak fiyatını artırma potansiyeli taşımaktadır. Yeni kurduğu ortaklıklar ve ağa katılan projelerle ile MATIC her geçen gün daha popüler hale gelen bir kripto para ağı. Ekosistemini geliştirdikçe bu coin’de değerlenecektir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle