Reef Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Merkeziyetsiz finansal işlemlerle birlikte çalışan, DeFi sektörünün bir parçası olan Reef Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. DeFi ekosisteminde borç alma ve verme aşamasında büyük rol oynayan REEF Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, gelecekte nasıl bir noktada olabilir sorularına yanıt arayacağız. 

  Reef Coin Nedir?

  Reef Coin, Polkadot adlı DeFi platformunun içinde inşa edilen Reef protokolün yerel kripto para birimdir. Zincirler arası kriptografik ticareti sunmayı amaçlayan Reef’te işlemler Reef Coin ödemeleriyle yapılır. Polkadot platformunda yer alan Reef’de getiri motoru adı verilen yapıyla likiditeyi toplama amacı olan projeler etkileşim içinde çalışırlar.

  Reef Coin Yorum

  Reef Coin hakkında yorumlar ele alındığında onun Polkadot işleyişini rahatlatan bir altcoin olduğu sonucuna ulaşılıyor. Analistler Reef Coin çıkmadan önce Polkadot ağında işlem yapmak isteyenlerin daha ağır bir sistemden yararlandıklarını belirtiyorlar. Polkadot ağında çalışabilen ikincil altcoin olan Reef Coin sayesinde borç verme, staking, sigorta işlemlerinin parçalanabildiği aktarılıyor. 

  Yatırımcılar Reef Coin’i tercih ederek yaptıkları işlemlerde daha yüksek onay hızından yararlandıklarını yorumlarında belirtiyorlar. Özellikle borç verme ardından kazandıkları Reef Coin faiz getirisini, kolay erişilebilirlikten yararlanarak diğer kripto para birimlerine rahatlıkla çevirdiklerini ifade ediyorlar.

  Reef Coin Geleceği

  Aayush Jindal, Credible Crypto gibi analistler Reef Coin için “Fiyat oynaklığının oldukça önde olduğu kripto para birimi“ tanımını yapıyorlar. Analistler Reef Coin’in 2021 senesi ilk yarısını değer kaybı üzerinden kapatacağını belirttiler. 2021 senesi ikinci yarısında ise Reef Coin için değer kazanımıyla 0,051 dolar düzeyinde bir fiyatın oluşabileceğini belirtiyorlar.

  Reef Coin’in fiyat dalgalanmaları açısından 2022 ve 2023 yıllarında hareketli yapısını koruyacağını belirttiler. Reef Coin’in merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilmesi sebebi ile rağbet göreceğini ve geleceğinin son derece parlak olduğunu açıklıyorlar. Özellikle Ethereum akıllı sözleşmeleriyle merkeziyetsiz finansal işlem yapmak için Reef Coin alımına yönelim olacağını belirttiler.

  Reef Coin Fiyatı

  Edinilen en son verilere göre 1 REEF Coin fiyatı %reef-finance+try% TL. Döviz cinsinden ise %reef-finance+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Reef fiyatı 24 saatte %reef-finance+yuzde%.

  Reef Coin fiyatı, kripto para piyasası volatilitesinden etkilenerek her an değişebilir. Oynaklığın önde olduğu kripto para birimleri alım-satım işlemleri öncesinden güncel, anlık fiyat takip edilmeden karar verilmemelidir.

  Reef Coin Nasıl Alınır?

  Reef Coin alınacaksa, Binance, Huobi Global, FTX, Gate.io, Poloniex, Uniswap, 0x Protocol, OpenOcean, PancakeSwap, 1inch Exchange gibi kripto para borsası platformlarından tercih edilene internetten erişilir. Platform ana sayfasından ise “yeni kayıt“ sekmesi seçilir. Açılan tablo boşluklarına e-posta adresi ve talep edilen kimlik bilgileri girilir. Tablo altından “hesap oluştur“ konutuna tıklanıp, hesap başarılı şekilde açılır.

  Ardından otomatik şekilde açılan yeni sayfadan “kripto hesaba para yatır“ sekmesine tıklanıp, kredi kartından ve banka hesabından hesaba para transferi yapılır. Sıradaki pencere üzerinden “kripto para al“ sekmesine tıklanır. Son bölümde gelen borsa listesi üzerinden REEF kripto para birimi, miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Alınan kripto para birimleri hesabın sanal cüzdanında görüntülenir.

  Avantajları Neler?

  Reef Coin’in büyük avantajı DeFi protokolle bağlantılı geniş alanda işlem yapabilmeye imkan sunmasıdır. Yatırımcıyı tek bir noktada karar vermeye zorlamaz. Polkadot üzerinde inşa edilmesi sebebiyle, Moonbeam, Avalanche, Plasma ve bunun yanında Binance Smart, Ethereum üzerindeki DeFi protokollerinde işlem yapabilme avantajlarını sunar. Birden fazla hesap açılışına izin verir.

  Merkeziyetsiz finansal işlemlerinde 3 modelinde de kullanılır. Pasif gelir elde edebilme avantajını kazandırır. Riski sevmeyen yatırımcılar için kriptografik bir yatırım şekli sunar. Kripto para cüzdanları arasından en düşük masrafla transferi yapılır. Hızlı transfer ve 7/24 işlem yapabilme avantajlarını kazandırır. 

  Likiditesi farklı birden fazla borsada listelenmesi, her borsada farklı fiyat değerlerinde bulunabilmesini sağlar. Bu kapsamda düşük fiyatlı borsadan alma ve yüksek fiyatlı borsada satış yapma üzerinden, kısa vadede kar elde etme şansını yükseltir.

  Dezavantajları Ne

  Reef Coin dezavantajı diğer DeFi altcoinlerine göre daha düşük fiyat çıtasına sahip olmasıdır. DOT, LINK, BNB gibi merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılan atcoinlerin fiyat değerleri, Reef Coin fiyatlarının oldukça önündedir. Bu da diğer DeFi altcoinlerinin yatırımcıya daha fazla faiz kazancı sunmasına yol açalar. Çünkü bir birim için alınan fiat para karşılığı DOT, LINK ve BNB’de REEF Coin’e göre çok daha yüksektir. 

  Reef Coin sanal cüzdanda her kripto para gibi ağda oluşabilecek risklerin altındadır. Fiyat oynaklığına sahiptir. Bu iki dezavantajı minimize etmek için anlık fiyat takibi ve çevrimdışı cüzdanda coin saklama işlemleri tercih edilir. 

  Sonuç

  Reef Coin, Polkadot üzerine kurulan yapısıyla birden farklı DeFi protokolü üzerinden işlem yapabilmeyi sağlıyor. Özellikle borç verme işleminde sunduğu avantajlara bağlı olarak yatırımcılar tarafından tercih ediliyor. Analistler 2022 yılının başında REEF Coin’in 0.051 dolar seviyesinde olacağını düşünüyorlar. REEF Coin’in nasıl bir fiyat tablosu çizeceğini ilerleyen süreçte hep beraber gözlemleyeceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle