Kripto Para

Ripple yöneticisi BTC hakkında sert konuştu

  Ripple CTO’su David Schwartz, son açıklamalarında Bitcoin (BTC) hakkında dikkat çekici ifadeler kullandı. Bitcoin benimsenmesi kurumsal alanda da devam ederken yönetici bu duruma farklı açıdan bakıyor…

  Kripto para piyasasında mevcut piyasa değeri ile lider konumda olan Bitcoin, pek çok ana yatırımcı ve şirket tarafından kabul görüyor. Bitcoin benimsenmesi giderek arttığı düşünülürken bu görüşe katılmayanların açıklamaları da dikkat çekiyor. Ripple CTO’su David Schwartz da BTC konusunda aynı iyimserliği taşımayan isimlerden biri olarak öne çıkıyor.

  Kripto para basınına açıklamalarda bulunan ünlü yönetici, Bitcoin’in en önemli görevini başarısız olmaya mahkum bıraktığını iddia etti. Schwartz bu konudaki görüşlerini açıklarken, insanların herhangi bir aracının katılımı olmadan birbirleriyle serbestçe işlem yapabileceği bir sistem sunmakta başarısız dedi. Ünlü yönetici bu görüşünü desteklemek için Bitcoin’in çekirdek tasarımına dikkat çekti.

  “Bitcoin Çekirdek Tasarımı Başarısız”

  SEC tarafından aleyhinde 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet davası açılmasıyla kripto para gündeminden düşmeyen Ripple şirketinin yöneticisi bu açıklamalarıyla epey dikkat çekti. Ripple CTO’su David Schwartz, Bitcoin’in çekirdek tasarımının kullanıcılar için değer deposu ve değişim aracı istemesiyle iki taraflı bir piyasaya dönüştürdüğünü söyledi.

  Bitcoin eleştirisi ile gündeme gelen ünlü yönetici, görüşlerini şu şekilde açıkladı: “Bitcoin blok zincirinin kalbindeki Proof-of-Work (PoW) consensus mekanizmasının tasarımı öyle ki gerçek merkezsizlik ve aracılıktan çıkarma asla bir olasılık olmadı.” Bu açıklamalar dışında Ripple’in CTO’su kripto para birimleri ve yürürlükteki düzenlemeler hakkındaki görüşlerini de paylaştı.

  Kripto Para Projelerinin Geleceği

  Son dönemde oldukça yaygın bir şekilde konuşulmaya başlanan kripto para projelerinin geleceği hakkında açıklamalar yapan Schwartz, şunları aktardı:

  Önümüzdeki yıllarda, kripto para birimi projeleri, kullanıcıların yerel düzenlemelere uymaları için bir yol sağlayacak. Ancak uyumluluğu zorunlu kılmadan, merkezsizlik ve aracılıktan çıkarma konusundaki köklerini koruyacak.” Ripple CTO’su David Schwartz’ın BTC hakkındaki görüşleri eleştiri toplarken kripto para topluluğunda da yeni bir tartışma yarattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle