Deneyimli analistten BTC yatırımcılarına uyarılar

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü analistlerden Willy Woo, BTC fiyatındaki yükseliş beklentisini değerlendirdi. Deneyimli analiste göre BTC fiyatında önemli olan 2 faktör dikkat çekiyor…

  Kripto para dünyasının en popüler analistlerinden ve Bitcoin boğası Willy Woo, BTC’nin son durumu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Lider kripto para biriminin fiyat yükselişini ertelemesine neden olabilecek 2 faktörü vurgulayan analist, yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Will Woo, son paylaşımda 570 binden fazla takipçisine seslendi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki belirsizlikler devam ederken, bazı analistler de BTC’de ayı piyasası tanımını daha sık kullanmaya başladı. Ünlü kripto para analisti Willy Woo, paylaşımlarında Bitcoin’de ayı piyasasına girilmediğine inandığını belirtirken yatırımcılara önemli uyarılar yaptı.

  BTC’de Ayı Piyasası Tartışması

  Ünlü analist, kripto para yatırımcısı takipçilerine şu paylaşımı yaptı: “Bakılması gereken ilk şey, ‘Ayı piyasasında mıyız?’ sorusuna yanıt vermektir. Ayı piyasaları, fiyatı desteklemek için yeni alıcılar girmediğinde başlar ve şu an öyle bir şey yok. Ağa katılan yeni kullanıcıların sağlıklı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz.”

  Bitcoin kullanıcılarının büyümesinin yanı sıra daha önce stabil olan sermayenin BTC’ye geri dönmeye başladığını vurgulayan Woo şunları aktardı: “Birincil ilgi alanı, stablecoin’lerden kripto para piyasalarına sermaye dönüşü. Altcoin hakimiyeti azaldığından bunun esas olarak BTC’ye kaydığını söyleyeceğim.”

  Bitcoin Fiyatının Geleceği

  Kripto para yatırımcılarının Bitcoin biriktirmeye devam ettiğini belirten zincirleme sinyaller gördüğünü ifade eden analist şunları söyledi: “Daha önce güçlü ellerden büyük bir satış yaptık. Piyasaya atılan tüm bu paraların yeniden biriktirilmesi için zamana ihtiyaç var. Bu şimdi gerçekleşiyor. Bu nedenle fiyat hareketi bundan kaynaklanan bir dip (accumulation bottom) gibi görünüyor.”

  Son dönemde tartışılan, yatırımcıların varlıklarını ABD dolarına taşımaya başladıkları söylentilerine de parantez açan Willy Woo, bu konu hakkında bazı uyarılarda bulundu: “Aşağı yönlü risk için tek endişem, hisse senetlerinde zincir üstü temeller ne olursa olsun, BTC fiyatını aşağı çekecek büyük bir düzeltme yaşanmasıdır. DXY’de (ABD doları endeksi) doların gücünü fark etmek, bazı yatırımcıların USD’de güvenli hareket ettiğini gösteriyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle