Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 31 Temmuz 2023

  Kripto para piyasasında bir süredir devam eden yatay trend, yeni haftanın ilk işlem gününde devam etti. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki konsolidasyon sürüyor. Bu süreçte yatırımcılar daha fazla hareketlilik yaşanan altcoin piyasasına odaklandı.

  31 Temmuz 2023 Pazartesi günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  CoinShares haftalık kripto para fonları yatırım raporuna göre geçen hafta kurumsal yatırımcıların tercih ettiği fonlardan 21 milyon dolarlık çıkış oldu. Bunların yüzde 93’ü Long Bitcoin fonlarından yaşanırken, Short Bitcoin fonlarından da 3,1 milyon dolarlık çıkış olması dikkat çekti.

  FED üyesi Austan D. Goolsbee, aylık enflasyon verilerinin iyi olduğunu söyleyerek “Beklediğimizden daha sıkı bir kredi koşulu görmüyoruz. Enflasyonu düşüme çabaları işe yarıyor.” dedi. Eylülde faiz artışının pas geçilip geçilmeyeceği konusunda belirsizlik yaşandığını söyledi.

  En büyük stablecoin ihraççısı Tether 2023 ikinci çeyrek raporunu yayınladı. Şirketin Nisan ve Haziran ayları arasındaki operasyonel kârı 1 milyar dolar oldu. Rapora göre Tether temettü dağıtmayacak ve USDT’lerin karşılığını yüzde 100 seviyesine getirmeyi hedefliyor.

  Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, en büyük kripto para borsası Binance'in derhal işlemlerini durdurmasına yönelik bildiri yayınladı. Ülkedeki faaliyetlerinin yasa dışı olduğu belirtilen dev borsanın kripto para alım satım işlemleri yasaklandı.

  Bu konuyla ilgili resmi açıklamaya yapmayan Binance, marjin ticareti için yeni altcoin pariteleri eklediğini duyurdu. Şirketin Isolated Margin platformuna ARKM/TUSD ve AUCTION/USDT yeni alım satım çiftleri eklendi.

  Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong, SEC davasından önce yaşananları ilk kez açıkladı: “Bitcoin dışında kalan her kripto paranın Coinbase’den kaldırılması gerektiğini belirttiler.” Davanın düşürülmesini talep eden borsayla SEC arasındaki dava sürüyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik ortamında altcoin fiyatlarındaki volatilite artmaya başladı. Yatırımcıların beklediği yükseliş hareketi henüz etkisini göstermezken yatırımcılar son gelişmelere odaklandı. En büyük kripto para birimi BTC fiyatı %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoin piyasasında son durum şu şekilde yansıdı:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle