Kriptopara

5 Güncel BNB Fiyat Tahmini, 2022 BNB Coin Geleceği, Analiz

  Binance’ın desteklediği ve kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunduğu BNB Coin, bu yılın en çok konuşulan kripto para birimleri listesinin ilk sıralarında kendisine yer buluyor. Projenin teknik detaylarını ve geleceğine yönelik beklentileri merak eden okurlarımız yazımızdan, uzmanların yorumları ve en ünlü 5 analistin BNB fiyat tahminine ulaşılabilirler.

  BNB Coin Geleceği

  BNB Coin pek çok yönü ve güncel CoinMarketCap sıralaması ile uzmanların yakından takip ettiği kripto para birimleri arasında yer alır. BNB Coin geleceğine yönelik uzmanların görüşleri olumlu yöndedir. Bu beklentileri ön plana çıkartan gelişmelerin ana başlıkları ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Kripto para piyasasının düzeltme sürecini tamamlandığına inanan uzmanlar, alım yönünde artacak iştah ile BNB Coin’in daha fazla kullanılacağını düşünmektedir.
  • BSC ağını seçen projelerin bu yılda sayısının artması, BNB Coin için pozitif yönde etki yapmaktadır.
  • Kripto varlıklara daha fazla kullanıcı yatırım yapmak istemekte ve bu kullanıcıların ilk tercihlerinde her zaman Binance yer almaktadır.
  • Yakma stratejisi ile korunan dolaşımdaki arz, artan enflasyona karşı güvenli liman arayışlarında Bitcoin ile birlikte BNB Coin’e de pozitif etkileyebilecektir.

  BNB Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  BNB Coin’i teknik analiz ile inceleyen anonim analistler, ATH seviyesinden yaşanan düşüşün dip noktası olan ve 21 Haziran 2021 ile 23 Şubat 2022 tarihleri arasında iki kez temasın gerçekleştiği destek çizgisinin iyi çalıştığına dikkat çektiler. Destek noktasının yükselen bir görünüm çizmesi ile fiyatların toparlanma sürecine girmiş olabileceği şeklinde yorumlandı.

  Analistler 8 Şubat 2022 tarihinden itibaren düşüş trendinin gücünü kaybederek yerini sıkışmaya bıraktığını belirttiler. Üçgen formasyonu görüntüsü veren bu sıkışmanın yukarı yönlü kırılması halinde 445 ve 500 dolar seviyeleri anonim analistlere göre kısa vadede görülebilecek hedefler olarak öne çıkmaktadır. Tersi senaryoda ise 340 dolar desteği yakından takip edilmeli ve bu seviyenin aşağı kırılmasında 315 dolar desteği yakından takip edilmelidir.

  BNB Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  BNB Coin 26 Haziran – 3 Temmuz 2017 tarihleri arasında geliştirilen ve tam 11 gün sonra ICO (ilk coin arzı) ile kullanıma sunulan Binance’ın yerel kripto para birimidir. İlk olarak Ethereum ağı üzerinde ERC-20 token olarak geliştirilen BNB Coin, daha sonra geliştirilen Binance Chain’e aktarıldı ve ERC-20 tokenler 1:1 oranında BEP-20 tokenler ile geliştirildi. Eylül 2020’de ise Binance Smart Chain’e aktarıldı. Şu anda Binance Chain’de BNB BEP-2, Binance Smart Chain’de BNB BEP-20 ve Ethereum ağında ise BNB ERC-20 olmak üzere üç farklı formda BNB Coin bulunmaktadır. Ağın yerel kripto para biriminin çalıştığı alanlar ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Kripto para birimleri arasında alış ve satış için kullanılır.
  • Binance aracılığı ile yapılacak işlemlerde BNB kullanıcılar; ilk sene için %50, ikinci sene için %25, üçüncü sene için %12,50 ve dördüncü sene için %6,75 oranında komisyon indiriminden yararlanabilir.
  • BNB stake edilerek Binance Launchpad’den fırlatılan projelere yatırım yapılabilir.
  • Sanal hediyeler almak ya da seyahat harcamalarını karşılamak için BNB Coin kullanılmaktadır.

  BNB Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 BNB fiyatı %binancecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %binancecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Binance Coin 24 saatte %binancecoin+yuzde%.

  BNB Coin, 2021 yılının ilk ayı tamamlanmadan güçlü bir yükseliş dalgası yaşadı. O yükselişte fiyatını 700 dolar üzerine taşımayı başaran BNB Coin, devamında yeni bir yükseliş denemesi gösterse de 700 dolar direncine takıldı. Ardından fiyatların %52 oranında değer kaybettiği BNB Coin’de güncel fiyatlar, zirveden uzak seyretmektedir.

  BNB Coin Ne Olur?

  BNB Coin’in yükseliş yönünde uzmanların, piyasanın ve analistlerin ortak görüşleri bulunmaktadır. Benzersiz yönleri, artıları ve kullanım sıklığı gibi pek çok etken; BNB Coin’de orta ve uzun vadede boğanın kaçınılmaz olduğu görüşünü desteklemektedir.

  BNB Coin’in yükseleceğine kesin bir inanç olsa da tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi BNB’nin de yüksek risk taşıdığı bilinmelidir. Yatırımcılar, kaybetmekten zarar görmeyecekleri tutarda bir bütçe ayırmalı ve mutlaka yatırım kararlarında kendi analizlerini kullanmalıdır. Aksi takdirde son düşüşün gösterdiği gibi %50 ve daha fazla zarar etme olasılığı bulunduğu dikkatlerden kaçmamalıdır.

  Binance Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  BNB Coin ilk kez Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş, daha sonra Binance Chain üzerine taşınmıştır. Daha sonra ise Binance Chain ile paralel çalışan Binance Smart Chain’e taşınarak tüm güvenliğini BSC ağına bırakmıştır. BSC ağı, BNB Coin ile birlikte pek çok kripto para birimini destekleyen güvenilir bir ağdır. Ardında dünyanın en güvenilir kripto para borsası olarak kabul edilen Binance bulunmaktadır.

  Güvenilir, sık kullanılan ve güçlü bir kripto para birimi olarak öne çıkan BNB Coin; CoinMarketCap verilerine göre en büyük piyasa değerine sahip dördüncü kripto para birimidir. Pek çok avantajı ve uzman beklentisi ile BNB Coin’de yükseliş beklense de yatırımcılar, kripto varlıkların riskini görmezden gelmemelidir. BNB Coin yapmadan önce kendi analizlerine yönelmeleri tavsiye edilen yatırımcılar, uzman görüşlerini dikkate almalı ama etkilenmemelidir. Yatırım kararları kişiseldir ve her yatırımcı, kar ve zarar ihtimalini mutlaka göz önünde bulundurmalıdır.

  Binance(BNB) Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

  BNB Coin, kendi blok zincirine sahip olması ve ardında Binance gibi bir devin bulunması yönleri ile benzersizdir. İlk kez Ethereum üzerine inşa edilmesi nedeniyle şu an üç farklı ağda BNB Coin farklı standartlarda işlem görmektedir. Binance Chain’in yerel kripto para birimi olan BNB, kullanıcılarına madencilik kazancı sunmasa da kripto para yatırımcılarına komisyon indirimi ve yeni token’lere yatırım yapma gibi büyük fırsatlar sunar. Tüm benzersiz yönleri ile BNB Coin’i incelediğimizde, karşılaştığımız tablo şu şekildedir:

  • BNB Coin, Bizans Hata Toleransı (BFT) mutabakatı kullanır ve bu nedenle madenciliği yapılmaz.
  • Blokları doğrulayarak ağın güvenliğini sağlayan doğrulayıcılar pasif gelir elde edebilirler.
  • Toplam arzında 100 milyon adet BNB’ye indirilmesi için otomatik yakım sistemi kullanılır.
  • Gas ücretlerine dayalı gerçek zamanlı yakma işlemi de mevcuttur.

  BNB Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  BNB Coin deflasyonist yapısını koruma ve yaygın kullanım alanı ile öne çıkan token’ler arasındadır. En yüksek dördüncü market değerine sahip olan kripto para birimi, kripto varlıkların tamamında görülen volatilite dışında saldırı riskine karşı donanım cüzdanda saklanarak dezavantajlarının tamamından sıyrılabilir. Token’in sahip olduğu avantajları ise aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

  • Binance tarafından desteklenir.
  • Seyahat, eğlence, finans ve hizmet alanlarında ödeme aracı olarak kullanılır.
  • Deflasyonist yapının korunması için otomatik ve gerçek zamanlı BNB yakma işlemleri uygulanır.
  • Kullanıcılarına sunulan komisyon indirimi, hodl yatırımını teşvik eder.
  • Doğrulayıcılar için pasif gelir fırsatı sunar.
  • Binance Launchpad’den fırlatılacak projelere yatırım yapma fırsatı sunar.

  BNB Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  BNB Coin, doğrudan Binance’ın desteği alarak kendi borsasında listelenmektedir. Bunun dışında önemli kripto para borsalarından BNB Coin’e ulaşmak mümkündür. BNB Coin listelenen borsalar ise şu şekilde listelenebilir:

  • Binance
  • KuCoin
  • Huobi Global
  • FTX
  • Bybit
  • Gate.io
  • Bithumb

  BNB Coin Fiyat Tahminleri

  BNB Coin, kripto para analistlerinin de potansiyelli olarak değerlendirdikleri kripto para birimleri arasında yer alır. Bu tahminlerin ardında ise Binance’ın işlem hacmi ve topluluğun benimsediği BNB yakma stratejisi yatmaktadır. Analistler bu yıl içinde en düşük 581 dolar fiyat öngördükleri BNB Coin için şu tahminleri yayınlamışlardır:

  • Yahoo Finans analistleri, BNB Coin analizi ile belirledikleri 2022 yılsonu fiyat hedefini 642 dolar olarak tespit etti.
  • Wallet Investor analistleri, BNB Coin’in 1 yıl içinde 716 dolara ulaşabileceğini ön görmektedirler.
  • Digitalcoin, güçlü bir yükseliş beklediği BNB Coin’de 2025 yılına kadar 1.110 dolar fiyat hedefi belirlemiştir.
  • Price Prediction 2022 yılında 738 dolara ulaşmasını öngördüğü BNB Coin için 2023 yılında 1.042 doların mümkün olduğunu söylemektedir.
  • Gov Capital bu yıl 786 dolar ile 581 dolar aralığında BNB Coin fiyatı beklemektedir.

  Sonuç Olarak

  BNB Coin her geçen gün üye sayısını artıran Binance ile birlikte güç kazanmaktadır. Binance Launchpad ve diğer uygulamalar ile kullanım alanı artan BNB Coin’de, yeni sponsorluklar ve artan ödeme alanları fiyatlara pozitif etki etmektedir. Analistler ve uzmanlar projenin geleceğini beğenmekte ve bu yıl için en düşük 581 dolarlık fiyat hedefi belirlemektedirler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle