Glassnode raporu: ETH vadeli işlemlerde güçsüz

  Zincir üstü veri analiz platformu Glassnode, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) piyasasını değerlendirdi. Kilitli ETH sayısının 28 milyon 19 ETH ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkması analistlerin farklı yorumlar yapmasına neden oldu.

  Lider altcoin ETH fiyatının gelecekteki seyri merak ediliyor. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği ETH hakkında kritik açıklamalar peş peşe geldi. Glassnode analistleri yakın zaman önce ETH 2.0 Yatırma Sözleşmesi’ne kilitlenen ETH sayısının 28 milyon 19 ile ATH yaptığını duyurdu.

  Bu verilere göre ETH yeni bir kilometre taşına daha ulaşmış oldu. ETH için bir dönüm noktası olarak kabul edilen bu gelişme Proof of Stake (PoS) mutabakat mekanizmasına geçişteki güvene işaret ediyor. Bu olumlu gelişmelere rağmen ETH vadeli işlem piyasasında ciddi problemler görülüyor.

  ETH Sürekli Vadeli İşlemleri Alarm Veriyor

  Ethereum vadeli işlemlerinin eski görünümünden uzak olması analistlerin dikkatinden kaçmadı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinde ETH açık faizinin son 13 ayın en düşük seviyesine gerilemesi dikkat çekti. ETH açık faizi 1.28 milyar dolara düşerek ETH 2.0 Yatırma Sözleşmesi’ndeki başarılı görünümün tersine işaret ediyor.

  ETH topluluğu 23 Ağustos gününde 1.28 milyar dolar ile sürekli vadeli işlem piyasasında açık faizde 1 yılın en düşük seviyesine geriledi. Bu model, piyasa duyarlılığı ve ticaret stratejilerinde potansiyel değişimlere işaret ediyor. Ethereum ekosisteminden gelen bir diğer önemli gelişme ise aktif arz miktarının bir günlük hareketli ortalaması oldu.

  Kısa ve Orta Vadede ETH Fiyatı Nasıl Etkilenir?

  Glassnode analistlerinin raporuna göre, en son aktif olan 1 milyon ile 3 milyon aktif arz miktarının bir günlük hareketli ortalaması 9.66 milyon ETH ile son 1 ayın dibini gördü. Bu rapor, ETH yatırımcıları arasında piyasa likiditesini ve fiyatı etkileyecek kısa ve orta vadeli stratejileri belirlediği için önem taşıyor.

  Lider altcoin ETH yatırımcıları uzun bir süredir yükseliş hareketi bekledikleri projede henüz o ışığı görememekten şikayet ediyor. Analistlerden gelen bu verilere bakıldığında ETH fiyatı son 24 saatte 5.30 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı. ETH fiyatı bin 600 dolarlı seviyelerden işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle