Kripto Para

PRB Coin Satışı Ne Zaman Başlayacak? Tarih Belli Oldu!

  21 Şubat günü Paribu Coin (PRB) için ön satış işlemleri başlamıştı. Özellikle yerli yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği ön satış işlemleri sonrasında, Paribu’nun kurumsal Twitter hesabından yapılan açıklamada PRB/TL paritesinin açılış tarihi de paylaşıldı.

  PRB Coin Satış Tarihi Açıklandı!

  Türkiye’nin en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Paribu, 2022 yılbaşında kendi blok zinciri ağının yerel token’ı olan Paribu Coin’in (PRB) duyurusunu yapmıştı. Özellikle yerli yatırımcıları heyecanlandıran bu duyurunun ardından PRB için 21 Şubat günü ön satış işlemleri de yapıldı. Yatırımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen ön satış işlemleri sorasında Paribu beklenen bir duyuruyu daha yaptı. Paribu’nun kurumsal Twitter hesabından yapılan açıklama ile PRB/TL paritesinin açılış tarihi de duyuruldu.

  PRB Coin Satışı Ne Zaman Başlayacak?

  Paribu Coin’in (PRB) ön satış işlemlerinin üzerinden kısa bir süre geçti ve Paribu bu kez de PRB/TL paritesinin açılış tarihini duyurdu. Gelen açıklamalara göre PRB/TL paritesi 9 Mart Çarşamba günü TSİ 14.00 itibariyle açılacak. Yatırımcılar, paritenin açılması ile birlikte PRB alım – satım işlemlerine başlayabilecek. Paribu’nun Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  “PRB/TL paritesi 9 Mart Çarşamba günü saat 14.00 itibarıyla açılıyor. Paribu hesabınızdan PRB alış satış işlemlerine aynı gün başlayabilirsiniz.”

  PRB ile Neler Yapılabilir?

  Paribu Net ağının başlatılması ile birlikte, toplam arzı 600 milyon adet olarak belirlenen PRB coinin 500 milyon adedi ilgili adreslere dağıtılmıştı. Geriye kalan PRB coinler ise onaylayıcı ödül olarak tutulmuştu. Yatırımcılar, PRB ile neler yapılabileceğini merak ederken, Paribu merak edilen bu soruyu yanıtladı. Paribu tarafından konuya ilişkin gelen açıklamada, PRB’nin kullanım alanı ile ilgili olarak şu ifadeler yer aldı:

  “PRB ile Paribu Net üzerinde ağ ücretini ödeyebilirsiniz. Hızlı bir şekilde PRB ve Paribu Net üzerinde yaratılan P20 tone’larının transfer işlem ücretlerini PRB ile ödeyebilirsiniz. Paribu Net üzerinde akıllı kontratlar ve dağıtık uygulamalar yaratıp bu sistemlerin ekonomilerini PRB ile inşa edebilirsiniz.”

  Paribu Net Nedir?

  Paribu Net, akıllı sözleşmeler ve dağıtık uygulamalar inşa edebilen bir Blockchain altyapısıdır ve PRB ise bu ağın yerel token’ıdır. Paribu Net üzerinde NFT’leri, DeFi uygulamaları, Web 3.0 uygulamaları, Metaverse uygulamaları, dApps oluşturulabildiği gibi, kullanıcılar Ethereum (ETH) ağında çalışan uygulamaları da aynı anda Paribu Net üzerinde çalıştırabilir. Kullanıcılar Paribu Net üzerinde ağ ücretlerini PRB ile ödeyebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle