Kriptopara

3 Analistten LUNA Coin Geleceği, 3 Terra Fiyat Tahmini

  Kripto para yatırımcılarının takip listesinde yerini alan LUNA, son dönemin popüler coinleri arasında yerini almaya devam ediyor. Sabit coinlere yatırım yapmak isteyenlere alternatifler sunan Terra, LUNA hizmet tokeniyle de iyi bir getiri sağlamaya odaklanıyor. Uzmanların LUNA hakkında tahminleri ve Terra’nın geleceğine dair proje detaylarını sizler için bir araya getirdik. 

  Terra (LUNA) Coin Geleceği

  Cosmos SDK kullanarak inşa edilmiş ve sabit coinlerin yaratılmasına olanak sağlayan blok zincir ağı olan Terra, bu alanda sektörün ihtiyaç duyduğu birçok soruna çözüm üretmektedir. Geleceğine dair olumlu görüşlerin proje hedefleri ile doğru orantılı olması da umut vaat eden projelerden biri olmasını sağlamıştır. Yönetişim tokeni LUNA Coin geleceğine dair öne çıkan görüşler ise şöyledir:

  • DeFi’yi geniş kitlelere ulaştıran ekosistemi sayesinde, merkezi olmayan sabit paraları dağıtan açık kaynaklı bir blok zincir oluşu geleceğini olumlu etkilemektedir.
  • Kripto paraların faydalarını fiyat para istikrarı ile birleştirmesi, geleceğin finans dünyasında Terra’nın güçlü bir konuma ulaşmasını sağlayacaktır. 
  • LUNA’nın 5 – 10 yıllık uzun vade görünümünde getiri potansiyelinin yüksek olduğu aktarılmaktadır. 

  LUNA Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Çanak kulp formasyonunu tamamlayarak, boyun çizgisini kırmış görünen LUNA, bu tip kırılmalarda olması gereken hacme sahip olmadığı için riskli olarak değerlendirilmektedir. Mevcut görünümde ise iki farklı seçeneği uygulaması beklenmektedir. Boyun çizgisinde bir rerest yaparak beklenen işlem hacmine girmesi veya kırılımın yanıltıcı olmasıyla ters bir hacimle aşağı hareketin başlayabileceği düşünülmektedir. İki farklı senaryoda da belirsizlik nedeniyle risk faktörü öne çıkmaktadır. 

  Terra (LUNA) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Luna, Terra ağının yerel tokedir. Sistem üzerinde yer alan her bir sabit coin, yönetişim ve hizmet tokeni olan LUNA ile desteklemektedir. Sabit coinlerin LUNA arasında takas yapılmasına olanak tanımaktadır. LUNA temelde Terra’nın sabit değerli kripto paralarının fiyatını stabilize etmek için farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Terra’nın platform üzerindeki dört farklı işlemi için LUNA üzerinden işlem yapılmaktadır. 

  LUNA Kullanım Alanları Nelerdir?

  İşlevsel bir kullanım alanı olan LUNA, yönetişim, hizmet tokeni, sabit değerli kripto paraların fiyatını stabilize etmek ve stake gibi kullanım alanlarına sahiptir. Gas sistemi dahilinde işlem ücretlerinin ödenmesi için LUNA kullanılmaktadır. Öte yandan yönetişim sisteminde yer almak için de LUNA token stake ederek oylamalara katılım sağlanabilir. Terra üzerinden çıkan sabit coinlerin fiyatında yaşanan oynaklığın da azaltılması için kullanımı görülmektedir. Diğer yandan ağ işlemlerinde yürütülen DPoS mekanizmasında stake etme işlemlerinde LUNA’nın başlıca kullanım alanları arasında yer almaktadır. 

  LUNA Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 LUNA fiyatı %terra-luna+try% TL. Döviz cinsinden ise %terra-luna+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Terra 24 saatte %terra-luna+yuzde%.

  LUNA, 1 milyar maksimum hedef arza sahiptir. LUNA fiyatı üzerinde de etkili olan bu sınır, ağın 1 milyar LUNA’yı geçmesi halinde arz denge seviyesine ulaşana kadar LUNA yakılmaktadır. Mart 2022 tüm zamanların en yüksek en yüksek 106,14 USD seviyesine ulaşmasının ardından fiyat hareketinin bir süre daha takip edilmesi gerektiği aktarılmaktadır. Fiyatında kırılma görülmesine rağmen işlem hacminin yetersiz oluşu negatif yönde hareketin de başlama eğilimine neden olabilir. Fiyatındaki oynaklıktan kaçınmak için güncel direnç ve destek noktasına göre işlem yapılması önemlidir. 

  Terra (LUNA) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  LUNA yükseliş trendine başlama eğilimi ile 2022 yılının ilk aylarından itibaren iyi bir görünüm çizmiştir. Ancak piyasalara ilişkin bazı belirsizlikler LUNA için tehlike oluşturmaktadır. Terra projesine bakıldığında ise kripto paraların işlevselliği, fiyat para birimleri ile güçlendirmek istemesi ilerleyen dönemde daha iyi bir konuma gelebileceğine işaret etmektedir. 

  Uzmanların Terra projesinden beklentileri özellikle uzun vadede olumlu seyretmektedir. Proje hedeflerinin yakalanmasına paralel olarak LUNA Coin fiyatı ne olur sorusuna ise analistlerin tahminleri çelişkili bir projeksiyonda değerlendirilmektedir. 

  Terra (LUNA) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Ocak 2018’de Daniel Shin ve Do Kwon tarafından kurulan Terra, fiyat istikrarı ve kullanışlılık sunma hedefiyle geliştirilmiştir. İkilinin sektörde birçok projede önemli işlere imza atması ise projeye olan güveni artırmaktadır. Terra blok zincir mekanizmasına bakıldığında ise LUNA token sahiplerinin işlemleri doğrulamak için tokenları teminat olarak hisse halinde getirdikleri ve yatırılan LUNA miktarına bağlı ödül aldıkları, hisse ispatı konsensüsüne göre korunur ve güvenliği sağlanmaktadır. Projeye duyulan güven ise LUNA’nın portföylere eklenmesinde yarar olacağı yönünde yorumları ortaya çıkarmıştır. 

  Terra Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Terra’nın benzersiz olmasını sağlayan birçok önemli özelliği bulunur. Kripto para birimlerinin sınırsız faydalarını, fiyat istikrarına sahip para birimleri ile birleştirmesi bu benzersizliğin temelini oluşturmaktadır. Terra’yı benzersiz yapan bir diğer özellik ise Asya Pasifik bölgesinde birçok ödeme platformu ile ortaklık kurmasıdır. 

  Terra blok zincir ağı üzerine e - ticaret platformlarında yapılan satın alımların işleneceği aktarılmıştır. Her işlem, işletme sahibine ortalama yüzde 2 ila 3 oranında kesilen bir ücrete tabi olması da projeyi diğerlerinden ayırmaktadır. Bunun dışında projenin öne çıkan diğer özellikleri ise şöyledir:

  • Talebe göre otomatik olarak sabit değerli kripto para arzını sağlayan algoritması, bire bir sabit fiyat özelliğini korumaktadır. 
  • Token sahipleri doğrulama için başka kullanıcılar temsil yetkisi verebilmektedir. 

  Terra (LUNA) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Terra (LUNA) Coin avantajları:

  • Sabit coin yaratılmasını kolaylaştırır. 
  • DeFi, Web3 ve NFT’lerde çok sayıda projeyle hızlı büyüyen bir ekosisteme sahiptir. 
  • Gelecek dönemde Terra’ya duyulan ihtiyaç, LUNA fiyatında da olumlu etki etmektedir. 

  Terra (LUNA) Coin dezavantajları:

  • Ücretler düşüktür fakat ödenmesi gereken farklı ücret türlerine sahiptir. 
  • Doğrulayıcı ve yetki verenler eğik çizgiye tabidir. 
  • Riskli bir yatırım aracı olabilir. 

  LUNA Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  LUNA günümüzde küreselde popüler birçok kripto para ve dijital varlık borsasında listelenmektedir. Fiyat para birimleri sabit coin ve kripto para birimleri ile buralardan işlem yapılabilir. LUNA listelenen borsalar ise şunlardır:

  • Huobi Global
  • Bitfinex
  • Upbit
  • Binance
  • Gate.io 
  • KuCoin

  LUNA Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  LUNA Coin hakkında 3 analisttin fiyat hedefleri ve tahminleri yeni yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Kısa, orta ve uzun vadeli görünümüne ilişkin isabetli tahminleri ile dikkat çeken birçok uzman, LUNA fiyatı hakkında görüşlerini revize etmiştir. 

  Uzmanların Terra (LUNA) hakkında görüşleri yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Genel fikir sahibi olmak isteyen yatırımcılar bu farklı tahminleri takip ederek doğru pozisyonu alabilir. 

  • Zipmex: Analistlere göre 2022’de LUNA 130 USD fiyat hedefine ulaşacaktır. Ancak hareketin negatif yönde başlaması ciddi bir geri çekilmeye de neden olabilir. 
  • Wallet Investor: Teknik analizlere göre gelecek 5 yıllık görünümde +429% getiri potansiyeli görülmüştür. 1 yıllık fiyat değişiminde ise 185 USD hedefi dikkat çekmektedir. 
  • Changelly: 2025 yılı görünümünde analistler son derece umutludur. Fiyat hedefini ilgili yıl için 420 doların üzerine açıklayan uzmanlar, kısa vadeli risklere karşı uyarmaktadır.  

  Sonuç 

  Analistlerin Terra ağı ve ağın yerel tokenı LUNA Coin geleceği hakkında görüşleri pozitif bir eğilim göstermektedir. Ancak kısa ve orta vadeli risklere karşı tüm uzmanlar kripto para yatırımcılarını uyarmaktadır. Long pozisyonunda riskler ise piyasalarda baskı yaratmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle