22 Mart’taki FED toplantısı BTC fiyatını nasıl etkiler?

  ABD Merkez Bankası FED’in politika faizine ilişkin tutumu, Bitcoin (BTC) fiyatını baskılamaya devam ediyor. Ünlü analistler, 22 Mart’ta gerçekleştirilecek FED toplantısında alınacak kararların BTC fiyatına etkisini değerlendirdi…

  Uzun süredir düşüş trendini sürdüren kripto para piyasasında son dönemde boğa sinyalleri görülse de belirsizlik devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının konsolide olması bazı yatırımcıları endişelendiriyor. Bu süreçte küresel piyasaları etkileyen unsurlar, kripto paralarda da etki yaratıyor.

  Dijital varlık trading firması QCP Capital, finansal piyasalarda yaşanacak kritik süreçleri Bitcoin ve kripto paralar yönünden değerlendirdi. Ünlü analistler, geçen haftanın makro veri açıklamaları bakımından piyasalarda aşırı dalgalanma yaratmadığına dikkat çekti. Analistler, gelecek hafta önemli ekonomik verilerinin açıklanacağını ve bunların başında 8 Mart’taki ADP istihdam verisi olacağını vurguladı.

  BTC İçin Kritik FED Toplantısı Yaklaşıyor

  Bir süredir yatay hareketlere devam eden Bitcoin için en kritik tarihlerden biri 22 Mart olacak. FED başkanlarından gelen açıklamalara göre enflasyonda yüksek seviyelerin uzun süre devam edeceğini ve yumuşak bir inişe ulaşmanın zor olduğu belirtiliyor. Bu tür şahin mesajların Bitcoin ve kripto paralar üzerinde baskı yaratması kaçınılmaz oluyor.

  QCP Capital analistleri, 22 Mart’ta yapılacak FED FOMC toplantısının yılın geri kalanı için önemli bir basamak olduğunu söyledi. FED’in 2023’te nihai faiz oranını nerede gördüğünü ve 2024’te indirip yapıp yapmayacağını belirlemek için gözler bu toplantıda olacak. QCP Capital, dolar endeksinin yükselmesi ve riskli varlıkların uzun vadede baskı altına girmesini bekliyor.

  BTC Fiyatı Yükselecek Mi?

  Küresel piyasalarda hisse senetlerinin son dönemde sert satışlarla karşılaştığı bir ortam yaşandı. Çin’in yeniden piyasaya açılma söylemine rağmen ABD borsaları temkinli kaldı. QCP Capital analistleri bu piyasa ortamına rağmen Bitcoin’in 23 bin dolar seviyesinin üzerinde başarılı şekilde tutunduğuna dikkat çekti. Analistler, özellikle Nasdaq borsasının daha kısa sürede toparlanmasıyla birlikte Bitcoin ve kripto paraların yükseliş hareketine başlayabileceğini düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle