Ecomi (OMI) Coin Nedir, Nasıl Alınır? Hangi Borsada Var? 

  Kripto para piyasalarının artan popülaritesinden payını en iyi şekilde almayı başaran NFT (Non Fungible Token) sektörü, ortaya çıkardığı birçok projeyle yatırımcıların ilgisini korumayı başardı. NFT üreticilerinin yakından takip ettiği Ecomi (OMI) Coin ile ilgili olarak bu rehber yazımızda “Nedir, nasıl alınır, hangi borsada var?” sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. 

  Ecomi (OMI) Coin Nedir? 

  Temel olarak ECOMI, bir yazılım şirketinin projesi olarak ortaya çıkmıştır ve şirket, NFT alanında öncü bir görevi üstlenmeyi amaçlamıştır. Ecomi Coin (OMI) ise ECOMI tarafından piyasaya sunulan dijital koleksiyon ürünlerini satın almak için kullanılan kripto para birimidir. Bununla birlikte, OMI Coin aynı zamanda NFT koleksiyon platformu olarak hizmet vermekte olan VeVe ekosisteminde çalışan bir kripto para birimidir. Platformdaki kullanıcıların, diğer kullanıcılar ile etkileşime girebilmesi için OMI Coin sahibi olması gerekir. 

  Ecomi (OMI) Projesi ve Whitepaper 

  Ecomi (OMI) projesi, bir teknoloji şirketi olan ECOMI’nin kripto para sektöründe yer alma adımı olarak ortaya çıkmıştır. Şirket söz konusu projesinde, NFT sektörüne yenilik getirmeyi hedeflemektedir. Bu kapsamda projenin arkasındaki geliştirici ekip, mobil olarak da kullanılabilen VeVe pazar yerini oluşturmayı amaçlamış ve bu konuda başarıya da ulaşmıştır. OMI Coin sahipleri, VeVe mobil uygulamasını telefonlarına indirerek pazaryerinde dijital koleksiyon ürünlerini satışa sunulabilmektedir. Satışlar sonrasında kullanıcılar OMI Coin ile ödeme almaktadır. 

  VeVe pazar yerinde kullanıcılar alım-satım, takas işlemleri gerçekleştirebilmekte ve bu işlemler neticesinde OMI Coin ile ödemeler alabilmektedir. Ayrıca ECOMI şirketi de ürün satışlarında OMI Coin ödemelerini kabul eden bir blok zinciri projesi olarak dad hizmet sunmaktadır. Ecomi (OMI) ile ilgili detaylı bilgilere, teknik makale bilgilerine ve Whitepaper bilgilerine https://www.ecomi.com/ web adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

  Ecomi (OMI) Coin kurucuları kim, Hangi Ülkeye Ait? 

  ECOMI, kripto para sektöründe yer alan yatırımcıların, sektör temsilcilerinin ve sektörle yakından ilgilenenlerin de bildiği gibi, teknolojinin merkez bölgelerinden biri olarak kabul edilen Singapur merkezli bir teknoloji ve yazılım şirketidir. Şirket, 2017 yılında kurulmuştur ve şirketin uygulaması olan VeVe de 2020 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülmüştür. ECOMI şirketinin CEO’luk görevini David Yu’nun üstlendiği bilinmektedir. Öte yandan Ecomi (OMI) projesinin kurucuları arasında Daniel Crothers ve Joseph Janik yer almıştır.

  Kullanım Alanları Nelerdir? 

  OMI Coin’lerin en temel ve en yaygın olarak kullanım noktası VeVe pazaryeri uygulamasıdır. Kullanıcılar ister yeni dijital koleksiyon üretmek istiyor olsun, ister ürün satın almak istiyor olsun, isterse de takas işlemleri yapmak istiyor olsun; tüm bu işlemlerde kullanıcılar VeVe platformunda OMI Coin’leri kullanmaktadır. Bu nedenle de OMI Coin, bir bakıma VeVe platformunda kullanılmak üzere tasarlanmış bir varlık olarak görülmektedir. 

  Ecomi (OMI) Projesini Benzersiz Yapan Nedir? 

  OMI Coin, diğer merkezi olmayan finans (DeFi) token’larına kıyasla ERC-20 tabanlı bir token değildir. Bunun yerine OMI token’ları GO20 blok zinciri içerisinde yer almaktadır. Bir diğer yandan 2017 yılında kurulan GoChain ile Ethereum (ETH) cüzdanları, geriye dönük olarak da uyumluluk göstermektedir. Ayrıca GoChain blok zinciri, akıllı sözleşmeler ve ölçeklenebilirlik için da tam destek sağlamaktadır. Bu özellikler göz önüne alındığında, OMI Coin’i benzersiz kılan özellikleri şöyle sıralanabilir: 

  • OMI Coin, kredi kartı tipi soğuk cüzdanlarda depolanabilmektedir. 
  • ERC-20 tabanlı bir token olmamasına karşın GoChain blok zincirinin ETH cüzdanları ile geriye dönük uyumlu çalışabilmesi, OMI Coin’i benzersiz bir yapıya kavuşturmaktadır. 
  • GoChain blok zinciri, Proof of Work (PoW) ya da Proof of Stake (PoS) algoritmasına nazaran, Proof of Authority (PoA) üzerinde geliştirilmiş, Proof of Reputation (PoR) fikir birliği algoritmasını kullanmaktadır. 

  Güncel Ecomi (OMI) Coin Fiyatı 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 OMI fiyatı %ecomi+try% TL. Döviz cinsinden ise %ecomi+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ecomi Coin 24 saatte %ecomi+yuzde%. 

  Ecomi (OMI) Coin, kripto para piyasalarının çok ciddi bir yükseliş dönemine girdiği süreçte, Mart 2021’de en yüksek fiyat noktasına ulaşmayı başarmıştır. 19 Mart 2021 tarihinde OMI Coin 0,01338 dolar ile ATH seviyesini belirlemiştir. Ardından piyasa geneline uyum sağlayarak düşüş yaşayan OMI Coin, dönemsel olarak elde ettiği yüksek değer artışlarıyla da dikkatleri çekmiştir. 

  Ecomi (OMI) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  ECOMI şirketinin geliştirdiği VeVe pazaryeri uygulamasının geniş kitlelere ulaşması ve bununla birlikte NFT sektörünün de sınırlarını genişletmesi, OMI Coin adına olumlu beklentilerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Yatırımcıların ilgisini kazanan OMI Coin’in bu veriler dahilinde avantajları şöyle sıralanabilir: 

  • OMI Coin sahiplerinin kazanç elde edebilmeleri için sadece al-sat yapmalarına gerek yoktur. OMI Coin sahipleri, oluşturdukları dijital koleksiyonları VeVe üzerinden satarak da kazanç elde edebilirler.
  • OMI Coin hem cüzdanlar arası transferlerde hem de takaslarda kullanılabilir ve bu işlemler, birkaç dakika içinde yapılabilir. Ayrıca bu işlemlerde, işlem masrafları da oldukça düşüktür. 
  • OMI Coin sahipleri, VeVe uygulamasına mobil cihazlardan kolayca ulaşabilir. OMI Coin’in dezavantajları ise şöyle sıralanabilir: 
  • Piyasada bir referans olarak kabul gören CoinMarketCap tarafından izlenmemektedir.
  • OMI Coin’ler, daha çok dijital öge geliştiricilerine satışlardan kâr sunar ancak stake edilemez ve bu nedenle pasif gelir olanağı sunmaz. 
  • Oldukça kısıtlı sayıda borsalarda listelenmektedir, erişimi kolay değildir. 

  Ecomi (OMI) Coin Hangi Borsalarda Var? Kısıtlı sayıda popüler borsalarda listelenen OMI Coin’i listeleyen borsalar şöyle: 

  • Binance 
  • Coinbase Exchange 
  • Huobi Global 

  Ecomi (OMI) Coin Piyasa Bilgileri 

  OMI Coin, her ne kadar kısıtlı sayıda borsada listeleniyor olsa da varlığın piyasa değeri 577 milyon dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başarmıştır. Toplam arzı oldukça fazla olan ve OMI Coin için kurucular arz seviyesini 750 milyar adet olarak belirlemiştir. Bu durum varlığın enflasyonist bir yapıda olmasına neden olduğu gibi, varlığın düşük fiyatlı olmasından dolayı fiat paralar karşılığında bol sayıda alınabilmesini de sağlamaktadır. Varlığın ilerleyen dönemlerdeki olası sert yükselişleri, bu nedenle yatırımcılara bir fırsat sunabilir. 

  Ecomi (OMI) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır? OMI Coin satın almak için şu adımlar izlenir: 

  • 1. Adım: OMI Coin listeleyen borsalara girin. 
  • 2. Adım: Borsada hesap açma işlemlerini tamamlayın. 
  • 3. Adım: Hesap onayı sonrası alım-satım (işlem) sayfasına gidin. 
  • 4. Adım: Borsanın onay verdiği işlem çiftlerinde OMI Coin alımı yapın.
  • 5. Adım: Güvenli cüzdanlarda/hesaplarda OMI Coin’lerinizi saklayın. 

  Özet Olarak 

  OMI Coin, Singapur merkezli yazılım şirketi olan ECOMI tarafından oluşturulan Ecomi platformunun 2020’de hayata geçirdiği VeVe pazaryeri uygulamasında kullanılan ve NFT sektöründe etkin olan bir kripto para birimidir. Yüksek arza sahip olan OMI Coin’e erişim imkanı kısıtlıdır. VeVe uygulamasının ve genel olarak NFT sektörünün ilerleyişine ve varlığın daha fazla borsada listelenmesi durumlarına paralel olarak OMI Coin’in de yükselişler elde edebileceği tahmin edilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle