Balinalar 3 haftada 3 milyar dolarlık BTC satın aldı!

  Kripto para piyasalarının ünlü analistlerinden Will Clemente, Glassnode verilerinden yararlanarak Bitcoin (BTC) balinalarının birikim yaptığını dile getirdi. Söz konusu verilere göre balinalar, BTC’nin 30 bin dolar bandında seyrettiği son 3 haftalık süreçte 3 milyar dolardan fazla BTC biriktirdi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Nisan ayında 64 bin 890 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. BTC’nin kırdığı bu rekor, birçok farklı etkenin bir araya gelmesi ile ortaya çıktı. Kurumsalların ciddi BTC yatırımları, piyasada oluşan satın alma eğilimi ve baskısı, kripto paralar lehine ortaya çıkan gelişmeler gibi birçok etken bu rekorun görülmesini sağladı. Bu etkenler arasında en önemlilerinden biri de BTC balinalarının yapmış olduğu hamleler oldu.

  Kripto para piyasalarında balinaların harekete geçmesi her zaman yatırımcılar için heyecan uyandıran gelişmeler arasında yer aldı ve almaya da devam ediyor. Zira balinaların izlediği rota, aldıkları pozisyonlar, söz konusu varlığın geleceğine yönelik çok önemli ipuçları verebiliyor. Balinaların satış yapması, genellikle varlık üzerinde satış baskısı oluşacağı düşüncesi ile yatırımcıların da bu yönde pozisyon almasına yol açıyor. Tam tersi durumda, balinalar biriktirme eğilimine girdiğinde de yatırımcılar genellikle satın alma pozisyonuna geçiş yapıyor.

  Balinalar 96 bin 44 Adet BTC Satın Aldı

  Kripto para piyasalarının ünlü analistlerinden Will Clemente, Glassnode verilerinden yola çıkarak yatırımcıları heyecanlandıran balina hareketlerini paylaştı. Clemente’nin paylaşımlarına göre BTC balinaları, BTC fiyatının ortalama 30 bin dolar bandında seyrettiği son 3 haftalık süreçte 96 bin 44 adet BTC satın aldı. Bu da bu fiyat ortalamasında 3 milyar doların üzerinde BTC birikimine işaret ediyor.

  Borsalardaki BTC Sayısı Giderek Azalıyor

  Will Clemente’nin, Glassnode’un “The Week On-Chain” isimli raporundan elde ederek paylaştığı verilere bakıldığında, BTC fiyatının düştüğü süreçlerde bile BTC rezervlerinin azalış gösterdiği görülüyor. Söz konusu rapora göre aylık ortalama 36 bin adet BTC, borsalardan çıkış yapıyor.

  Analistler, büyük oyuncuların ve genellikle büyük şirketlerin, fonlarını satmaya hazır konumda tutabilecekleri borsalarda tutmak yerine, onları kişisel soğuk cüzdanda tutuyor olabileceklerini ifade ediyor. Bu nedenle de borsalardaki BTC sayısı giderek azalıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle