Kriptopara

2023’e Kadar Yükselmesi Beklenen Metaverse Coinler

  Metaverse coin’leri 2021 yılına damga vurdu ve Kasım ayı sonu itibari ile büyük geri çekilmeler yaşandı. Kripto para piyasasının en potansiyelli projeleri olarak gösterilen metaverse coin’lerinde yeniden yükseliş beklentileri ön plana çıkmaya başladı.

  İşte Yükselmesi Beklenen Metaverse Medeni Paralar

  Analistler, bu yıl metaverse projelerinde fiyat artışı yaşanmasını bekliyor. 2023’e kadar yükselmesi beklenen ve yazımızdan listelenen 10 metaverse coin’inin ise diğer coin’lerden daha iyi performans göstermesi bekleniyor.

  Illuvium (ILV)

  Ethereum üzerine geliştirilen ILV Coin, fantastik bir metaverse coin’idir. Metaverse yatırımcıları ile birlikte sunduğu pasif gelir fırsatları ile DeFi hayranlarının da dikkatini çeken Illuvium projesi, Binance’ta listelenerek piyasaya güven vermeyi başardı. Yaratılan sanal evren içine dağıtılmış 100’den fazla Illuvial adı verilen benzersiz NFT’lerin de yer aldığı proje, analistlerin listelerinde potansiyelli metaverse projesi olarak ilk sırada yer almaktadır. Wallet Investor ILV Coin için 1 yıllık süreçte 1.446,06 dolar fiyat hedefi belirlerken, Price Prediction’un hedefi 889,13 dolardır.

  Ceek VR (CEEK)

  Müzik sanatçıları ve atletler yanında dijital ürün geliştiren pek çok ünlüyü metaverse üzerinde hayranları ile buluşturan Ceek VR projesi, iyi bir popülerlik yakalaması ardından bu yıl nispeten sessiz ilerliyor. Universal ile imzaladığı anlaşma ile adını duyuran Ceek VR projesi, kendine ait lisanslı sanal gerçeklik cihazları ile yarattığı metaverse’in giriş anahtarını da sunmaktadır.

  Projenin yerel token’i CEEK, 30 Kasım 2021 tarihinde 1,59 USDT ile zirve yaptı. Hafif yükselen trendin devam ettiği CEEK Coin’de Price Prediction bu yılın 0,59 dolardan kapanmasını beklerken, Tech News Leader analistlerinin 1 yıllık fiyat hedefi 0,57 dolara işaret etmektedir.

  The Sandbox (SAND)

  Binance desteği, kazanmak için oyna tarzının en başarılı örnekleri arasında yer alması ve aralarında Atari, The Sheep, vb. yatırımcıların yer alması The Sandbox’un popülerliğini etkiledi. 2021 yılında iyi bir performans gösteren The Sandbox projesinin yerel token’i SAND Coin, 25 Kasım 2021 tarihinde 8,50 dolarlık fiyat ile zirve yaptı. Devamında gelen düzeltme sürecinde önemli değer kaybı yaşanan token’de analistler, trendin döneceğine inanıyor. DigitalCoin, SAND Coin’in 2022 yıl sonunda 4,43 dolardan tamamlanmasını beklerken, Wallet Investor 1 yıllık süreçte 7,34 dolarlık fiyat hedefi belirledi.

  Bloktopia (BLOK)

  21 milyon adet Bitcoin maksimum arzını temsil eden 21 seviyeden oluşan bir metaverse gökdeleni olarak geliştirilen Bloktopia; KuCoin, Gate.io ve UniSwap gibi borsalarda kendisine yer bularak ulaştığı yatırımcı kitlesini genişletti. Gayrimenkul alım satımı, NFT ve yönetişim gibi yeniliklerle öne çıkan BLOK Coin, 31 Ekim 2021’de gördüğü 0,18 USDT zirvesi ile adından geçtiğimiz yıl sıkça söz ettirdi. Analistlerin 2023’e kadar olumlu beklentiler paylaştıkları popüler metaverse coin’inde yükseliş yönünde önemli tahminleri paylaşılmaktadır. UpToBrain analistleri 0,12 dolarlık 1 yıllık fiyat hedefi fiyatı belirledikleri token’de boğa görüşünü savunurken, Price Prediction bu yıl sonunda 0,026 dolar hedef işaret etmektedir.

  Decentraland (MANA)

  En popüler metaverse projeleri arasında gösterilen ve arazi satışları ile gündemde her daim önemli bir yer tutan Decentraland projesi, 26 Kasım 2021 tarihinde 5,90 dolarlık zirvesi ile yatırımcılarına önemli kazançlar sundu. Devamında gelen geri çekilmelerde önemli bir kayıp yaşayan token’de uzmanlar, mevcut fiyatları yatırım için kaçırılmayacak fırsat olarak değerlendiriyorlar. Crowd Wisdom bu yılsonuna ilişkin MANA Coin fiyat hedefini 3,01 dolar olarak belirleyerek yükseliş beklentisini dile getirirken, kuruluşa bir destek de Wallet Investor’dan geldi. Wallet Investor 1 yıllık süreçte 4,694 dolar fiyat hedefi belirlediği MANA Coin için yükselişin devam edeceğini öngördü.

  Star Atlas (ATLAS)

  Solana blockchain’i üzerine inşa edilen ve Serum DEX ile doğrudan entegrasyon sağlayan Star Atlas projesi, uzay seyahati temalı oyunu ile oyna kazanın en önemli temsilcileri arasında yer aldı. Uzay gemisi satışı ve gemi kiralama gibi gelir getiren fırsatları ile DeFi dünyasının kazançlarını kullanıcılarına ardına kadar açan Star Atlas projesinin yerel token’i ATLAS Coin, 4 Eylül 2021 tarihinde 0,282 dolarlık fiyatı ile zirve yaptı. Devam eden geri çekilmede yatırımcısını üzen ATLAS Coin için analistler müjdeli haberi paylaştı! UpToBrain analistleri ATLAS Coin’de 2022 yılının 0,327 dolardan kapatılacağına işaret ederek boğa müjdesi verirken, Price Prediction yıl sonu için 0,04 dolar fiyat hedefi paylaşmaktadır.

  Axie Infinity (AXS)

  Sevilen anime Pokemon’dan esinlenen ve Axie adı verilen evcil canavarların yetiştirildiği bu metaverse oyunu, özellikle NFT satışı ile adını duyurdu. Ekosisteme bireysel katkıları sunarak farklı bir yaklaşım sergilenen Axie Infinity, en değerli NFT koleksiyonuna ev sahipliği yaparak geride bıraktığımız yıla damgasını vurdu. 7 Kasım 2021 tarihinde 166 USDT fiyatla zirve yaptı. Sert geri çekilme yaşanan token’de düşüşün artık sonlandığını düşünen analistler, artık yükseliş vaktinin geldiğini ifade ediyorlar. Price Prediction bu yıl sonu için AXS Coin’de 67,20 dolar fiyat hedefi paylaşırken, Gov Capital 334 dolara işaret ediyor.

  UFO Gaming (UFO)

  Ethereum üzerine kurulu UFO Gaming metaverse projesi, uzayın sırlarını kullanıcılarına açmanın yanında oyna kazan mottosunun en önemli temsilcileri arasında yerini almayı başarıyor. NFT ve staking gibi DeFi kazançlarından yararlanma fırsatı sunan platformun yerel belirteci UFO Coin, LBank dışında ShibaSwap, Gate.io ve KuCoin gibi borsalarda kendisine yer buldu. 0,000033 USDT fiyat ile 26 Aralık 2021 tarihinde zirve yaptı. Analistler, bu yıl itibari ile yükseliş bekledikleri token’de yıl sonu hedeflerini 0,000011 dolar olarak belirlemişlerdir.

  Enjin Coin (ENJ)

  Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilen Enjin Coin, oyun içi dijital öğelerin satın alımı için geliştirilmiş dijital para birimidir. 2009 yılından bu yana sektörde var olan ve sektörün önemli isimleri arasında yer alan Enjin markası, token’in de popülerliği ardında yatan önemli nedenler başında gelir. Binance’ta yer alarak popülerlik elde eden ENJ Coin 25 Kasım 2021 tarihinde 5 dolar fiyatla zirve yaptı. Zirveden yaşanan geri çekilme projeye karşı bakış açısını değiştirse de uzmanlar, yükseliş hareketinin başlamasını an meselesi olarak değerlendiriyorlar. Wallet Investor 1 yıllık süreçte 2,988 dolar fiyat hedefi paylaşarak ENJ Coin’de yükseliş beklediğini ifade etmektedir.

  Radio Caca (RACA)

  Elon Musk’un annesi Maye Musk ve Binance CEO’su CZ tarafından desteklenen Radio Caca projesi, BEP-20 standartlarına geliştirilen RACA Coin’i yerel belirteç olarak kullanmaktadır. MMO 3D Mapping Metaverse olarak bilinen USM ile dünyanın ilk merkeziyetsiz depolama opsiyonuna sahip olan Radio Caca, Elon Musk desteğini alma ihtimali nedeni ile kısa sürede popülerlik kazandı. 23 Şubat 2022’de 0,0045 dolar ile zirve yapan RACA Coin’de Wallet Investor, bu yılın 0,00361 dolardan kapanmasını bekliyor. Price Prediction verdiği 0,002 dolar fiyat hedefi ile yükseliş beklentilerini desteklemektedir.

  Sonuç

  Metaverse’e yapılan yatırımlar giderek artarken geçtiğimiz yıl sonundan bu yana yaşanan değer kaybı, piyasada şaşkınlık yaratmaya devam ediyor. Analistler büyüyen metaverse pazarının coin fiyatlarına etki etmesini bekliyor ve 2023’e kadar yükselişine devam etmesini bekledikleri 10 metaverse coin’ini ILV, CEEK, SAND, BLOK, MANA, ATLAS, AXS, UFO, ENJ ve RACA olarak listeliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle