Son 7 günde yüzde 40 artan SOL geri dönüyor! Başkan açıkladı

  Son 1 haftada yüzde 40’tan fazla değer kazanan Solana (SOL) eski günlerine dönüş sinyalleri veriyor. Solana Vakfı Strateji Başkanı Austin Federa, projenin geleceği ve yükselişin arkasındaki sebeplere dair değerlendirmede bulundu.

  Kripto para borsası FTX’in iflasından sonra adeta tepetaklak olan Solana (SOL) için yeniden umut verici gelişmeler yaşanıyor. Son 7 günde yüzde 40’tan fazla değer kazanan SOL yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başarmıştı. Solana Vakfı Strateji Başkanı Austin Federa, Solana Breakpoint 2023 etkinliğinde önemli açıklamalar yaptı.

  Solana ekosistemine dair dikkat çeken konuların konuşulduğu etkinlikte söz alanlar arasında Austin Federa da vardı. Solana yöneticilerinden Federa, ayı piyasası koşullarına rağmen Solana’nın teknolojide gelişmeyi sürdürdüğünü belirtti. Bu dönemde projenin kurucuları olağanüstü çaba gösterirken SOL fiyatında toparlanma hız kazandı.

  SOL Eleştiren Fenomenler Hatalı Çıktı

  Federa ayrıca 2021 boğa rallisinde Solana performansını düşüren sorunların ortadan kaldırıldığını açıkladı: “Sanırım 18 ay önce Solana’nın mimarisinin bir şekilde temelden kusurlu olduğu ve kod tabanındaki hatalar nedeniyle bu şeyi asla stabil hale getiremeyecekleri yönünde tweet atan birçok fenomeni gördünüz. Twitter’daki çoğu radikal ifade gibi, bunun gerçekten doğru olmadığı ortaya çıktı.”

  Son dönemde dikkat çekici bir performans ortaya koyan altcoinlerden biri olan SOL hızlı yükselişini sürdürüyor. Solana ekosistemiyle ilgili son gelişmeleri gözler önüne seren Solana Breakpoint 2023 etkinliği, projedeki toparlanma çabasını kullanıcılara sundu. Federa, Solana ağının sürekli gelişen blok zinciri ortamındaki performansını iyileştirmek için yenilikçi çözümler ürettiklerini söyledi.

  SOL Geri Dönüşü Devam Edecek Mi?

  Sam Bankman-Freid’ın kurucusu olduğu FTX kripto para borsasının Kasım 2022’de iflas etmesi, en çok FTT ve SOL coin fiyatlarını olumsuz etkilemişti. Bu süreçte ciddi değer kaybına uğrayan SOL, borsanın yeniden başlatılacağı iddialarıyla güçlenmeye başladı. SOL geliştiricilerin çabaları ve basına sızan çeşitli spekülasyonlarla birlikte SOL fiyatı yükseliş trendini koruyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle