Binance CEO’su BTC fiyat tahmini paylaştı

  Kripto para piyasasının popüler borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kripto para yasakları ve Bitcoin ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bitcoin fiyatının 10 milyon dolara çıkmasının kendisini şaşırtmayacağını belirten ünlü CEO, kripto paraları yasaklamanın düşünüldüğü kadar kolay olmadığını belirtti.

  Binance borsası Hindistan’daki kripto para faaliyetlerinin hızlandırmak ve geliştirmek için aracı kurumlarla çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Hindistan’da kripto para yasaklarının gündeme gelmesi ile beraber Binance CEO’su Changpeng Zhao konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Zhao açıklamalarında tarafların kullanmak istediği süre boyunca kripto paraların takas aracı olmaya devam edeceğini belirtti. Zhao kripto paraları yasaklamanın ne kadar zor olduğunu da açıkladı.

  Changpeng Zhao’nun değindiği diğer konu ise Bitcoin’in fiyat aralıkları oldu. Hindistan’daki yasaklama haberlerinin de etkisi ile düşüş yaşayan Bitcoin’i değerlendiren Zhao olumlu açıklamalar yaptı. ABD teşvik paketinin etkisi ile 61 bin doları aşan Bitcoin, Hindistan’daki kripto para haberlerinin çıkması ile tarihi rekorundan sert bir düzeltme ile gerilemişti.

  Changpeng Zhao: Bitcoin’in potansiyeli fiyatını da yükseltiyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin, cumartesi günü 61 bin dolar seviyesini aşarak, tarihi rekorunu tazeledi. Ardından sert bir düşüş yaşayan kripto para ile ilgili yorum yapan Zhao, Bitcoin’in 10 milyon dolar olmasına şaşırmayacağını belirtti. 10 milyon doların bir fiyat tahmini olmadığının altını çizen ünlü CEO, Bitcoin’in yüksek bir potansiyeli olduğunu belirtti.

  Bitcoin’in 10 milyon dolar seviyesine çıkıp çıkmayacağını bilmediğini ve bunu tahmin etmenin zor olduğunu açıklayan Zhao, kripto paranın yayılma potansiyelinin yüksek olduğunu açıkladı. Zhao şuan için dünya nüfusunun yüzde 1’ini etkileyen Bitcoin’in bu oranı çok genişletebileceğini söyledi. Ünlü CEO Bitcoin’in yayılma potansiyelinin fiyatını da olumlu etkileyeceğinin altını çizdi.

  Bitcoin’i yasaklamak kolay değil

  Changpeng Zhao’nun dikkat çektiği bir diğer konu ise Hindistan’daki yasa tasarısı ile gündeme gelen kripto para yasakları oldu. Kripto paraların itibari paralardan daha iyi olduğunu açıklayan Zhao, itibari parasını geliştiremeyen ülkelerin kripto paraları yasaklamasının mantıksız olduğunu belirtti. Zhao kripto paralar ile yasa dışı işlem yapılmasının bu paraları illegal yapmadığını da sözlerine ekledi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle