Kriptopara

3 Analistten Alpha Venture DAO (ALPHA) Coin Geleceği, 3 Güncel Uzman Tahmini

  İlk kez karşımıza Alpha Finance Lab olarak 2020 yılında çıkan ve devamında yeniden markalaşma sürecine giden Alpha Venture DAO topluluğu büyümeyi sürdürüyor.

  Projenin geleceğine yönelik değerlendirmelere ulaşmak isteyen okurlarımız için kaleme alınan rehber içeriğimizde ALPHA uzman yorumları, fiyat hedefleri ve teknik detayları ayrıntılı olarak ele alındı.

  Alpha Venture DAO (ALPHA) Coin Geleceği

  Geliştiricilerin ve Web3 projelerine katılmak isteyenlerin çeşitli teşvikler ile desteklendiği Alpha Venture DAO projesi, büyük borsa listelenmeleri ile popülerlik elde etti. İlk hedefi DeFi’yi kolaylaştıran ürün ihtiyacını karşılamak olan proje marka yenileme süreci ile kendisini tamamen Web3 benimsenmesine adadı.

  Tutucu bir topluluk oluşturarak yoluna devam etmek isteyen Alpha ekibi, 100 bini aşan topluluk üyesi ile hedeflerine kısmen ulaşmayı başardı. Uzmanlar ise her ne kadar projeye yönelik değerlendirmelerinde olumlu yönde görüş aktarsalar da Binance’tan gelen ALPHA/BNB çiftine delist kararı gibi bazı olumsuzluklara atıfta bulunmayı ihmal etmedirler. Bununla birlikte projenin gelecek vaat eden özellikleri şu şekilde sıralandı:

  • Merkeziyetsiz finans ilerleyen günlerde geleneksel finansın giderek daha fazla yerini alacak ve Alpha; sunduğu stake ve verim çiftçiliği yolu ile DeFi pastasından büyük bir pay alma potansiyeli taşımaktadır.
  • Geliştirilmesine katkı sunduğu merkeziyetsiz uygulamalar ile DAPP geliştiricilerince tercih edilebilirliği artabilir.
  • Yeni borsa listelenmeleri, ALPHA Coin’in likiditesini artırma potansiyeli taşır.
  • Topluluğun büyüme yönündeki elde ettiği her başarı, ALPHA kullanımının artması anlamına gelir.

  ALPHA Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  ALPHA Coin analizini üstlene anonim teknik analistler, mevcut trende ilişkin sektörü heyecanlandıran bazı detaylar paylaştı. ALPHA Coin’e yönelik ilk olumlu detay, artan işlem hacimleri oldu. Alım yönünde hacim artışı olumlu olarak değerlendirilirken, oluşan daralan üçgen formasyonu anonim teknik analistlerin yükseliş beklentisini destekledi.

  ALPHA Coin fiyatları, anonim teknik analistlerin bahsettiği üçgen desteğine çok yakın seyrediyor. Üçgen bant aralığı dar olsa da 0,11 dolar üzerindeki fiyatlamaların yükselişi başlatabileceği söyleniyor. Bu seviye üzerinde anonim teknik analistlerin öncelikli fiyat hedefi 0,18 dolar olarak ortaya çıkıyor. Olumsuz senaryoda anonim teknik analistler 0,07 dolar desteğini yakından takip ettiklerini söylerken, bu seviyenin altında yeni bir dip çalışmasının izlenmesini tavsiye ediyorlar.

  Alpha Venture DAO (ALPHA) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Alpha Finance Lab, 2020 yılında Tascha Punyaneramitdee ve Nipun Pitimanaaree tarafından Alpha Finance Lab ismi ile geliştirilmiş ve Web3’ün geleceğini şekillendirmek isteyen cesur bireylerin oluşturduğu bir topluluktur. Web3 ekosistemini genişletme hedefi ile bir araya gelen Alpha Venture DAO topluluğunun yerel belirteci ALPHA Coin’dir. ALPHA Coin, platformun ademi merkeziyet hedefine ulaşması ve merkeziyetsiz finans (DeFi) işlemlerinde kullanılan bir ERC20 token’idir.

  7 kişilik bir geliştirici ekiple yoluna devam eden Alpha Finance Lab, yeniden markalaşma süreci ile ismini Alpha Venture DAO olarak çevirdi. DeFi sektörünün benimsenmesini artırmak adına süreci basitleştiren ürünleri kullanıma sunmayı hedefleyen projede marka değişim süreci ile birlikte misyon da geliştiriciler ve Web3 kullanıcılarından oluşan büyük bir topluluk haline gelmek oldu. Web3 oluşturucuları için proje inşa etmek adına tek durak haline gelmeyi hedefleyen Alpha Venture DAO; Beta Finance, pStake, GuildFi, vb. milyar dolarlık değerlemeye sahip merkeziyetsiz uygulamaların (DAPP’lerin) sektöre kazandırılmasına yardımcı oldu.

  Alpha, inşa et ve geliştir misyonuna inanıyor. Bununla birlikte Alpha, Web3 projelerine anlamlı ve gerçekten sahip olma katkısı sunmak isteyen herkese bir ağ geçidi olarak hizmet vermeyi taahhüt ediyor. Topluluk odaklı bir yapı kazanmak adına Binance Smart Chain (BSC), Ethereum ve Avalanche blok zincirlerinde kullanılan bir versiyona sahip ALPHA Token’i yerel belirteç olarak seçen Alpha Venture DAO projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Alpha Venture DAO (ALPHA) Coin nedir isimli rehber içeriğimize göz atın!

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  ALPHA Coin kullanım alanları aşağıda sıralanmaktadır:

  • Web3’te kuluçkaya yatırılan projeleri desteklemek için ALPHA bağış edilebilir.
  • Protokol ücretleri ve inkübe edilmiş projelerden token kazanma hakkı elde etmek için ALPHA stake edilebilir.
  • Platformun geleceğini şekillendirecek kararların oylamalarına katılım hakkı ALPHA Coin sahibi olunarak elde edilir.
  • Platformun sunduğu ürünler ile kaldıraçlı verim çiftçiliği, türev ticareti ve NFT trade işlemleri için kullanıcılar ALPHA Coin kullanır.
  • ALPHA Coin listeleme yapan kripto para borsalarından alım, satım ve takas işlemlerine açıktır.

  ALPHA Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 ALPHA fiyatı %alpha-finance+try% TL. Döviz cinsinden ise %alpha-finance+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, ALPHA Coin fiyatı 24 saatte %alpha-finance+yuzde%.

  Alpha Venture DAO Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Alpha Venture DAO projesini kripto sektörünün temsilcileri şu şekilde değerlendirir:

  • Uzmanlar, bazı olumsuzlukların altını çizseler de genel hatları ile Alpha Venture DAO hakkında olumlu beyanlar vermektedirler.
  • Anonim teknik analistlerin gözünden ALPHA Coin’e bakıldığında yükseliş senaryosu ön plana çıkmaktadır.
  • Kripto analistlerinin tamamı, 1 yıllık süre

  Alpha Venture DAO Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı?

  ALPHA Coin, ERC-20 standartlarında geliştirildi. Bu standartlar, ağın güvenliğinden Ethereum’un sorumlu olduğunu söylüyor. Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçiş yapan Ethereum ile birlikte Alpha, akıllı sözleşmelerin güvenilirliğinden emin olmak için Trail of Bits, OpenZeppelin ve Quantstamp gibi denetim firmalarından hizmet alıyor.

  Büyük borsa listelenmeleri de eklendiğinde ALPHA Coin’in güvenilirlik anlamında bir eksiği olmadığı fark edilmektedir. Fakat bir yatırımcı için bu kriter tek başına yeterli değildir. Bu nedenle teknik analiz kullanılarak oluşturulan bir strateji olmadan ALPHA Coin yatırımından zarar etme olasılığının yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

  ALPHA Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

  Alpha Venture DAO, benzer misyonu edinen cesur bireylerden oluşan bir topluluk oluşturarak farklılaştı. Bunu sağlarken geliştiricilere Web3 ürünleri oluşturmak için sunduğu taktiksel tekliflerden yararlanan Alpha ekibi, bu girişimi ile piyasa değeri milyar dolarları bulan bazı DeFi ürünlerinin çıkış noktası olmayı başardı. DeFi dünyasına ait cazip ürünleri kullanıcılarına sunarak gelir elde etme anlamında birden fazla alternatifi sunmayı başaran Alpha Venture DAO projesinin benzersiz özelliklerine kısaca şu şekilde değinebiliriz:

  • Alpha Venture DAO, web3 geliştiricileri ve kullanıcılarından oluşan 100 bin kişilik bir topluluğa dönüşmeyi başarmıştır.
  • DAPP geliştirilmesini teşvik eden taktiksel bir anlayışa sahiptir.
  • PoS konsensüs mekanizması ile birlikte güvenilirliği garanti altına almak için bağımsız kuruluşların güvenlik denetimlerine güvenir.
  • Web3 projelerine katkı sunmak isteyenler için platformca UX/UI, içerik oluşturma, fullstack ve pazarlama gibi alanında uzman kullanıcıların deneyimine başvurma imkanı sunulmaktadır.
  • Yeniden markalaşma süreci ile Alpha Finance Lab olan marka adı Alpha Venture DAO olarak revize edildi.

  ALPHA Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Web3, NFT ve DeFi alanlarında pek çok kullanım senaryosu ile karşımıza çıkan Alpha Venture DAO topluluğunun sunduğu artılar ve eksiler şunlardır:

  Avantajları

  • DAPP geliştiricileri ekosistem içinde “taktiksel” olarak desteklenir.
  • Stake ve verim çiftçiliği yolu ile pasif gelir elde edilebilir.
  • Projeye katkı sunmak için çeşitli alanlarda uzman Web3 geliştiricilerinin deneyimlerinden yararlanılabilir.
  • APLHA Coin yönetişimde kullanılmaktadır.
  • Büyük borsalar ALPHA Coin listeler.

  Dezavantajları

  • ALPHA fiyatları aşırı volatildir.
  • Geçtiğimiz günlerde Binance tarafından ALPHA/BNB çifti işlemden kaldırılmıştır.
  • Saldırı ve çalınma riskine karşı ALPHA Coin’i donanım cüzdanda saklayabilirsiniz.

  ALPHA Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  APLHA Coin listeleme yapan yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsalarından bazıları şunlardır:

  • Binance
  • PancakeSwap (V2)
  • KuCoin
  • TraderJoe
  • Gate.io
  • Bitstamp
  • OKX
  • Bitget
  • Poloniex
  • WazirX

  ALPHA Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  ALPHA Coin’e ilişkin kripto analistlerinin beklentileri aşağıda sıralanmaktadır:

  • Tech News Leader analistleri, 1 yıl içinde ALPHA Coin’in fiyatını 0,84 dolara çıkarabileceğini belirtiyorlar.
  • Price Predictoin, yılsonu ALPHA Coin fiyat hedefini 0,89 dolar olarak açıklıyor.
  • Coin Codex teknik analizine göre ALPHA Coin’in 1 yıl içinde 0,28 – 0,85 dolar aralığında fiyatlanması olası.

  Sonuç

  Alpha Venture DAO (ALPHA) Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiş ve temsil ettiği projenin yönetişimi ile likidite ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen bir DeFi para birimidir. ALPHA Coin, DeFi yanında Web3 projelerinin geliştirilme sürecini teşvik etmek adına kullanılır. Faiz ve stake yolu ile ALPHA kullanıcıları pasif gelir elde edebilir. Binance gibi büyük borsalarda listelenen ALPHA Coin’in geleceği hakkındaki değerlendirmeler olumludur.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle