REEF Coin Nedir, Nasıl Alınır REEF Hangi Borsada Var?

  Son yılların popüler kavramlarından NFT, DeFi ve blok zincir oyunları için önemli bir platform olmayı başaran Reef, sağladığı faydalar ile yatırımcıların takip listesinde üst sıralara yükselmiştir. Alanında birçok önemli konuda çözüm önerileri geliştiren Reef, gelecekte bu kavramların geliştirilmesine yönelik artacak ihtiyaca da yanıt veren proje vizyonu ile de dikkat çekmektedir. Kripto toplulukları ve yatırımcıların yeni gözdelerinden Reef (REEF) projesi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz. 

  Reef Coin Nedir?

  Reef, DeFi, NFT ve oyun için güvenilir ve genişletilebilir bir verimli hızlı katman – 1 blok zinciridir. REEF ise bu platformun yerel belirtecidir. Ağ üzerinde işlemlerin kolaylaştırılması için geliştirilmiş ve aynı zamanda doğrulayıcı düğümlerine ilişkin işlevsel özelliklere sahip bir kripto para birimidir. Teknik açıdan bakıldığında ise REEF belirteci, Ethereum ve Binance Smart Chain (BSC) üzerinde ERC – 20 olarak geliştirilmiş ve yerel Reef zinciri belirteçleri ile 1:1 dönüştürülebilir hale getirilecek bir dijital varlıktır. 

  Reef Projesi ve Whitepaper

  Reef Chain, NPoS/PoC konsensüsüne sahip DeFi için EVM uyumlu bir blok zincir olarak ortaya çıkmıştır. DeFi, NFT ve oyun için: güvenilir, genişletilebilir, verimli ve hızlı katman – 1 blok zincir olma hedefiyle oldukça işlevsel bir fayda sağlamayı amaçlar. Projenin teknik makalesinde yer alan detaylara göre, EVM uyumlu en gelişmiş blok zincirdir. Kendinden yükseltilebilir ve zincir üzerinde yönetişime sahiptir. EVM uzantılarına izin vermesiyle de önemli bir konumda yer almaktadır. 

  Substrate ile oluşturulmuş, EVM desteğine sahip ve Nominated Proof of Stake konsensüsü kullanarak geniş bir etki alanı yaratan Reef, mevcut DeFi uygulamalarının taşınması gibi temel hedefleri ile önem kazanmıştır. Whitepaper’ında yer alan ve hem kuruluş hem de faaliyet alanına göre tanımlanan birçok hedef projenin kripto endüstrisi için gerekliliğini ortaya koymaktadır. Reef (REEF) projesinin merak ettiğiniz tüm detaylarına ve teknik makalesine: https://docs.reef.io/ resmi bağlantı adresini kullanarak güvenli erişim sağlayabilirsiniz. 

  Reef Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Makedonya’da doğan Denko Manchevski tarafından DeFi, oyun ve NFT ile ilgilenmek isteyen yatırımcılar için en gelişmiş blok zincir ağını oluşturma hedefiyle Reef kurulmuştur. Ayrıca fonların ve likiditenin kolayca Reef Chain’e taşınabilmesi için blok zincirlere birçok köprüye erişim verme becerisi ise kuruluş aşamasında Manchevski için motivasyon oluşturmuştur. Öte yandan DeFi’yi daha fazla insan için kolay hale getirmek de Manchevski için önemli bir unsur olarak görülmektedir. 

  Reef Kullanım Alanları Neler?

  REEF, Reef Chain’deki yerel para birimi, işlem ücretleri ve zincir içi yönetim için kullanılmaktadır. Düşük ücretler ve ölçeklenebilirlik sunan işlevsel birçok özellik için REEF belirtecine ihtiyaç duyulacaktır. Ayrıca piyasalarda da REEF ile işlem yapılması açısından yatırım amaçlı kullanımına da rastlanmaktadır. REEF kısaca yerel belirteç olarak şu işlemler için kullanılabilir:

  • İşleme ve veri depolama ücretleri.
  • Doğrulayıcı düğümlerin ağın parçası olması gerektiğinin belirlenmesi.
  • Stake ederek doğrulayıcı düğümlerinin çalıştırılması. 

  Reef Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Reef, hali hazırda Ethereum ya da EVM uyumlu bir ağda dağıtılan DeFi protokolünün, kodda sadece birkaç değişiklik ile Reef üzerinde çalışabilmesini sağlamasıyla benzersizdir. Reef Chain aynı zamanda Ethereum ve Polkadot arasındaki bu kesişimin ve diğer blok zincirlere köprüler oluşturması yönüyle özeldir. Projeyi benzersiz yapan birçok özelliğin aynı zamanda avantaj olarak da görülmesi gerekir. Bu yönüyle Reef birçok yönden benzersiz özellikleri ile öne çıkmaktadır. Projeyi özel kılan başlıca benzersiz özellikleri ise kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Birden çok blok zincirde fonları ve cüzdanları sürdürmeyi zor bulan DeFi kullanıcıları ve kripto paraya yeni başlayanlara yöneliktir. 
  • Anında işlemlere ve düşük maliyetlere imkan veren substrate üzerine inşa edilmiştir. ve Ethereum blok zincirinde görülen yüksek gaz ücretlerini ortadan kaldırmaktadır. 
  • Reef ekosistemine, Reef’teki dApp’lere, Web3 cüzdanı olan herkes erişim sağlayabilmektedir. 
  • Doğrulayıcı düğümü çalıştırmak için teknik becerilere sahip olmayanlar aday gösterilebilmektedir. Bu adaylar iyi doğrulayıcıları seçerek, REEF stake edebilir ve Reef Relat Chain’i güvence altına almaktadır. 

  Güncel REEF Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 REEF fiyatı %reef-finance+try% TL. Döviz cinsinden ise %reef-finance+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, REEF Finance Coin fiyatı 24 saatte %reef-finance+yuzde%.

  Reef Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Reef (REEF) yatırımı için avantaj ve dezavantaj sunan birçok önemli detaydan bahsedilebilmektedir. Günümüzde popülerleşen bir dijital varlık olan REEF, avantajlı yanlarının dışında eksikleriyle de değerlendirilmelidir. Kripto para yatırımı yaparken en doğru stratejilerin belirlenmesini sağlamak için tüm projelerde olduğu gibi Reef için de tüm yönlerin incelemesi gerekir. Reef (REEF) projesinin avantajları ve dezavantajları kısaca şöyledir:

  • Reef hızlıdır ve ölçeklendirilebilir. 
  • İşlem maliyetleri düşüktür ve savurgan madencilik yapmaz. 
  • Nominated Proof of Stake, genişletilebilir EVM, zincir üzerinde yükseltilebilirlik gibi yeni nesil blok zincir teknolojisine sahiptir. 
  • REEF piyasa beklentileri olumlu olduğu kadar negatif etkiler de görülebilir. 
  • Hedeflere ulaşmakta gecikmesi ve piyasa belirsizlikleri risk teşkil etmektedir. 

  Reef Coin Hangi Borsalarda Var?

  REEF, küresel piyasalarda öne çıkan birçok önemli borsada listelenmektedir. Binance, USDT, BTC, BUSD’ye karşı en faza çifti sunan borsadır. Büyüme eğilimini ve popülerliğini de bu sayede kazanan REEF Coin’i listeleyen borsalardan bazıları ise şunlardır:

  • Binance
  • FTX
  • Phemex
  • DigiFinex
  • Gate.İo 
  • Huobi Global 

  REEF Coin Piyasa Bilgileri

  REEF maksimum arzına ilişkin veriler paylaşılmamıştır. Ancak CoinMarketCap verilerine göre şu an için toplam arz 18 milyar REEF’ten daha fazladır. Dolaşımdaki arz ve toplam arz aynı seviyede ilerlemektedir. Zincir arzının yüzde 38,2’si stake edilebilmektedir. Reef zinciri şu anda 23’ten fazla doğrulayıcıya sahiptir. Mevcut arz enflasyonu ise %8,3 olarak belirlenmiştir. 

  REEF Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  REEF Coin, işlem hacmi ve piyasa değeri en yüksek güvenilir birçok küresel borsadan satın alınabilir. Satın alma işlemleri için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • 1. Adım: Güvenilir bir borsanın mobil/web arayüzüne erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Hesap oluşturulur. 
  • 3. Adım: Doğrulama adımları izlenir.
  • 4. Adım: Hesaba para transferi işlemeleri tamamlanır. 
  • 5. Adım: USDT, BTC, BUSD, ETH gibi çiftler ile işlem yapılır.
  • 6. Adım: Güvenli hesaplarda - cüzdanlarda saklanır. 

  Özet Olarak

  Reef Chain, DeFi, NFT ve Gaming işlemlerinin herkes için kolaylaştırılması için tasarlanmıştır. Genel hatlarıyla bu özelliği EVM ve Solidity ile geriye dönük uyumlu akıllı bir sözleşme blok zinciri olmasıyla da önem kazanan bir projedir. Blok zincir çözümleri ile öne çıksa da REEF Coin geleceği şu an için piyasalarda riskli bir görünüme sahiptir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle