Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 3 – 10 Eylül 2022 

  Kripto para piyasasında belirsizliklerin devam ettiği haftada yatırımcıların yüzünü güldüren fiyat hareketleri takip edildi. Özellikle en büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatına olumlu yansıyan gelişmelerle birlikte altcoin projelerinde de önemli yükseliş hareketleri görüldü. Piyasa değerine göre en büyük ilk 100 kripto para birimi listesinde yer alan projelerde yükseliş hareketleri dikkat çekti.

  3 – 10 Eylül 2022 tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerine dair önemli gelişmeleri haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Terra (LUNA)

  Kripto para piyasası genelinde yatırımcıların yüzünü güldüren yükseliş hareketinden en çok Terra (LUNA) yatırımcıları kazanç sağladı. Geçtiğimiz dönemde piyasadaki çöküşün nedeni olarak gösterilen LUNA coin fiyatı çok ucuzlamıştı. Piyasada yeniden boğa trendine dönüş sinyalleri görülünce parabolik şekilde yükselen LUNA coin oldu. LUNA coin geride kalan 1 hafta içinde yüzde 216 oranında değer kazanarak tüm dikkatleri üzerine çekti. 

  StakingRewards'dan elde edilen veriler, Terra stake etmenin, kripto endüstrisindeki en yüksek ödeme arasında, yer aldığını gözler önüne serdi. LUNA coine yıllık yüzde 37,8 faiz getirisi verilmesinin açıklanması bu projeye olan güveni yediden sağladı. Daha yüksek getiriler, LUNA coin talebini artırmada önemli bir rol oymaya başladığı için piyasada parabolik yükseliş hareketleri görüldü.  

  Terra Classic (LUNC)

  LUNA coin fiyatındaki yükselişin arkasındaki temel sebeplerden biri olarak Terra Classic (LUNC) yükselişi gösterildi. Piyasa genelinden daha iyi performans gösteren LUNC coin yatırımcılarına ciddi kazançlar sağladı. Son haftalarda LUNC coin grafiğinde yatırımcıların dikkatinden kaçmayan “Al” sinyali sayesinde ciddi kazanç fırsatı doğdu. Bu fırsatı iyi değerlendiren yatırımcılar LUNC coin ile haftalık bazda yüzde 81.97 oranında kazanç sağladı.

  Terra Classic (LUNC), yalnızca son yedi gün içinde çok ciddi değer kazanarak Eylül ayında şimdiye kadar tüm üst düzey kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi. Terra Classic pazarındaki karlar, Mayıs ayında çöken 40 milyar dolarlık bir proje olan feshedilmiş Terra (LUNA) tokeni ile olan ilişkisine rağmen ortaya çıktı. Bu gelişme piyasadaki hareketliliğin arkasında temel itici güç oldu. 

  Terra Classic, aynı Terra projesinin yeniden markalanmış bir versiyonudur ve bu nedenle ilk çıkışından bu yana analistlerin ve yatırımcıların şüphelerine konu olmuştur. Ancak kripto para yatırımcıları ve traderlar, son haftalarda LUNC satın almalarını etkileyen bir dizi temel katalizör sayesinde yeniden piyasada aktif rol oyamaya başladı. Artan taleple birlikte LUNC coin fiyatındaki artış yatırımcıların yüzünü güldürmeye yetti. 

  Ravencoin (RVN)

  Yerli yatırımcıların dikkatini çeken altcoin projelerinden biri olan Ravencoin (RVN) coin geride kalan haftada başarılı performans göstermesiyle dikkatleri üzerine çekti. RVN coin fiyatındaki yükseliş yüzde 76.61 oranında görülürken bu gelişmede basında yer alan haberler öne çıktı. RVN coin yatırımcıları geride kalan haftada altcoin performansından memnun kaldı.

  Ravencoin yükseliş hareketi ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu gelişmede yaklaşan Ethereum Merge güncellemesinin etkisi önemli oldu. PoW dostu madenciler için bir geçit olduğu kanıtlanan RVN coin CoinMarkertCap verilerine göre en çok değer kazanan altcoinlerden oldu. BTC'nin iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizması tarafından desteklenen RVN coin, önemli girişlerle karşı karşıya kalmasının başka bir nedeni olabilir. 

  Helium (HNT)

  Piyasa değerine göre 60. kripto para birimi olan Helium (HNT), haftalık en çok kazandıran altcoinler listesine adını yazdırmayı başardı. Son bir haftada HNT coin yükselişi yüzde 27.19 olurken piyasadaki gelişmeler yatırımcıların HNT coin alış satış stratejilerini belirledi.

  Helium Çekirdek Ekibi, değişikliğin ağ sistemi mimarisini basitleştirmeye yardımcı olacağını ve daha fazla ölçeklenebilirliği destekleyeceğini duyurdu. Buna göre Helium, HNT, DC, IOT ve MOBILE gibi ekosistem ve ekonomi tokenlerini Solana'ya taşımak için harekete geçti. Bu, projenin HoneyBadger BFT üzerine inşa edilen Helium blok zincirini terk edeceği ve gelecekte tamamen Solana blok zinciri üzerinde çalışacağı anlamına geldi. 

  IoT telekom platformu Helium, kullanıcılardan geliştiricilere ve madencilere kadar tüm ekosistemi etkileyecek önemli bir değişiklik önerdi.  Helium, blok zinciri performansını önemli ölçüde iyileştirme önerisi olan HIP 70'i yayınladı. Bu hedefe ulaşmak için çekirdek geliştirici ekibi, Kapsam Kanıtı (PoC) ve Veri Aktarımı Muhasebesi fikir birliği mekanizmasını, ölçeklenebilir bir Katman 1 blok zincirine yayın yapan Oracles'a dönüştürmek için Solana çözümünü sundu. Bu gelişmeyle birlikte SOL coin fiyatında olduğu gibi HNT coin fiyatında da ciddi sıçrama kaydedilmesi dikkatlerden kaçmadı. 

  Ethereum Classic (ETC)

  Yaklaşan Ethereum Merge öncesi pek çok analistin beklentisi doğrultusunda Ethereum Classic (ETC) coin fiyatında ciddi bir artış görüldü. ETC coin haftalık bazda yüzde 20.19 oranında değer kazanarak yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Basındaki gelişmeler ETC yükselişini desteklemesiyle dikkat çekti. 

  Yakın tarihli bir Binance duyurusu, ETC'nin hash oranı artışı ve önümüzdeki heyecan verici gelişmeleri gündeme getirdi. Duyuruya göre Binance'in madencilik ücreti almayacağını açıkladı yeni bir ETC madencilik havuzu açma planını gündeme taşıdı. Bu, gelecekte madencilik ücretlerinde azalma beklentisi oluştururken ETC coin fiyatına da olumlu yansıdı.

  ETH madenciliğinden çıkan birçok madenci, Binance'in ETC madencilik havuzunu mevcut diğer seçeneklerden daha çekici buldu. ETC'nin ETH'nin POS'a geçişinden yararlandığı en büyük avantajlardan biri gündeme gelirken, POW madenciliğinden geçiş yapan madencilerin daha fazla kazanacağı beklentisini oluşturdu.

  Sıfır ücretli Binance ETC madencilik havuzu, daha yüksek bir hash oranına katkıda bulunacağını açıkladı. Böylelikle ETC'nin güvenliğini ve işlem hızları iyileşirken potansiyel faydalar POW ağlarını tercih eden projeler haline getirdi. Bu gelişmenin ardından ETC coin fiyatında çok ciddi bir yükseliş hareketi gözlemlendi. 

  EOS (EOS)

  Popüler altcoinler arasına girmeye çalışan 35. sıradaki EOS (EOS) coin geride kalan haftada yatırımcısının yüzünü güldürdü. EOS coin fiyatındaki yükseliş haftalık bazda yüzde 19.34 seviyesine kadar tırmandı. EOS coinin bu yükselişinde kripto para topluluğunda tartışam yaratan bazı iddialar etkili oldu.

  Web3 arenasındakiler için EOS hikayesi takından takip edildi. EOS kurucularının Block.one'un inanılmaz bir POS blok zinciri haline gelmesiyle birlikte projeye değer kazandırdıkları görüldü. Büyük miktarda fon toplayan EOS'un geliştirilmesi ve iyileştirilmesi yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. 

  EOS, benzersiz bir POS protokolü olarak lanse edilirken piyasadaki bu gelişme yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. EOS projesi, 2017'deki tanıtım belgesinin ardından 2018'de piyasaya sürüldü ve açık kaynaklı yazılım olarak yayınlandı. Bağış toplama turu, bir milyar coinin 4 milyar dolar değerinde ERC20 jetonları olarak dağıtılmasıyla altcoin piyasasında büyük ses getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle