SHIBA INU (SHIB) Coin Nedir? Hangi Borsalarda Var?

  Kripto para piyasasında şaka amaçlı üretilen projelerden biri olan Shiba Inu (SHIB) coin oldukça popülerdir. Her geçen gün daha fazla yatırımcının portföyünde yer alan SHIB coin hakkında detaylı bilgiler merak edilmektedir. Bu yazımızda SHIB coin nedir, avantajları nelerdir ve nasıl alınır gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. 

  SHIB Coin Nedir?

  Shiba Inu (SHIB) kripto para birimi, tıpkı Dogecoin (DOGE) gibi bir meme tokendir. Bir Shiba Inu köpeğini içeren Doge meme’ye dayanan bu altcoin, kripto para topluluğunda adını “Dogecoin katili” olarak duyurmuştur. Shiba Inu’nun teknik incelemesi topluluklar tarafından yönetilen bir kripto para birimi olarak devrim niteliğinde bir iş ortaya koymaktadır. 

  SHIB Projesi ve Whitepaper

  Shiba Inu Whitepaper’ı kripto para topluluğunda “Woofpaper” olarak tanımlanmaktadır. Topluluk tabanlı kripto para birimleri arasında özel bir yere sahip olan SHIB coin başlangıçta dijital para birimi olarak tasarlanmıştır. Shiba Inu ekosistemini inşa etmek için merkezi olmayan bir kripto para borsası kurulmuştur. ShibaSwap sayesinde SHIB coin topluluğu kripto para işlemlerini hızlı ve düşük işlem ücretleri ile yapabilirler. Shiba Inu kripto para projesi ve SHIB coin Whitepaper’ı hakkında detaylı bilgileri https://shibatoken.com/ bağlantı adresi üzerinden takip edebilirsiniz. 

  SHIB Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Popüler meme tokenlerden biri olan SHIB coin, kripto para topluluğunda Ryoshi adındaki anonim geliştirici tarafından Ağustos 2020 tarihinde piyasaya sürülmüştür. İnternet şakası olarak bilinen “meme” tabanlı kripto para birimi SHIB coin, yatırımcı topluluklarından büyük ilgi toplamayı başarmıştır. Çok hızlı değer kazanan SHIB coin aynı zamanda Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi kripto para dünyasının önde gelen isimlerinin de dikkatini çekmiştir. SHIB coin arkasında herhangi bir ülke bulunmamaktadır. 

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Shiba Inu kripto para projesi, eşler arası dijital ödemeler için veya bunu kabul eden işletmelerde bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilir. Ancak, bu konuda diğer kripto para birimlerine göre herhangi bir rekabet avantajı sunmadığı için bir ödeme yöntemi olarak yaygın şekilde kabul görmemektedir. Gelecekte SHIB coin ödemelerinin artmasıyla birlikte geniş bir kullanım alanına ulaşması beklenmektedir. Bu alanda son gelişmelere bakıldığında 2022 yılının başında 600’den fazla işletme Shiba Inu ile ödemeleri kabul etmiştir. Bu rakam her geçen ayda hızla artmaktadır. 

  SHIB Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Yerli kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği SHIB coini diğer kripto para projelerinden farklı kılan bazı detaylar vardır. Shiba Inu topluluğu, NFT piyasasında SHIB coini kullanırken, dünyanın dört bir yanında köpek temalı NFT eserleri üreten sanatçıları da desteklemektedir. Sanatsal Shiba hareketi adıyla adlandırılan bu programda SHIB coin ile NFT projelerinin desteklenmesi sağlanmaktadır. Ayrıca kurtarma operasyonlarına bağış toplamak amacıyla Amazon Smile üzerinde bir başlatılan kampanya kapsamında SHIB coin kurtarma derneği kurulmuştur. 

  Güncel SHIB Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 SHIBA fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Shiba Inu Coin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir grafik çizen altcoinler arasında SHIB coin fiyatı da merak edilmektedir. Usta analistlere göre SHIB coin yatırımı yapmadan önce, yatırımcıların güncel piyasa trendlerini yakından takip etmeleri gerekir. SHIB coin için en kazançlı yatırım fırsatlarını değerlendirmek isteyen yatırımcılar, teknik analizdeki destek-direnç noktalarına göre al sat işlemleri yapabilirler. 

  SHIB Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  SHIB coin avantajları şunlardır:

  • Shiba Inu ekosisteminde yer alan ShibaSwap, tüccarların bir hesaba kaydolmadan veya herhangi bir kişisel bilgi vermeden, doğrudan blok zinciri cüzdanlarından bir kripto para birimini diğerine takas etmelerine olanak tanır.
  • ShibaSwap, Ethereum blok zinciri üzerine kurulduğundan, ERC-20 tokenleri arasında ticaret imkanı vermektedir.
  • Böylelikle bu belirli blok zinciri üzerine inşa edilmiş kripto para cüzdanları ile uyumludur.
  • Kullanıcılar ayrıca borsanın kullanabilmesi için kriptolarını borsanın likidite havuzlarına stake edebilir (depozito yatırabilir). Karşılığında, kullanıcılar stake edilen tokenleri üzerinden kripto ödülleri alırlar.

  SHIB coin dezavantajları şunlardır:

  • SHIB coin yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırımdır. 
  • SHIB coin internet şakası olarak piyasaya sürüldüğü için blockchain sektöründe önemli bir problemi çözmemektedir. 
  • SHIB coin topluluk destekli bir altcoin olduğu için yatırımcıların desteğini çekmesi durumunda büyük kayıplar yaşayabilir. 
  • Shiba Inu bir para birimi olarak kullanılabilir, ancak Ethereum üzerine kurulu olduğu için genellikle yavaş işlem süreleri ve yüksek ücretleri vardır

  SHIB Coin Hangi Borsalarda Var?

  Altcoin piyasasında son derece popüler olan SHIB coin, kısa sürede geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Popülerliğini sürdüren SHIB coini listeleyen kripto para borsalarının sayısı da bir hayli fazladır. Güncel verilere göre SHIB coin işlemleri sunan kripto para borsaları şunlardır:

  • Binance 
  • Huobi Global
  • Coinbase Exchange
  • Gate.io
  • KuCoin
  • FTX
  • Bitfinex
  • Kraken
  • Uniswap V2
  • Bybit
  • Bitfinex
  • Gemini 
  • Poloniex

  SHIB Coin Piyasa Bilgileri

  Yerli kripto para yatırımcıları SHIB coin güncel piyasa bilgilerini yakından takip etmeye devam ediyor. Coinmarketcap platformundan alınan verilere göre SHIB coin güncel piyasa değeri 13,445,867,608 dolar seviyesindedir. Tamamen seyreltilmiş piyasa değeri ise 14,449,726,075 dolardır. Popüler altcoinlerden biri olan SHIB coin maksimum arzı sınırsız olup mevcut durumdaki dolaşan arzı ise 549,063.28B adettir. 

  SHIB Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  1. Adım: SHIB coin satın almak için öncelikle bu kripto para birimini listeleyen popüler borsalardan birinin web sitesine giriş yapın. 
  2. Adım: KYC bilgileri ile borsaya üye olun. 
  3. Adım: Hesabınıza para transferi yapın. 
  4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra kripto para borsasının menüsünü kullanarak SHIB coini seçin ve alım emri girin. 
  5. Adım: Hesabınıza geçen SHIB coini borsada veya donanım cüzdanlarında tutabilirsiniz. 

  Özet Olarak

  Shiba Inu (SHIB) kripto para birimi, "Ryoshi" adlı anonim bir geliştirici tarafından Ağustos 2020'de piyasaya sürülmüştür. İnternet şakası (meme) tabanlı kripto para birimi olan SHIB coin yatırımcı toplulukları tarafından desteklenmektedir. Kısa sürede hızla değer kazanan SHIB coin “Dogecoin katili” olarak ünlenmiştir. Son zamanların oldukça popüler coinlerinden olan SHIBA Coin'in geleceği pozitif yöndedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle