Swipe (SXP) Coin Nedir, Nasıl Alınır? Hangi Borsada Var? 

  Altcoin piyasasında en çok dikkat çeken projelerden biri haline gelen Swipe (SXP) coin yeri yatırımcıların da ilgisini toplamıştır. SXP coin yatırımı yapmak isteyen altcoin yatırımcıları SXP coin nedir, nasıl alınır, avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını araştırmaktadır. Bu yazımızda son dönemde dikkatleri üzerine çeken SXP coin hakkında bilinmesi gereken bütün detayları bulabilirsiniz. 

  SXP Coin Nedir? 

  Swipe projesi, API çözümü ile itibari ve kripto para ekosistemleri arasında köprü oluşturmaya çalışan bir platformdur. Bu platformun yerel SXP coini tarafından desteklenen küresel ödeme kartları oluşturmak için tasarlanmıştır. Swipe Swap adında; Uniswap, SushiSwap ve THORchain gibi blockchain ağlarından çatallanarak ayrılmış ve Swipechain tarafından güçlendirilmiş zincir üstü otomatik piyasa yapıcı özelliğine sahiptir. Köprü işlevine sahip bu ekosistem SXP coin ile desteklenmektedir. 

  SXP Projesi ve Whitepaper 

  Swipe ağı, kullanıcılar adına kripto para yatırmak ve onlara çeşitli avantajlar sağlamak için Ethereum blok zincirini kullanmaktadır. Bununla birlikte platform, geleneksel ödeme altyapısıyla uyumluluğa izin veren ve böylece satıcılara ödeme gibi özellikleri sağlayan zincir dışı bir API de çalıştırmaktadır. Swipe'ın özelliklerinden yararlanmak isteyen herkes, Swipe cüzdanı aracılığıyla bunu yapabilir. Swipe projesi ve yerel kripto para birimi olan SXP coin Whitepaper’ı hakkında detaylı bilgileri  https://solar.org/ bağlantı adresi üzerinden takip edebilirsiniz. 

  SXP Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait? 

  Altcoiner arasında dikkat çeken Swipe projesi, Joselito Lizarondo tarafından kurulmuştur. Lizarondo, erken dönem Bitcoin yatırımcısı ve girişim deneyimi olan bir uzman olarak tanınmaktadır. Lizarondo şu anda Swipe CEO'su olarak görev yapmaktadır. Temmuz 2020'de Swipe, önde gelen dijital varlık borsalarından olan Binance tarafından açıklanmayan bir tutar karşılığında satın alınmıştır. Merkeziyetsiz bir proje olan Swipe, herhangi bir ülkeye ait değildir. Ancak Çin merkezli en büyük kripto para borsası Binance tarafından desteklenmektedir. 

  Kullanım Alanları Nelerdir? 

  Swipe projesinin öncelikli kullanım alanı ödemelerdir. SXP coin, dünya genelinde 60 milyon yerde ödeme yapmaya uygundur. Kripto para ya da Swipe Visa kart kabul eden satıcılar sayesinde SXP coin ile ödeme yapılabilir. İşlemler bakımından, SXP coin hem Ethereum hem de Binance borsasında transfer edilebilir olduğu için eşler arası işlemler için güçlü bir varlık haline gelmiştir.

  Ayrıca SXP coin sahipleri, Swipe Cüzdanı ve Swipe Visa Kartı ile yapılan transferler de dahil olmak üzere Swipe ağındaki işlem ücretlerini ödemek için bu kripto para birimini kullanabilir. Bir diğer kullanım alanı, Swipe Visa banka kartı kullanımıyla ilgilidir. Kartta dört farklı seviye olması, SXP almayı ve tutmayı teşvik eder. SXP coin birikiminiz ne kadar yüksekse, kart seviyeniz de o kadar yüksek olur. 

  SXP Projesini Benzersiz Yapan Nedir? 

  Swipe an itibariyle dünyanın en büyük dijital varlık borsaları olan Binance ve FTX güç vermesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Dünyanın en büyük ödeme ağı Visa ile bu borsalar arasındaki bağlantı, Swipe API aracılığıyla kurulmaktadır. 

  Swipe API, müşterilerilere zahmetsiz kullanıcı deneyimi oluşturmayı mümkün kıldığı için diğer projelerden farklılaşmaktadır. Satış noktalarında veya e-ticaret platformlarında banka kartları ile kripto paraların gerçek zamanlı fiat para birimlerine dönüştürülmesi sağlanmaktadır. Swipe API özelliğinin dışında bir de Swipe Rewards bulunmaktadır. Bu sistemde kart sahipleri, üye iş yerlerinde yüzde 30'a varan geri ödeme hakkı ve kart hesabına para iadesi yapılmaktadır. 

  Güncel SXP Coin Fiyatı 

  Güncel durumda 1 SXP fiyatı %swipe+try% TL. Döviz cinsinden ise %swipe+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Swipe 24 saatte %swipe+yuzde%. 

  Kripto para piyasasında son dönemde sert hareketlerin görülmesi, SXP coin fiyatı üzerinde de doğrudan etki yaratmaktadır. Bu yüzden uzmanlar yatırımcılara SXP coin almadan önce mutlaka piyasadaki güncel trendlere dikkat etmeleri konusunda tavsiyeler vermektedir. Öte yandan SXP coin teknik analizindeki destek-direnç noktalarına göre al-sat emirleri verildiğinde yatırımcılar SXP coin yatırımlarından maksimum kazanç elde edebilirler. 

  SXP Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? SXP coin avantajları şunlardır: 

  • İkinci avantaj, token sahiplerinin işlem ücretlerinde çeşitli indirimler kazanabilmesidir
  • SXP coin tutmak, kart sahiplerine alışverişlerde indirimler ve popüler yayın hizmetlerine ücretsiz üyelikler gibi çeşitli ekstra avantajlar sunmaktadır.
  • Altı ay boyunca 30.000 SXP stake eden kullanıcılar, tüm satın alma işlemlerinden yüzde 8 geri ödeme almaya ve ekstra kazançlardan faydalanmaya hak kazanır.
  • Stake edilebilir olduğu için pasif getiri imkanı sunar. 
  • Staking yapan kullanıcılar, ağın güvenliğine yönelik katkıları karşılığında da SXP coin ödülleri alabilir. 
  • En önemlisi de SXP sahipleri ağ yönetimine katılabilir, öneriler sunabilir ve Swipe ağını etkileyecek protokol değişikliklerini oylayabilir. 

  SXP coin dezavantajları şunlardır: 

  • SXP coin yüksek volatilitesi sebebiyle riskli varlıklar arasındadır.
  • Donanım cüzdanlarında tutulmayan SXP coinlerin siber saldırı ile çalınma riski mevcuttur. 
  • Kripto paralarla ödeme regülasyonlarının değişmesi halinde SXP coin ciddi değer kaybı yaşayabilir. 

  SXP Coin Hangi Borsalarda Var? 

  Yerli kripto para yatırımcıları altcoin portföylerine SXP coin ekleyebilmek için araştırmalara tüm hızıyla devam etmektedir. SXP coin satın almak için popüler kripto para borsaları arasında şu kripto varlık alım satım platformlarında hesabınızın olması yeterlidir: 

  • Binance 
  • Gate.io 
  • Huobi Global 
  • FTX 
  • KuCoin 
  • Bithumb 
  • Poloniex 
  • Bittrex 
  • Uniswap V2 
  • Binance TR 
  • BitGlobal 
  • Lbank 
  • Probit 

  SXP Coin Piyasa Bilgileri 

  Kripto para yatırımı yapmadan önce en çok dikkat edilen veriler arasında SXP coin piyasa bilgileri gelir. Yatırımcıların sık sık ziyaret ettiği Coinmarketcap platformu üzerinden güncel SXP piyasa bilgilerine rahatlıkla ulaşılabilir. SXP coin piyasa bilgilerine bakıldığında SXP coin piyasa değeri 458,075,133 dolardır. Bu altcoinin tamamen seyreltilmiş piyasa değeri ise dolar seviyesindedir. Öte yandan maksimum arzı adet olan SXP coinin dolaşımdaki arzı seviyesindedir. 

  SXP Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır? 

  1. Adım: Altcoin piyasasından SXP coin satın almak için öncelikle listeleme yapan kripto para borsalarından birinin web sitesine girin. 
  2. Adım: KYC bilgileriniz ile borsada ücretsiz hesap açın. 
  3. Adım: Hesabınıza para transferi yapın. 
  4. Adım: Daha sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak SXP coini seçin ve alım emri girin. 
  5. Adım: Hesabınızdaki SXP coinleri borsada veya donanım cüzdanlarında tutabilirsiniz.

  Özet Olarak 

  Swipe projesi, büyümekte olan Merkeziyetsiz Finans (DeFi) ekosisteminin bir parçası olarak kullanıcılarına farklı birçok ürün ve hizmet sunmaktadır. Swipe'in Visa banka kartı ve çoklu varlık DeFi uygulaması; kripto paralar, itibari para birimleri ve sabit coinler arasında anında çevrim yapmayı kolaylaştırır. Kar amacı gütmeyen bir şirketin ürünü olan Swipe cüzdanlar, Visa banka kartlarına ve bir akıllı telefon uygulamasına daha fazla bağlanabilir ve geleneksel mobil cüzdanlara aşina bir deneyim sunar. Platformun yerel kripto para birimi SXP coindir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle