Kriptopara

Uzmanlara Göre 2022’de Uçuşa Geçecek 7 Coin

  Bitcoin kaynaklı kripto para piyasasının genelinde devam eden olumsuz havanın dağılacağını ilişkin uzmanların yorumları paylaşılmaya başladı!

  İşte Yükselme Potansiyeli Olan 7 Kripto Para

  Bloomberg analistlerince BTC için verilen 100 bin dolarlık fiyat hedefi kripto para yatırımcılarını heyecanlandırırken usta analistler, değerini en az 10 kata kadar artırabilecek potansiyele sahip 2022’de uçuşa geçecek 7 Coin’i sıraladı!

  Cardano (ADA)

  Son günlerde adından sıkça söz ettiren Cardano, 2022 yılının potansiyelli coin’leri listesinin en tepesinde yer almaktadır. Ethereum’un kurucu ortağı tarafından geliştirilen ve sıfır ücretle finansal işlemlerin yürütülmesine olanak tanıyan ADA, çevre dostu Proof-of-Stake (PoS) konsensüsü ile de çevreci bir kripto para birimi olarak öne çıkmaktadır. Ethereum’un ölçeklendirme sorunlarına dikkat çeken analistler, bu süreçte Cardano (ADA) Coin’in öne çıkarak 5 dolarlık ATH seviyesini aşacak bir yükselişe başlayabileceğini ön görmektedirler.

  Polkadot (DOT)

  Son yıllarda rakibi birinci katman blockchain’lere göre daha iyi bir performans gösteren Polkadot, uzmanlara göre 2022 yılında yakalayacağı uzun soluklu yükseliş ile yatırımcısına kazanç getirecek projeler arasında yer alır. Merkezi olmayan internet sitelerini halka açık veya özel izin gerektirmeden blockchain ile ağları birbirine bağlayan Polkadot, bağımsız ve güvenli veri temininin önünü açmaktadır. Veri güvenliğinin giderek arttığı blockchain dünyasında uzmanlar, Ethereum’un problemlerinin çözemediğini ifade ederek DOT Coin’in yakın gelecekte özellikle 2022 yılında 55 doları hedeflediğini düşünmektedirler.

  Solana (SOL)

  Hız ve ölçeklenebilirlik denince öne çıkan Solana, blockchain dünyasında artan NFT popülaritesinden en çok kazanım elde eden ağ olarak öne çıkmaktadır. JP Morgan raporuna da yansıyan NFT raporuna göre Solana, en yakın rakibi Ethereum’un pazarını çoktan elinden almayı başardı! Proof-of-History ve pek çok yenilikçi teknoloji ise uzmanların yakından takip ettiği Solana, 2022 yılında patlamaya hazır beklemektedir. NFT, DeFi, oyun ve Web3 gelişmelerinin giderek daha fazla konuşulacağı 2022 yılında SOL Coin geleceği için hedefler dört haneli dolar değerlerine doğru evrilmektedir.

  Dogecoin (DOGE)

  Ünlü milyarder Elon Musk’ın desteğini de ardına alan ve Tesla’da kullanılacağı yönünde spekülasyonlara konu olan Dogecoin, uzmanlara göre 2022 yılında aya ulaşacak coin’ler listesinde yer almaktadır. Memecoin geçmişinde yakaladığı %15000 gibi büyük bir kazanç nedeniyle pek çok yatırımcı tarafından riskli görülse de uzmanlar, Dogecoin yakın gelecekte 2022 yılına damga vuracağını düşünmektedirler.

  AAVE

  DeFi’nin yükselişi ile borç alıp verme için merkeziyetsiz çözümler sunan Aave projesi öne çıkmaktadır. Uzmanların 2022 yılı coin izleme listesinde yer alan projenin ATH seviyesinden yaklaşık %70 aşağıda fiyatlandığının altını çizen uzmanlar, 2022 yılında 667 dolar olarak kaydedilen bu seviyenin geride bırakılacağını düşünüyor. Analist değerlendirmelerine göre AAVE coin gelecekte oldukça iyi bir konuma sahip olabilir.

  Fantom (FTM)

  Ünlü analist Joe Parys’in ısrarla 2022 yılında yüksek potansiyelli token’ler listesinde yer verdiği FTM, henüz yılın başında gerçekleştirdiği yükseliş ile adından söz ettirmeyi başardı. Uzmanların FTM coin yorum ve gelecek tahminleri oldukça iyimser gözükmektedir. Merkezi olmayan uygulamalar (DAAP’ler) ve dijital varlıklar için merkezi olmayan, izinsiz ve açık kaynaklı akıllı sözleşme platformu olarak geliştirilen Fantom platformu, Parys’e göre önümüzdeki birkaç aylık süreçte 3 doları aşabilecek potansiyele sahiptir.

  Decentraland (MANA)

  Metaverse projelerinin muazzam yükselişine tanık olduğumuz 2021 yılı sonrası yeni yılda, metaverse arazilerinin satışında yaşanan izdiham bu popülerliğin 2022 yılında da devam edeceğini göstermektedir. Metaverse arsa alım yanında sürükleyici bir oyun deneyimi sunan Decentraland, uzmanların bu yıl yükseliş bekledikleri coin listesinde yer almaktadır. Yaklaşık 6 dolara ulaşan ATH seviyesinin gerisinde seyreden MANA Coin geleceği için hedefler, çift haneli dolar değerine işaret etmektedir!

  Sonuç Olarak

  2022 yılı BTC’nin önderlik ettiği geri çekilme ile yatırımcılar için kötü seyretse de analistler, özellikle altcoin’lerde öne çıkan isimlerin yatırımcılarını güldüreceğini düşünmektedirler. Yatırımcısına 10 kata varan kazanç fırsatı sunan 7 önemli kripto para birimi, bu yıla damgasını vurmaya hazırlanıyor. ADA, DOT, DOGE, AAVE, FTM ve MANA Coin gibi önemli altcoin’ler 2022 yılında uzmanların uçuşa geçecek coin’ler listesinde yerini almaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle