Kripto Para

Apple Pay Bitcoin ve kripto parayla ödeme desteği sunacak

  Ödeme yöntemleri sunan Apple Pay, son duyurusunda BitPay ile işbirliği yaptığını açıkladı. Buna göre şirket, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para ödemelerini destekleyeceğini duyurdu…

  Apple Pay ile BitPay ortaklığı kripto para basınında geniş yankı buldu. BitPay Mastercard sahipleri artık kripto para ile finanse edilen kartlarını Apple Pay’de bir ödeme modu olarak ekleyebilme fırsatı elde etti. Dünyaca ünlü kripto para şirketi, Apple’dan sonra sıranın Google ve Samsung’a geldiğini aktardı.

  Kripto para basınında yer alan bilgilere göre Apple, Bitcoin ödeme imkanı sunan BitPay ile yeni bir ortaklık anlaşması imzaladı. Son dönemde basında yer alan raporlar, Apple’ın cüzdanında kripto para ödemelerini desteklemeye başlayacağına yönelik işaretler gösteriyordu.

  Apple Pay ve BitPay Ortaklığı

  Apple şirketi, önce projeyi kendi bünyesinde yürütmek yerine bu projeyi daha kapsamlı bir şekilde başlatabilmek için BitPay ile ortak olmayı tercih etti. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Bitpay, alıcıların ve satıcıların alternatif olarak kripto para birimi ödemeleri yaptığı bir ortam. 

  BitPay üzerinden alıcı ve satıcıların fiat ödemeleri göndermesine veya almasına da izin veriliyor. Kripto para sektörünün en büyük kripto para ödeme işlemcisi BitPay olarak biliniyor. Bu ortaklık Apple şirketinin müşteriler arasında kripto para ödemelerine olan talebi ölçmesine de olanak tanıyacak.

  BitPay Kartı Apple Pay Destekli Olacak

  BitPay Kartı, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, ve USDC, GUSD, PAX ve BUSD dahil olmak üzere dört dolara sabitlenmiş stablecoin kullanılarak finanse edilebiliyor. Öte yandan BitPay Ön Ödemeli Mastercard, sadece ABD vatandaşlarına özel olarak çıkarılabiliyor. 

  Kripto para sektörünün önde gelen şirketlerinden BitPay CEO’su, Google ve Samsung Pay’in yakında BitPay Card için destek ekleyeceğini belirtti. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde de kredi kartı devi MasterCard şirketinin bu yönde açıklamaları kripto para basınında geniş yankı bulmuştu. MasterCard son duyurusunda 2021 yılında doğrudan kripto para birimi ödemelerini destekleyeceğini açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle