Kripto Para

50 milyon SXP coin yakıldı

  2018 yılında Londra’da Joselito Lizarondo öncülüğünde kurulan Swipe (SXP) adına Perşembe günü V2 duyurusu yapıldı. Duyuruda ayrıca Lizarondo, projenin kurulduğu dönemde kendisine ayrılan kripto paraları yaktığını açıkladı. Yakılan kripto paraların değeri 230 milyon doları aşıyor.

  Swipe, 2018 yılında Joselito Lizarondo öncülüğünde Londra’da kuruldu. Lizarondo yaklaşık 3 yıldır faaliyet veren şirketin çoğunluk hisselerini geçtiğimiz yıl yaz aylarında Binance’e sattı. Şirketin kurucusu Lizarondo, Swipe’ta CEO’luk görevine devam ediyor. 

  Lizarondo, 29 Nisan Perşembe tarihli paylaşımında Swipe V2 duyurusu yaptı. CEO, projenin whitepaper’ın hafta içinde yayımlanacağını açıkladı ve duyurusunda 50 milyon tane SXP’yi imha ettiğini dile getirdi. Lizarondo’nun yakmış olduğu kripto paralar, şirketin kurulduğu dönemde kendisine ayrılmıştı. Ayrıca yakılan kripto paraların toplam değeri 230 milyon doları aşıyor.

  CEO Elinde Kalan 50 Milyon SXP’yi De Yaktı

  Swipe kurulduğunda, ekosistemde kullanılması adına üretilen kripto paraların 60 milyonluk bölümü, şirketin kurucusu Joselito Lizarondo’ya ayrıldı. Piyasadaki toplam SXP arzı, CEO’nun geçtiğimiz yıl yaktığı 10 milyon adet SXP ve daha farklı yollarla imha edilen SXP’ler de dahil olmak üzere, toplamda 285 milyona düştü. Lizarondo, 29 Nisan TSİ 04.11’de, elinde kalan 50 milyon SXP’yi de yaktığını açıkladı. Bu imha işlemi, toplam SXP arzında yaklaşık olarak %17,5 oranında azalmaya yol açtı.

  Lizarondo’nun açıklama yaptığı tarihte 1 SXP fiyatı CoinGecko verilerine göre 4,70 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Buradan yola çıkıldığında, CEO’nun yaktığı kripto paraların değeri yaklaşık 235 milyon dolara denk geliyor.

  “Para Motivasyon Kaynağı Değil, Amaç Yeni Ürün Geliştirmek”

  Swipe şimdilerde V2 hazırlığı içinde bulunuyor ve Swipe ekonomisinde değişiklikler yaşanacak. Bu hafta yayımlanacak olan whitepaper ile birlikte bu değişiklikler de açıklanacak. Piyasada arz edilen SXP’lerin büyük bir bölümü Binance bilançosunda yer alıyor. Şirketin nihai amacı ise ilerleyen dönemlerde SXP arzını 100 milyona indirmek.

  Şirket CEO’su Joselito Lizarondo yaptığı açıklamada “paranın kendisi için bir motivasyon kaynağı” olmadığını ifade etti ve planlarında yeni ürünler geliştirmek olduğunu dile getirdi. 29 Nisan tarihli duyuruda açıklanan ilk yeni ürün ise “Swipe Reward Token” oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle