Ethereum'da rekoru getiren yükseliş nasıl oldu?

  Ethereum (ETH) fiyatında yeni rekoru getiren yükseliş nasıl oldu?

  Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı bin 560 doların üzerine çıkarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırmayı başardı. Bullish sinyaller veren ETH fiyatında zirveye giden yolculuğu uzmanlar analiz etti…

  Sosyal medya platformlarında Ethereum (ETH) hakkında konuşanların sayısında ciddi bir artış meydana geldi. Bu popülerlik sosyal medyada yankı bulmadan önce, kripto para piyasasında farklı unsurları etkiledi. Uzman analistler, lider altcoinin fiyat rekoru kırmasındaki faktörleri gün yüzüne çıkardı. 

  1 Ocak 2021 tarihinde Ethereum aktif adreslerinin sayısı 441 bin civarındaydı. Günlük aktif adreslerin sayısı 2 Şubat 2021 tarihine gelindiğinde 518 bine ulaşmıştı. Yılbaşından beri kademeli artış gösteren farklı bir unsur da gün içinde açılan ETH yeni adres sayısı oldu. Bu gelişmeler ile birlikte ETH daha fazla kullanıcıya erişerek daha fazla kullanıcı hareketliliğine ev sahipliği yapmaya başladı. 

  Ethereum Fiyatında Rekor Böyle Geldi 

  Ethereum’daki bu hareketlilikten doğan sonuçlar kendisini işlem ücreti olarak dışa vurdu. Ocak ayının sonunda ortalama işlem ücreti 11 dolar seviyesinin üzerindeydi. Bu seviye son 3 haftanın zirvesi olarak görüldü. Yüksek işlem ücretleri Ethereum kullanıcılarının hareket alanını kısıtlarken Ethereum madencilerinin de kazançlarını arttırdı.

  BTC madencilerinin ocak ayında işlem ücretlerinden 114 milyon dolar kazandıkları biliniyor. Bu sayı Ethereum madencileri için 325 milyon dolarda kaldı. Glassnode verileri bu sayıyla bir önceki madenci rekorunun ikiye katlandığını açıkladı.

  Büyük Yatırımcılar Devreye Girdi

  En büyük varlık yöneticisi şirketi Grayscale, bir süre soluklandıktan sonra Ethereum alım işlemlerine yine ağırlık vermeye başladı. Şirketin son duyurusunda kurumsal yatırımcıların Ethereum fonuna yatırım yapmaya devam edebileceği belirtildi. Grayscale’in Ether fonuna 2-3 Şubat tarihleri arasında 24 bin 796 tane ETH eklendi.

  Bu gelişmeyle birlikte dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan Grayscale şirketinin kasasında 2.96 milyon Ether tutması gündeme geldi. Bunların karşılığı ise 4.5 milyon dolardan fazla ediyor. Buna ek olarak Ethereum balinaları sayısında da giderek artış olduğu gözlemleniyor. İçerisinde en az 10 bin ETH bulunan cüzdanların sayısı yılbaşından beri 35 yeni balinayla birlikte son 13 ayın zirvesine çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle