Ecomi (OMI) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda NFT üreticilerinin takibindeki OMI Coin hakkında bilgiler sunacağız. OMI Coin nedir, nasıl alınır, avantajları dezavantajları neler, proje amacı nedir, geleceğe yönelik fiyat tahmini ne gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Ecomi (OMI) Coin Nedir?

  Ecomi (OMI) Coin, ECOMI tarafından piyasaya çıkarılan dijital koleksiyon satın almak için kullanılabilir kripto paradır. OMI Coin, dijital koleksiyon platformu olarak tanınan Veve’de çalışan kripto para birimidir. Platformda diğer kullanıcılar ile etkileşime girebilmek için OMI Coin sahibi olunması gerekir. OMI Coin sahipliği olanlar, ECOMI projesinde yardımcı ağ olan VeVe’de dijital öğe takası gerçekleştirebilirler. Singapur merkezli teknoloji şirketi ECOMI, ürün satışlarında OMI Coin ödemesini kabul eden bir blockchain projesidir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Ecomi (OMI) Coin projesinde amaç Singapur merkezli teknoloji firması ECOMI’nin kripto para sektöründe yer almasını sağlamak ve dijital koleksiyon satış alanında yenilik getirmektir. Proje, mobil üzerinden kullanılabilen Veve Pazar yerini yaratmayı hedeflemiş ve bu amacına ulaşmıştır. OMI Coin sahipleri Veve pazar yeri uygulamasını akıllı telefonlara indirerek, dijital koleksiyonlarını Pazar yerinde satış sunabilirler. Satış ardından ise OMI Coin şeklinde ödeme alırlar. Proje hakkında diğer bilgileri resmi web sitesinden edinebilirsiniz.

  OMI Coin Yorum

  OMI Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, OMI Coin’in kredi kartı tipindeki soğuk cüzdanda saklanabildiğini belirtmişler. Bu özel cüzdan tipi ile yüksel güvenlik sağlayabildiklerini açıklıyorlar. Özel anahtar koda ek pin kodu kullanarak, dijital koleksiyon satış gelirlerini güven altına aldıklarını açıklıyorlar. 

  Ecomi Coin Geleceği

  OMI Coin geleceğine yönelik tahmin yapan analistler, fiyat artış olasılığına dikkat çektiler. Uzman analistlere göre OMI Coin 2022’de NFT sektörünün en önemli elemanlarından biri halini alabilir. Analistler gelecek hakkında yorum yaparken, OMI Coin’in 2021 yıl sonunda 0.0055 dolar ile 0.0060 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini belirttiler. 

  Ecomi (OMI) Coin Fiyatı

  An itibari ile 1 OMI fiyatı %ecomi+try% TL. Döviz cinsinden ise %ecomi+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ecomi 24 saatte %ecomi+yuzde%. 

  OMI Coin fiyatı, alım-satım yönünde gelen yatırımcı işlemlerine, piyasanın volatilitesine, arz miktarında azalış veya yükselişe göre anlık fiyat değişimine uğrar. Bu yüzden hata yapmamak adına, güncel fiyat kontrol edilmeden alım-satım karaları verilmemelidir. 

  Ecomi (OMI) Coin Nasıl Alınır?

  Ecomi (OMI) Coin almak için yapılacaklar:

  • 1. Adım:  OMI Coin, BitForex, Gate.io gibi kripto para borsalarında işlemdedir. Bu borsalar içinden seçilene erişilmesi gerekir. 
  • 2. Adım: Seçilen borsanın hesap oluşturma menüsüne girilerek ilgili hesap açılış formu doldurulmalı ve onaylanarak, hesap açılışı tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Hesap açılışı ardından borsadan  “para yatır“ sekmesine girilip, hesaba para transferi gerçekleştirilir.
  • 4. Adım: Borsa hesabında satın alma amaçlı bakiye oluştuğunda, OMI Coin paritesinin bulunduğu satın alma işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: İşlem sayfasında görüntülenen o andaki fiyat üzerinden veya uygun fiyat tanımlamasından OMI Coin alım emri verilir.
  • 6. Adım: Alınan OMI Coin miktarı hesaba bağlı sanal cüzdanda veya daha güvenli saklama şekli sunan donanım cüzdanda muhafaza edilebilir.

  Bu adımların doğru atılması halinde OMI Coin alımı doğru biçimde tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  OMI Coin avantajları:

  • Satış Geliri: OMI Coin sahipleri kar elde etmek için sadece alım-satım yapmak zorunda değillerdi. OMI Coin sahipliği olanlar yarattıkları dijital koleksiyonları Veve’de satarak gelir elde ederler.
  • Hız, Düşük Masraf: OMI Coin ile hem cüzdanlar arası transfer hem de takas dakikalar içinde yapılır. İşlem masrafları ise düşüktür.
  • Mobil İşlemler: OMI Coin sahipleri mobil cihazlara Veve dijital öğe pazarı uygulamasını indirerek, dijital öğe takasını ve satışını telefondan yaparlar. 

  Dezavantajları Ne?

  OMI Coin dezavantajları:

  • Pasif Gelir Elde Edememe: Daha çok dijital öğe geliştiricilerine satıştan kar sunan OMI Coin, stake edilemez ve pasif gelir sunmaz. 
  • Kısıtlı Erişim: OMI Coin, Huobi Global, Binance, Coinbase gibi en çok tercih edilen borsaların işleme listesinde yer almaz. Onunla her hesap üzerinden veya küresel kripto borsalarından işlem yapmak mümkün değildir. 

  Sonuç

  OMI Coin, Veve pazarında kullanılan ve NFT sektöründe rol alan bir kripto paradır. Analistler OMI Coin’in 2021’de değerlenebilecek altcoinler arasında yer aldığını düşünüyorlar. Olası fiyat tahmini 2021 sene sonunda kayda geçerse, OMI Coin yatırımcıları bir miktar kar sağlayabilecekler. Piyasaya ilk çıktığı tarihlerde oldukça yüksek bir hype toplayan OMI, daha geniş kripto para borsalarında listelendikçe değer kazanabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle