Swipe (SXP) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızı, riski seven sevmeyen tüm yatırımcılar tarafından yakından takip edilen Swipe (SXP) Coin hakkında yazdık. Visa ile uyum içinde çalışabilen Swipe Coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, gelecekte onu neler bekliyor sorularına bu yazımızda yanıt arayacağız. 

  Swipe (SXP) Coin Nedir?

  Swipe (SXP) Coin, merkeziyetsiz finans uygulamaları arasındaki Swipe Network’ün ücretlerini karşılamak amacıyla geliştirilmiş kripto para birimidir. Swipe uygulaması içinde SXP kripto para birimi, ETH, BTC ve diğer 50 kripto para birimi ile işleme girer.

  Swipe Coin kendine özel Swipe cüzdanlarına sahiptir. Bu cüzdanları kullanan ve SXP Coin bakiyesi olanlar, Visa gibi köklü bir ödeme şirketinin desteğini alırlar. Visa ile işlem kabul eden 60 milyonun üzerinde tüccarla, SXP Coin kullanılarak işlem yapmak mümkündür. 

  SXP Coin Yorum

  Analistler Swipe Coin hakkında yorum gerçekleştirirken, onun yüksek güvenlik sunma özelliğinden söz ediyorlar. Özellikle bir kripto parayı sigorta altına almak için SXP Coin ile işlem yapılabilmesi analistlerin yorumlarına konu oluyor. Swipe cüzdanında SXP Coin bakiyesi bulunan bir yatırımcının bakiyesi, 100 milyon dolara kadar sigorta altındadır.

  Bakiyeye ilişkin bir saldırı olması, kripto paraların ele geçirilmesi halinde SXP Coin, bakiyesinin 100 milyon dolarlık kısmının mutlaka yatırımcıya geri verileceği ifade ediliyor. Analistler kripto para dünyasına geleneksel sigorta işlemini merkeziyetsiz olarak taşıyan SXP Coin’in yatırımda ilgi gördüğünü belirtiyorlar. 

  Swipe Coin Geleceği

  Swipe (SXP) Coin geleceği parlak görülen kripto para birimleri arasında yer alıyor. Michael van de Poppe gibi ünlü analistlerin arasında bulunduğu isimler SXP Coin’in 2021 senesi sonunda 7 dolar fiyatına ulaşacağını belirtiyorlar.

  Değer kazanımını 2021 senesi içinde gündeme getirmesi beklenen Swipe Coin’in ikinci yarıda rekora koşabileceği belirtiliyor. Aayush Jindal ve Michael van de Poppe, SXP Coin’in 2021 yılında ikinci yarıya girerken 4,20 dolar fiyat düzeyini aşabileceğini belirtiyorlar. Sene sonunda 7 dolarlık fiyat ile gelecekte yatırımcılarına kar sunması bekleniyor.

  Fibonacci değerleri üzerinden yorum yapan analistler ise Swipe Coin’in sunduğu güvene bağlı olarak, 2022’de 9,40 dolarlık fiyatı gündeme taşıyabileceğini ifade ettiler. 

  Swipe (SXP) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 SXP fiyatı %swipe+try% TL. Döviz cinsinden ise %swipe+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Swipe fiyatı 24 saatte %swipe+yuzde%.

  SXP Coin ve diğer tüm kripto para birimlerinin fiyatları kripto para piyasası volatilitesine bağlı anlık değişebilir. Fiyat oynaklığını göz ardı etmemek için anlık fiyat takibiyle alım-satım yapılmalıdır.

  Swipe (SXP) Coin Nasıl Alınır?

  Swipe (SXP) Coin almak için Binance gibi işlem listesinde Swipe Coin’e yer veren kripto para borsası platformlarından tercih edilene internetten erişim gerçekleştirilir. Platformun ana sayfası üzerinden “kayıt ol“ sekmesine tıklanır. Açılan tabloya kimlik ve e-posta bilgileri girilip, tablo altındaki “onay“ kutucuğuna tıklanır.

  Hesap açılışı için onay verilmesi ardından gelen yeni sayfadan “para yatır“ sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından veya seçilen kişisel banka hesabından para transferi yapılır. Bu işlem adımıyla açılan yeni pencereden “kripto para satın alım“ sekmesine tıklanır. Son alanda SXP kripto para birimi ve miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Satın alınan SXP Coin miktarı hesabın sanal cüzdanına yansır. 

  Avantajları Neler?

  Swipe (SXP) Coin cüzdanlar arası transferde düşük masraf ödeme avantajını sunar. Aynı zamanda SXP al-sat işleminde hızlı onay alma avantajı elde edilir. Cüzdanında SXP Coin olan kişi, bakiye miktarını 100 milyon dolar değerine kadar sigorta altına alabilme fırsatına sahip olur.

  SXP Coin, donanım ve masaüstü kripto para cüzdanı tiplerinde saklanmaya uygundur. Bu açıdan al-sat işleminde kullanılmaması halinde ağdan uzak, çevrimdışı saklanır. Saldırılara karşı bakiyeyi tam koruma altına akma fırsatına sahip olmak mümkündür. Visa üzerinden birçok alanda ödeme aracı olarak kullanılabilir. SXP Coin, sahiplerine pasif gelir elde etme avantajını kazandırır. Riskli alandan çekinen bir kişi cüzdanında SXP Coin kilitleyerek, ek SXP Coin miktarı kazanabilir.

  Dezavantajları Ne?

  Swipe (SXP) Coin dezavantajı, stake işleminde açığa çıkar. DOT ve diğer stake edilebilir kripto para birimlerinin sunduğu pasif gelir getirisinin daha altında bir kazanç sunar. Cüzdanda SXP Coin kitleyerek gelir elde edilebilir, ancak dönem sonunda elde edilen coin kazancı diğer kripto para birimlerinin stake kazançlarından daha düşüktür.

  Diğer bir dezavantajı ise her kripto para birimi gibi ağda oluşabilecek saldırılarla karşılaşma riskinin bulunmasıdır. Bunu minimize etmek amacı ile çevrimdışı cüzdanda saklanabilir. Ancak bu çevrimdışı cüzdanın indirildiği bilgisayarında da virüs kapmamış bir cihaz olduğundan emin olmak gerekir. 

  Sonuç

  Swipe (SXP) Coin kripto para dünyasına geleneksel sigortacılık modelini taşıyan ve kriptografik hale getiren çarpıcı bir altcoindir. Bu açıdan analistler onun 2021 sonunda 7 dolarlık fiyata ulaşabileceğini düşünüyorlar. SXP Coin’in gelecekte nasıl bir imaja sahip olacağını ilerleyen süreçte hep birlikte göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle