Mevcut şartlarda BTC satmak delilik – Mike Novogratz

  Galaxy Digital’in CEO’su milyarder yatırımcı Mike Novogratz, mevcut şartlar devam ettikçe Bitcoin (BTC) satmanın “delilik” olduğunu dile getirdi. Novogratz “mevcut şartlar” derken, makroekonomik trend ve kripto para sektörünün arkasından esen rüzgarı ima etti.

  Kripto para piyasası ve Bitcoin (BTC), 2021 yılında hiç beklenmedik seviyelere ulaştı. Birçok kişi Bitcoin’in ve piyasanın büyümesini bekliyordu ancak bu denli bir büyümenin bu kadar kısa sürede gerçekleşmesini neredeyse kimse beklemiyordu. Haliyle bu yoğun benimseme ve yaygınlaşma, beraberinde yeni trendleri de getirdi. Oluşan makroekonomik trendler ve kripto para sektörünün arkasına aldığı rüzgar hesaba katıldığında, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz Bitcoin satmanın “delilik” olduğunu düşünüyor.

  Novagratz BTC’yi Nerede Konumlandırıyor?

  ABD’nin en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan Goldman Sachs’ın düzenlediği podcast’te konuşan Mike Novogratz, Bitcoin’in temel özelliklerine değindi. Ünlü CEO konuşmasında Bitcoin’i “ödeme aracı” olarak değil bir “yatırım aracı” olarak değerlendirdi.

  3 Haziran Perşembe günü Mike Novogratz ve Christian Angermayer gibi isimlerin kurduğu Cryptology Asset Group bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre şirket, önümüzdeki 2 yıl boyunca kripto girişim fonlarına 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Podcast’te mevcut şartlarda Bitcoin satmanın delilik olduğunu öne süren Novagratz’ın düşüncelerini, şirketin planlaması da destekliyor gibi görünüyor.

  CEO’ye Göre BTC Neden Ödeme Aracı Değil?

  Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürüldü. Ancak BTC Whitepaper’ı 2008 yılında tanıtıldı. O günden bu yana Bitcoin’in ödeme aracı mı yoksa yatırım aracı mı olduğu hala tartışılıyor. Novagratz bu tartışmadaki tarafını açıkça belli etti. Ünlü CEO “Bitcoin ödeme işlemlerinde kullanılmayacak” dedi. Novogratz, bunun sebebinin ise BTC sisteminin temeli olduğunu dile getirdi. Ünlü CEO’ya göre BTC’nin temelindeki sistem, onun ödeme aracı olmasına uygun değil. CEO, bunun sebebinin ise “BTC ağının binlerce işlemi aynı anda yapabilecek kadar hızlı olmaması” olduğunu söyledi.

  “Bu Makroekonomik Şartlar Aransa Da Bulunmaz”

  Ünlü CEO’ya göre BTC, dolardan sonra dünya tarihinin gördüğü en dağıtılmış şekilde işleyen varlık. CEO günümüz makroekonomik şartların BTC için “aransa da bulunamayacak” kadar uygun olduğunu savunuyor. Novogratz’ın bu fikrinin temelinde ise gittikçe büyüyen devlet borçları yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle