Kriptopara

Uzmanlara Göre 2022’de Uçuşa Geçecek Metaverse Coinleri

  Metaverse Coin’leri Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesi ardından rüzgarı arkasına aldı. Kripto para yatırımcıları 2022 yılında patlama beklenen metaverse coin’leri hangileridir sorusuna yanıt arıyor. Uzmanlara göre en yüksek potansiyelli metaverse token’lerini yazımızda sizler için sıraladık.

  Decentraland (MANA) Coin

  Ethereum blockchain’i tarafından desteklenen Decentraland, popüler metaverse projeleri arasında yer almaktadır. Kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bu yöntemler ile para kazanmasına olanak tanıyan Decentraland, yerel token olarak MANA Coin kullanır.

  2017 yılında 24 milyon dolarlık ICO ardından 2020 yılının Şubat ayında tüm kullanıcılar için açılan proje, kısa sürede büyük ilgi görerek yükseliş ivmesi yakaladı. Metaverse projelerinin popülerliği ile 4,95 dolarlık ATH seviyesine yükselen altcoin, geri çekilme yaşayarak akümülasyon sürecine devam etmektedir.

  Uzmanların büyük potansiyel bekledikleri altcoin’de 2022 yılı hedefleri boğa görüşünü desteklemektedir. Coin Quaro MANA Coin 2022 yılı fiyat tahminini 15 dolar olarak açıklamış ve Wallet Investor 1 yıl sonrası fiyat beklentisini 3,75 dolar olarak paylaşarak boğa görüşünü desteklemektedir. Ariel Meilich ve Esteban Ordano tarafından kurulan projenin iş, oyun ve sanat dünyasına aynı anda hitap edebilmesi ise uçuş beklentilerini desteklemektedir.

  Güncel verilere göre şu anda 1 MANA fiyatı %decentraland+try% TL. Döviz cinsinden ise %decentraland+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Decentraland Coin fiyatı 24 saatte %decentraland+yuzde%.

  Axie Infinity (AXS) Coin

  Trung Nguyen ve Alexander Larsen tarafından teknoloji odaklı oyun geliştirici olarak kurulmuş Sky Mavis tarafından geliştirilen Axie Infinity, yerel token olarak AXS Coin tercih etmiştir. Blockchain tabanlı ticaret ve savaş oyunu olarak öne çıkan oyunda AXS Coin yaratık toplama, yetiştirme ve savaşma gibi alanlarda kullanılmaktadır.

  Oyun severler tarafından büyük ilgi gören AXS Coin, yaklaşık 94,50 dolarlık ATH seviyesini yukarı taşıyarak 166 dolar üzerine taşımayı başardı. Projenin popülerliğini baz alarak fiyat tahmini yayımlayan uzmanlar ise 2022 yılı için yüksek beklentilerini ifade etmektedirler. Wallet Investor bu anlamda 1 yıllık periyotta 485 dolar hedef belirlediği altcoin için patlama beklentisini dile getirmektedir. Price Prediction analistleri de gelecek yıl AXS Coin fiyatını 265 dolar olarak öngörerek, yükseliş beklentilerini ifade etmektedirler.

  Güncel durumda 1 AXS fiyatı %axie-infinity+try% TL. Döviz cinsinden ise %axie-infinity+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Axie Infinity Coin 24 saatte %axie-infinity+yuzde%.

  UFO Gaming (UFO) Coin

  Dark Metaverse ağının en gözde oyunu olan UFO Gaming, gezegen satın alımına yönelik düzenlenen açık artırmalara katılma ve oyun görevlerini tamamlama gibi özelliklerde kullanılması amacıyla UFO Coin’i piyasaya sürdü. Uniswap, MEXC, ShibaSwap ve Gate.io gibi kripto para borsalarında listelenen altcoin kısa sürede büyük bir ilgi ile karşılaşarak fiyatlarını yukarı taşımayı başardı.

  Geçtiğimiz günlerde 30 Haziran 2021 tarihinde ATH seviyesini geride bırakan metaverse coin’inde beklentiler yükselişi desteklemektedir. Uzmanlar 2022 yılında potansiyelini ortaya çıkarmasını bekledikleri projede patlama beklemektedir. UFO Coin piyasa değerine ilişkin en çarpıcı tespit CoinGecko analistlerinden gelmiş ve analistler, 2022 yılının hemen başında token’in piyasa değerini %335 artırmasını beklediklerini ifade etmişlerdir.

  Starlink (STARL) Coin

  Toplum tarafından hareket eden Starlink projesi, tamamen merkeziyetsiz olarak geliştirilmiştir. Yıldız ekosisteminin keşfedilmesi için geliştirilen bu proje ile sanal uydular alıp satabilir ve gireceğiniz ticaret ile iyi kazanç elde edebilirsiniz. Eğlenceli bir proje olarak büyük ilgi gören Starlink, yerel token olarak STARL Coin kullanmaktadır.

  0,000065 dolarlık ATH değerini kısa sürede gören proje, önemli borsalarda listelenme potansiyeline sahiptir. Bu potansiyel 2022 yılında uzmanların kendisinden büyük potansiyel beklemesine neden olmaktadır. Bu potansiyel uzmanların 2022 yılı STARL Coin fiyat tahminlerine de yansımış ve token için Wallet Investor analistleri 0,000155 dolarlık hedef ile mevcut potansiyeli rakamlara dökmüştür. Coin Codex analistleri ise tahminlerinde projenin popülerliğini gösteren internet, Google, Facebook ve mobil kullanıcı davranışlarını dikkate alarak 0,000091 dolarlık 2022 yılı hedefi paylaşmıştır.

  Sonuç Olarak

  Metaverse coin’leri birbiri ardına gelen kurumsal girişimler nedeniyle kripto para piyasasında en çok dikkat çeken isimler arasına girmeyi başardı. Projelerin yerel token’lerine yönelik uzmanlar 4 altcoin’i öne çıkarttı. 2022 yılında uçuşa geçmesi beklenen MANA, AXS, UFO ve STARL gibi projeler gelecek vaad etmektedir.

  Kripto para yatırımcıları kendi analizlerini yaparak hakkında detaylar ve uzman fiyat tahminleri paylaşılan metaverse coin’lerine yatırım yaparak arzu ettikleri gelirleri elde edebilirler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle