Kriptopara

Solana Coin Geleceği

  Kripto para yatırım portföylerine gelecekte değerlenebilecek varlıkları eklemek isteyenler Solana Coin gibi popüler varlıkları araştırıyorlar. Bu altcoin hakkında en çok sorulan sorular ise geleceği nasıl olur ve 2021, 2022 ve 2023’te fiyatı ne kadar olabilir gibi sorular. Yazımızda en çok sorulan bu konulara analistlerin tahminlerini temel alarak yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Solana Coin Geleceği 2021

  Analistler Solana Coin’in 2021’deki yakın geleceğinde ve uzak geleceğinde değer kazanımlarının önde olabileceğini düşünüyorlar. 2021 yılı Haziran ayı bitmeden Solan Coin fiyatının 45 dolar düzeyine çıkış yapabileceğini açıklıyorlar. 

  Analistler göre 2021 senesi Temmuz ayı sonunda ise bir değer kazanımı daha kayda geçebilir. Bu noktada Solana Coin fiyatının 50 dolar ile 55 dolar bandı arasında dalgalanabileceğini tahmin ettiler. 

  Solana Coin Geleceği 2022

  Analistler Solan Coin’in 2022 senesinde çok daha iyi bir performans sergileyebileceğine inanıyorlar. Merkeziyetsiz finansal işlemlerin 2022 senesinde daha yüksek oranda tercih edilebileceğini, benimsenmen arttığını belirtiler. Solana Coin’in merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilmesinin ise onun fiyatına değer katabileceğini açıklıyorlar. 

  Analistlere göre 2021 senesi Şubat ayında Solana Coin fiyatında artış oluşabilir. İlgili ay içinde Solana Coin fiyatının 65 dolar ile 70 dolar bandı arasında hareket edebileceği tahmin ediliyor.

  Solana Coin Geleceği 2023

  Analistler ilerleyen senelerde bir kripto para birimi ile güvenli işlemleri yapma konusunun daha önemli hale geleceğini açıklıyor. Solana Coin projesinin ise güvenli işlemleri sağlamak adına çalıştığını belirttiler. Özellikle işlem onayını verecek nod’un dahi oylama ile önceden seçilmesi ve onaya layık bulunması üzerine bir sistemin kurulduğunu belirtiyorlar.

  Güven koşullarını sağlayan Solan Coin’in ilerleyen süreçte kurumsal şirketlerden daha fazla talep alabileceğini tahmin ediyorlar. Bu kapsamda 2023 yılının başında Solana Coin fiyatının 2 dolar ile 2.50 dolar bandı arasında olabileceğini belirttiler. 

  Analistlerin SOL Coin Fiyat Tahminleri

  Analistlerin Solana Coin tahminlerine baktığımızda 2021 senesinden 2023’e kadar tabloya gelebilecek fiyatların verildiğini görüyoruz. Yazımızın bu bölümde Solana Coin geleceği hakkında detayları veren analist tahminlerini bir araya getirdik. İşte Solana Coin ile ilgili önemli analist tahminleri:

  Aayush Jindal Solana Coin Gelecek Tahmini

  Aayush Jindal Solana Coin için 2021 yılına ve 2022 yılına yönelik tahminlerini sundu. Analiste göre Solana Coin 2021 Temmuz ayında 50 dolar ile 55 dolar bandı arasında bir fiyatı tabloya alabilir. 2022 senesi Haziran ayında ise 70 dolar ile 75 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. 

  Cactus'dan SOL Coin Yorumu

  Cactus Solana Coin’in 2022 senesi ilk yarısı sonunda 1 doları bulabileceğini açıklıyor. 2023 yılının Şubat ayında ise 2.50 dolar ile 3 dolar arasında bir fiyat değerinin tabloda olabileceğini ifade etti. Solana Coin için artış tahmini yapan analist, onun geleceğinin parlak olacağını düşünüyor. 

  Tom Lee'nin Solana Fiyat Tahmini

  Tom Lee, Solana Coin’in 2021 yılı Ağustos ayında 55 dolar ile 60 dolar bandı arasında dalgalanabileceğini açıklıyor. Analiste göre bu fiyat, 2022 yılı Ocak ayında ise 1.50 dolar ile 2 dolar bandı arasına yükselebilir. 2023 senesinin Mart ayında ise Solana Coin fiyatının 4 dolara kadar çıkabileceğini savunuyor.

  Neden Artış Beklentisi Var?

  Analistler Solana Coin’in 2021 ve 2023 yılları arasında birçok noktada düşüşe ve birçok noktada da artışa gideceğini belirttiler. Çünkü bu oynaklık kripto paraların temel niteliklerinden biridir. Ancak değer kazanımı noktalarının daha fazla gündeme gelebileceğini açıklıyorlar.

  Değer kazanım tahminini yaparken yüksek hız, düşük masraf, yüksek güvenlik gibi avantajları göz ününde bulundurduklarını belirttiler. Bunların her birinin değerlenmeyi destekleyen faktörler olduklarını açıklıyorlar. Diğer yandan 2021 yılı Mayıs ortasındaki piyasa çöküşünde hızlı şekilde sıyrılan Solana Coin’in güç kazandığını buna bağlı ilerleyen süreçte değerlenebileceğini ifade ettiler. 

  Sonuç: SOL Coin'e Yatırım Yapılır Mı?

  Solana Coin merkeziyetsiz finansal işlemlerin hem kredi verme hem de staking alanlarında kullanılabilir. Merkeziyetsiz finans’ın 2021 sonunda daha fazla benimseneceğini düşünene analistler, Solana Coin fiyatının da bundan beslenebileceğini öngörüyorlar. Analistlerin 2023 için 4 dolara kadar fiyat tahminleri gerçekleşirse, Solana Coin yatırımcılarına etkili kar sunabilecek. Solana, her ne kadar yatırım yapılabilir gibi gözükse de temkinli olmakta fayda var.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle