Elon Musk’dan kripto para yatırımcılarına tavsiyeler

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yeni açıklamalarıyla gündeme geldi. Ünlü milyarder kripto para cüzdanları ve borsaları hakkında tavsiyeler verdi…

  Ünlü milyarder Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla Motors bu hafta başında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Şirket böylelikle sahip olduğu nakitlerin %7’sinden fazlasını Bitcoin’e çevirmiş oldu. Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Elon Musk, bu haberlerin devamında da kripto para hakkında paylaşımlar yapmayı sürdürdü.

  Mt. Gox Borsasına Gönderme

  Elon Musk bugün paylaştığı tweetlerde kripto para borsaları hakkında önemli ifadeler kullandı. Mt. Gox kripto para borsasına gönderme yapan Musk’ın bu açıklamaları kripto para basınında da yer aldı. Hatırlanacağı üzere 2014 yılında hack saldırısı yaşayan Mt .Gox kripto para borsasından 800 binin üzerinde Bitcoin çalınmıştı.

  Elon Musk, yıllar süren davanın ardından bu hack olayı yüzünden mağdur olan kripto para yatırımcılarına yapılacak ödemeye dikkat çekti. Mt. Gox kripto para borsası yöneticileri, paraları çalınan borsa kullanıcılarına 140 binlik Bitcoin ödemesi yapacağını açıkladı. Elon Musk, paylaştığı tweette bu yatırımcıların bekleyişine atıfta bulunup, “Ancak Chuck Norris Mt. Gox’tan iade alır.” dedi.

  Kripto Para Cüzdanlarında Özel Anahtar

  Kripto para sektörü ile ilgili açıklamalar yapmaya devam eden ünlü milyarder, bir diğer tweetinde kripto para cüzdanlarını gündemine aldı. Freewallet adlı bir cüzdan uygulaması, Musk’ın Dogecoin paylaşımına atıf yaparak “DOGE alıp satmak için bizim uygulamamızı kullanabilirsiniz.” dedi. Elon Musk’ın bu paylaşıma verdiği yanıt ise “Uygulamanız çok kötü.” şeklinde oldu.

  Kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen bu paylaşımlar, kripto para basınında da kendine geniş yer buldu. Bitcoin ve Dogecoin kripto paralarının popüler savunucusu olan Elon Musk, kripto para cüzdanları hakkında yatırımcılara şu tavsiyelerde bulundu: “Eğer bir kripto para uygulaması, özel anahtarınızın kontrolünü size vermiyorsa o uygulamayı kullanmayın.”  

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle