Swipe (SXP) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Ödeme aracı olarak kullanılabilen Swipe projesi oldukça ilginç bir proje. Bu yazımızda yatırımcıların aklını en çok kurcalayan SXP Coin nasıl alınır, nedir, avantajları ve dezavantajları neler, analistlere göre gelecekte hangi fiyatlarda olabilir sorularına yanıt vereceğiz. 

  Swipe (SXP) Coin Nedir?

  Swipe (SXP) Coin, fiat para ile kripto para piyasası arasında güçlü bir köprü oluşturan bir kripto para birimidir. Swipe platformunda çalışan SXP Coin, merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilen bir takas aracıdır. Diğer yandan banka kartına benzer Swipe kart ile Visa ödeme terminallerinde harcama yapmak için kullanılır. Ödemeler üzerinden yeni puanlar kazanmaya imkan veren bir token’dır. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Swipe (SXP) Coin projesinin amacı, 3 temel araç üzerinden Swipe platformunu, fiat para ile kripto para sektörü arasında bir köprü haline getirmektir. Bu 3 temel yapı ise SXP Coin, Swipe cüzdan tipleri ve Swipe kartıdır. Projede yatırımcıların 3 temel araç ile dilekleri merkeziyetsiz finansal işlemi veya yatırımı pratik şekilde yapabilmeleri, aynı anda özel indirimlerden yararlanabilmeleri amaçlanmıştır. SXP Coin sahiplerine fiat para ödemelerinde Swipe kartı kullanım imkanı verilirken, işlem adedi yükseldikçe ödüllerin sunulması hedeflenir. Proje hakkında diğer bilgileri https://www.swipe.io/Whitepaper.pdf linkindeki Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz.

  SXP Coin Yorum

  Analistlerin ve yatırımcıların Swipe (SXP) Coin hakkındaki yorumlarında düşük işlem ücretlerinden söz edildiği görülür. Diğer yandan staking’de ideal kazanç için farklı tipteki Swipe cüzdanlarında coin kilitleme işleminin tercih edildiğine de yorumlarda yer almıştır. Özellikle yüksek bakiyeler üzerinden daha yüksek oranlı pasif gelir elde etmeyi amaçlayan özel Swipe cüzdanların kullanılabildiği aktarılmış.

  Swipe Coin Geleceği Ne Olur?

  Swipe (SXP) Coin geleceğini değerlendiren analistler, SXP Coin’in yakın zamanda değer kazanımına gideceğini belirtmişlerdi. 2021 senesi Mayıs ayı sonuna doru SXP Coin fiyatını 1.85 dolar fiyat düzeyini aşabileceğini analiz sonuçların sunmayı tercih etmişlerdi. 2021 senesi 24 Mayıs gününde beklenen tahminler gerçekleşti ve SXP Coin 1.91 doları görerek %10.87 oranında değer kazanımını tabloya aldı.

  Analistlere göre ikinci dikkat çekici değer kazanımı 2021 senesi Temmuz sonunda kayda geçebilir. İlgili ay içinde ise SXP Coin’in 2.50 dolar ile 2.65 dolar bandı arasında fiyatlanabileceği açıklanıyor.

  1 SXP Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Son edinilen bilgilere göre 1 SXP coin fiyatı %swipe+try% TL. Döviz cinsinden ise %swipe+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Swipe fiyatı 24 saatte %swipe+yuzde%.

  Bu fiyat kripto para piyasasının genel havasına ve volatiliteye göre anlık değişimi grafiğe alabilir. Bu yüzden güncel fiyat takibi ardından alım-satım yapılmalıdır.

  Swipe (SXP) Coin Nasıl Alınır?

  Swipe (SXP) Coin almak için yapılacaklar şu şekildedir:

  • 1. Adım: SXP Coin,Binance, KuCoin, Bithumb gibi kripto para borsalarında işleme girer. Bu yüzden borsalar arasından seçim yapılarak, ilgili borsaya girilmelidir.
  • 2. Adım: Seçilen borsa üzerinden hesap açılışı gerçekleştirmek ve KYC işlem aşamalarını tamamlamak gerekir.
  • 3. Adım: Aktif hale gelen hesaba yatırım amaçlı para yatırılmalıdır.
  • 4. Adım: Para yatırma işlemi ardından, borsadan SXP Coin paritesinin bulunduğu satın alam işlem sayfasına erişilir. 
  • 5. Adım: Bu bölümde o andaki güncel fiyattan veya tanımlanan daha uygun fiyattan SXP Coin satın alma emri verilmelidir.
  • 6. Adım: Satın alma emri onaylandığında sanal cüzdana gelen SXP Coin miktarı burada saklanabilir veya daha güvenli bir saklama şekli için donanım cüzdana transferi yapılır.

  Satın alma işlem adımları doğru izlendiğinde rahatlıkla SXP Coin alımı tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Swipe (SXP) Coin avantajları:

  • Alışveriş ve Ödeme: SXP Coin sahipleri bakiyelerini görebildikleri ve kullanabildikleri Swipe kart ile Visa anlaşmalı noktalarda hizmet veya ürün alarak ödemeyi kartla yapabilirler.
  • Ödül Kazanma: SXP Coin ve Swipe kart sahipleri ne kadar fazla ödeme işlemi yaparlarsa o kadar fazla ödül elde ederler.
  • Pasif Gelir: SXP Coin sahipleri çevrimiçi Swipe cüzdanda belirli vadede SXP Coin kilitleyerek, vade sonunda pasif gelir elde etme şansına sahiplerdir. 
  • İşlem Hızı: SXP Coin cüzdanlar arası transferde işlem sınır ötesine olsa dahi dakikalar içinde ilgili cüzdana ulaşır. Alım-satım’da ise emir onaylarını almak için çok beklemek gerekmez.

  Dezavantajları Ne?

  Swipe (SXP) Coin dezavantajları:

  • İşleme Bağlı Ödül: Yeni nesil belirli altcoinler her bir işlem başına veya ağa katkı sağlama üzerinden coin ödülleri sunarlar. SXP Coin sahipleri ek ödülleri almak için işlem adedinde veya ödeme adedinde iyi bir rakama ulaşmalıdırlar.
  • Saldırı Riski: SXP Coin sanal cüzdan altında kripto para borsalarına yönelik oluşabilecek saldırı girişimlerinin riski ile karşılaşır. Bu riski ortadan kaldırmak için çevrimdışı cüzdanda saklama tercih edilir.

  Sonuç

  Swipe platformunda çalışan SXP Coin, fiat para ödemeleri yerine kullanılabilen bir kripto para birimidir. Bu işlem sadece Visa ile SXP Coin ödeme anlaşmalarının geçerli olduğu noktalarda yapılabiliyor. Hem ödemeler hem de DeFi alanında sunduğu çözümler ile gelecekte tercih edilebilir bir kripto para olabilir. Analistlerin 2021 senesinde değer kazanımı yönünde tahmin yaptıkları SXP Coin, beklenen fiyatları tabloya alırsa, yatırımcılar için kar sunabileceğe benziyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle