SHIBA INU (SHIB) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Piyasaya 10 Mayıs 2021 itibariyle giriş yapan SHIB Coin ile ilgili merak edilen tüm detayları sizin için derledik. SHIBA INU ağında çalışan SHIB Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, analistlerin onun için yorumları ne yönde gibi sorulara bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. 

  SHIBA INU (SHIB) Coin Nedir?

  SHIBA INU (SHIB) Coin, SHIBA INU platformunun yerel kripto para birimidir. Dogecoin’e rakip olarak geliştirilmiş olan diğer bir meme kripto para birimi olarak tanımlanır. Merkeziyetsiz değişim platformu ShibaSwap’ın kullanılması için teşvik sağlayıcı olarak listelenmiş token’dır. Binance borsasının inovasyon alanında listelenmiş riskli paritelerden biridir. 10 Mayıs 2021 tarihi itibari ile SHIB/BUSD ve SHIB/USDT alım-satım çiftleri ile belirli borsalara dahil olmuştur. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  SHIBA INU (SHIB) Coin projesinin amacı merkeziyetsiz ve spontane bir topluluğu oluşturmaktır. Merkeziyetsizliğin ne kadar pratik olabileceğini test etmek amacıyla geliştirilen SHIB Coin, Dogecoin işlemlerinden daha başarılı işlemleri sunmayı amaçlar. Akıllı sözleşmeler üzerinden kripto para yatırımını hedefler. Piyasaya yeni dahil olan kripto para birimi için ilerleyen süreçte Artist Incubatör ve ShibaSwag adlı iki ayrı projenin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda ise SHIB ile işleme girecek yeni paritelerin açılması hedefleniyor. Proje hakkında geniş bilgi için https://www.shibatoken.com/ linkinden Whitepaper’a erişebilirsiniz. 

  SHIBA INU (SHIB) Coin Yorum

  SHIB Coin hakkında analistlerin yorumlarına baktığımızda, “Dogecoin Killer“ lakabından söz edildiğini görüyoruz. Analistler SHIB Coin’in çıkışı ile birlikte Dogecoin’i hedef aldığını ve ilerleyen dönemde de onunla rekabet içinde olacağını belirtmişler. Bu lakabı ise SHIB Coin geliştiricileri kendileri ortaya atıyorlar. Analistler yorumlarında SHIB Coin’in toplam arzının %50’sinin ise Uniswap borsasında kilitli olduğunu belirtmişler. 

  SHIBA INU (SHIB) Coin Geleceği

  Analistlere göre SHIB Coin’in yakın geleceğinde kısa vadeli değer kazanımı oluşabilir. 10 Mayıs 2021 tarihi ile birlikte piyasaya henüz yeni adım atan kripto para biriminin ilk adımda yatırımcılardan ilgi görebileceğini belirttiler. 

  Likidite sağlayarak ödüller sunacağı açıklanan SHIB Coin’i deneyimlemek isteyenlerin Mayıs ayında alım taleplerini iletebilecekleri analistlerce ifade edildi. Buna bağlı olarak SHIB Coin fiyatının Haziran ayı başında 0.000050 dolar ile 0.000055 dolar badı arasında olabileceği düşünülüyor.

  SHIBA INU (SHIB) Coin Fiyatı

  Edindiğimiz en son verilere göre 1 SHIB coin fiyatı %shiba-inu+try% TL. Döviz cinsinden ise %shiba-inu+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, SHIBA INU fiyatı 24 saatte %shiba-inu+yuzde%.

  Fiyat oynaklığını öne alan ve piyasa volatilitesine göre değişen anlık fiyat takip edilerek, alım-satım yapılmalıdır.

  SHIBA INU (SHIB) Coin Nasıl Alınır?

  SHIBA INU (SHIB) Coin almak için atılacak adımlar:

  • 1. Adım: SHIB Coin 10 Mayıs 2021’den beri Huobi Global, Uniswap, Binance, KuCoin , Gate.io borsalarında işleme giriyor. Bu borsalar arasından tercih edilene girilir.
  • 2. Adım: Seçilen borsada hesap açılışı yapılıp, kimlik tanımlama işlemi gerçekleştirilmelidir.
  • 3. Adım: KYC işlem adımlarını tamamlanması ardından borsadan “para yatır“ sekmesine girilerek hesaba para yatırılmalıdır.
  • 4. Adım: Para hesaba geçtikten sonra SHIB Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına erişilmelidir.
  • 5. Adım: Bu alanda uygun fiyattan veya görülen güncel fiyat üzerinden SHIB Coin satın alam emri verilir.
  • 6. Adım: Emir onayı ile hesabın sanal cüzdanına gelen SHIB Coin bakiyesi burada saklanabilir veya daha yüksek güvenlik için donanım cüzdana aktarılır.

  Aşamalar doğru izlendiğinde SHIB Coin alımı başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  SHIBA INU (SHIB) Coin avantajları:

  • Ödüller: SHIB Coin projesi henüz adını yeni duyursa da ilk adımda swapta teşvik edilen ikinci token olduğu ve bu yüzden ilerleyen süreçte likidite sağlayıcılarına özel ödüller sunacağı açıklandı. 
  • İşlem Hızı: SHIB Coin cüzdanlar arası transferde ve alım-satım işleminde hızlı emeri onaylarını sunuyor.
  • Erişilebilirlik: SHIB Coin ilk listelendiği 10 Mayıs 2021’de işlem hacmi geniş, küresel kripto para borsalarına girerek, yüksek erişilebilirliğe ulaştı. Onunla hemen hemen her alandan işlem yapmak mümkündür.
  • Düşük Masraf: Cüzdanlar arası sınır ötesine transferde Western Union işlemlerinden doğan masrafların çok altında işlem ücreti açığa çıkarıyor.

  Dezavantajları Ne?

  SHIBA INU (SHIB) Coin dezavantajları:

  • Rekabet: SHIB Coin piyasa girdiği an geliştiricileri Dogecoin’i işaret ederek, rekabet için geldiklerini duyurdular. Dogecoin’in ise şuana kadar kendini geliştirmiş olması ve kurumsal yatırımcı taleplerini alıyor olması SHIB Coin fiyat gelişimi için risk yaratabilir.
  • Saldırı Riski: SHIB Coin sanal cüzdanda saklanırken borsalara gelebilecek saldırı risklerinin altındadır. Çevrimdışı cüzdanlarda saklanması tercih edilerek risk ortadan kaldırılır.
  • Yeni Çıkış: SHIB Coin 10 Mayıs 2021’de piyasaya çıkış yaptığı için fiyat çıtası henüz düşüktür. Belirsizlik yeni çıkışa bağlı kripto para üzerinde etkilidir. 
  • Çok Yüksek Arz: Bu coin 1,000,000,000,000,000 toplam arza sahip ve bu durum onu oldukça riskli bir kripto haline getirmektedir.

  Sonuç

  Kripto para sektöründe dönem dönem trend olan konular olmakta. Bazen sushi temalı coinler bazen kek temalı coinler bazen ise köpek temalı coinler. Elon Musk’ın twitlerine konu olan SHIB coin bunlardan birisi. SHIB Coin, Dogecoin ile rekabete girmek amacıyla piyasaya çıkarılan ve Dogecoin Kıller lakabı ile kripto dünyasına duyurulan bir varlık.

  Çok ciddi yükselişler göstererek yatırımcıların ilgisini çekmiş durumda. Analistler bu iddialı giriş ardından onu Mayıs ve Haziran aylarında etkili alım talepleri ile karşılaşabileceğini düşünüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle