Kripto Para

5 Analistten Binance IDR (BIDR) Token Geleceği, 5 Güncel Uzman Tahmini

  Sabit para biriminin en farklı oyuncuları arasında gösterilebilen BIDR Token çeşitli kesimlerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Proje geleceği hakkındaki görüşleri merak eden okurlarımız için derlediğimiz içerikte uzmanların ve analistlerin BIDR değerlendirmelerini sizler için bir araya getirdik.

  Binance IDR (BIDR) Token Geleceği

  Sabit para birimleri kripto para dünyasının güvenli limanlarıdır ve bu anlamda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ya da diğer dijital varlıklar gibi değerlendirilmelidirler. Bu nedenle diğer sabit para birimlerinde olduğu gibi değerini takip ettiği ülke ekonomisini iyi analiz etmek faydalı olacaktır. Uzmanlar bu anlamda potansiyel taşıdığını ifade ettikleri BIDR Token için şu detaylara işaret etmekteler:

  • Endonezya, Güney Asya’daki en büyük ekonomidir.
  • Endonezya G-20 ülkeleri arasında en büyük ekonomiye sahip ülkeler arasında yer alır.
  • Dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi olan Endonezya sanayisi yeni yeni gelişimini sürdürmektedir.
  • Ayrıca Hindistan ve Çin ardından en hızlı ekonomisi büyüyen G-20 ülkesi Endonezya’dır.

  BIDR Token Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim teknik analistler BIDR geleceğini okumak adına USDT/BIDR grafiğini el aldılar Günlük periyotta işlem gören grafiği inceleyen anonim teknik analistler son dönemde yükseliş hareketlerinin görüldüğünü ifade ederek BIDR Token’in USDT karşısında değer kaybedebileceğinden bahsettiler.

  Bu anlamda 16000 değeri yukarı yönde önemli bir direnç noktasını oluşturuyor. Anonim teknik analistler bu seviyenin iki kez çalıştığını belirterek BIDR Token’in bu seviyeye kadar değer kaybederken sürecin devamında bu direncin nasıl çalıştığının takip edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Yine USDT/BIDR paritesinin şu anda güçlü bir destek noktasında bulunduğu söyleyen anonim teknik analistler, bu seviyelerden bir yükseliş tepkisi gelebileceğini ve bunun BIDR Token’de ilerleyen günler için değer kaybı yaşanabileceği anlamına geldiği noktasında yatırımcıları uyarıyorlar.

  Binance IDR (BIDR) Token Nedir, Nasıl Çalışır?

  BIDR Token, PT Digital Rupiah tarafından yayımlanan ve kripto para borsaları Binance ve Tokocrypto tarafından desteklenen bir stabilcoin’dir. BIDR, değeri 1:1 oranında Endonezya Rupisine sabitlenmiş bir BEP-2 jetonudur.

  BIDR, tipik bir stabilcoin olarak çalışır. Yatırımcılar herhangi bir kripto para pozisyonunu kapattıklarında fonlarını kısa vadede güvenli bir varlıkta tutmak ya da yabancı para birimi pozisyonu ile tasarruflarını koruma altına almak isteyen tasarruf sahiplerince BIDR Token tercih edilebilir. Klasik ABD Doları ya da Euro destekli sabit para birimleri aksine Endonezya Rupisini değer olarak takip eden BIDR, işbirliğine giden Tokocrypto ile Binance’in aktardığı gibi piyasayı çeşitlendirmek adına önemli bir adım olarak görülür.

  Tokocrypto, aktif bir şekilde BIDR Token’i desteklerken jeton karşılığı olarak bankada Endonezya Rupisi cinsinden tuttuğu fon ile projesini destekler. Ardına aldığı rezerv desteği yanında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun da takdirini alan proje, Binance blok zincirinde inşa edildi. Hem BEP-2 hem de BEP-20 akıllı sözleşmeleri ile oluşturulan versiyonlara sahip olan BIDR, dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesinin yerel varlığının tüm avantajlarını kripto para dünyasına taşıyor. Pek çok sabit para birimine öncü olması beklenen ve bugün kendisine dört kripto para borsasında yer bulan BIDR Token’e ilişkin merak ettiğiniz detayları buradan ulaşabileceğiniz rehber içeriğimizden takip edebilirsiniz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  BIDR Token’i şu amaçlar için kullanabilirsiniz:

  • Listeleme yapan kripto para borsaları üzerindeki serbest fonlarınızı güvenli bir limanda saklamak istediğinizde BIDR Token’i tercih edebilirsiniz.
  • Tokocryto üzerinden yapılan ticaret işlemlerinin ücretlerini BIDR ile ödeyebilirsiniz.
  • BIDR Token ile sınır ötesi para transfer işlemlerini çok daha düşük maliyet ve yüksek hız ile gerçekleştirebilirsiniz.
  • Dolar, Euro ya da diğer döviz seçeneklerinde olduğu gibi TL mevduatlarınızı dövizde tutmak istediğiniz BIDR Token sizi Endonezya Rupisine yönlendiren bir yatırım enstrümanı olarak tercih edilebilir.

  BIDR Token Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 BIDR fiyatı %binanceidr+try% TL. Döviz cinsinden ise %binanceidr+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Binance IDR 24 saatte %binanceidr+yuzde%.

  Binance IDR Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Kripto para ekosisteminin önemli isimlerince aktarılan BIDR Token değerlendirmeleri şu şekildedir:

  • Uzmanlar, bir sabit para olarak BIDR Token’in güvenli liman olarak görülebileceğinden bahsediyorlar.
  • Anonim teknik analistler kısa vadede BIDR fiyatlarının USDT’ye göre geri çekilme ihtimalini güçlü olarak görüyorlar.
  • Kripto para analistlerinin tamamı BIDR fiyatlarında yükseliş bekliyorlar.

  Binance IDR Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı?

  BIDR Token’in BEP-2 ve BEP-20 akıllı kontratlara sahip versiyonları bulunur ve bu projenin güvenliğinden Binance blok zincirinin sorumlu olduğu anlamına gelir. Ayrıca iki büyük kripto para borsası işbirliği ile hayata geçirilen projede taraflardan birisinin Binance olması, BIDR güvenilirliğine pozitif etki yaratmaktadır.

  Bir yatırımcı nezdinde ise BIDR nispeten daha düşük riskli bir varlıktır fakat bu olası bir piyasa yükselişinde elde edilecek karın geride kalmasına yol açar. Bu nedenle BIDR yatırımı ile ilgilenen okurlarımız projenin bir stabilcoin projesi olduğunu bilmesi ve yatırım öncesi piyasa gidişatına ek olarak Endonezya’nın ekonomik ve diğer risklerini iyi analiz etmesi gereklidir.

  BIDR Token’i Benzersiz Yapan Nedir?

  BIDR, Endonezya Rupisi destekli bir dijital para birimidir ve bu yönü ile diğer stabilcoin projelerinden farklılaşır. Endonezya, dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi olmanın yanında bugün pek çok yabancı yatırımcıyı ülkesine çekiyor. Ayrıca rakip kabul edilebilecek kripto para borsasını işbirliğine gitmeye ikna etmeyi başaran BIDR Token’in şu yönlerden piyasadan ayrıldığını söyleyebiliriz:

  • Farklı ülkelerdeki tasarruf sahiplerinin Endonezya Rupisine erişimi için köprü oluşturabilir.
  • Endonezya’da yaşayan yatırımcıların kendi para birimleri ile kripto para ticaretine dahil olmalarını sağlar.
  • Değeri 1:1 oranında Endonezya Rupisini takip ederken, bankada tutulan yine aynı cinsten para ile güvence altına alınır.
  • İki farklı kripto para borsasının işbirliği ile hayata geçirildi.
  • Stabilcoin piyasasının çeşitlendirilmesini teşvik etmek adına önemli bir örnek olarak görülür.

  BIDR Token’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Farklı bir misyonu üstlenen stabilcoin olarak karşımıza çıkan BIDR belirtecinin güçlü ve zayıf yönleri hakkında şunları söyleyebiliriz:

  Avantajları

  • Endonezya Rupisini baz alan ilk stabilcoin’dir.
  • Endonezya dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesidir ve bu nedenle kalabalık bir yatırımcı kitlesine hitap ettiği söylenebilir.
  • Likiditesi yüksek ve transfer maliyetleri düşüktür.
  • İki büyük kripto para borsasından destek alır.
  • Bankada tutulan rezervler ile desteklenir.

  Dezavantajları

  • Listelendiği kripto para borsası sayısı sınırlıdır.
  • Stabilcoin piyasası USDT gibi güçlü oyuncular tarafından domine edilmiştir ve bu nedenle sınır ötesi yatırımcılar tarafından daha az tercih edilme riski mevcuttur.
  • ABD Dolarının dünyanın en büyük ekonomisini temsil etmesi, Endonezya Rupisini takip eden BIDR için daha yüksek volatilite anlamına gelir.

  BIDR Token Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  BIDR Token listeleme yapan kripto para borsaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Tokocrypto
  • Binance
  • WardenSwap
  • Nominex

  BIDR Token Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Kripto para analistlerinin BIDR Token fiyat hedefleri şu şekildedir:

  • Coin Codex verileri, 1 yıl içinde BIDR fiyatının ulaşacağı fiyat aralığını 0,000060 – 0,000088 dolar olarak söylüyor.
  • Price Prediction, yılsonu BIDR fiyat hedefini 0,000073 dolar olarak paylaştı.
  • Coin Data Flow verileri, önümüzdeki yıl içinde BIDR fiyatının ulaşabileceği maksimum seviyeyi 0,00013 dolar olarak gösteriyor.
  • Binance anketine yılsonu BIDR fiyat tahmini 0,000064 dolar olarak yansıdı.
  • Coin Arbitrage Bot sistemi, 1 yıl içinde BIDR fiyatının 0,00006559 dolara ulaşabileceğini söylüyor.

  Sonuç

  Binance IDR (BIDR) Token, Binance blok zinciri üzerine inşa edilmiş ve değeri 1:1 oranında Endonezya Rupisini takip eden bir stabilcoin’dir. Binance ve Tokocrypto desteğini alan BIDR, bu iki borsa ile birlikte Nominex ve WardenSwap üzerinde listelenir. Uzmanların ve analistlerin BIDR değerlendirmeleri olumlu seyreder.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle