BTC ve ETH fiyat hedeflerine ulaşabilecek mi?

  Kripto para piyasalarının volatil yapısı bir kez daha çok net şekilde kendisini gösterdi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH), dün gün içinde ani ve sert değer kayıpları yaşadı ve bugün kayıplar yerini kazançlara bırakmaya başladı.

  Piyasa değeri, piyasa hakimiyeti ve fiyatı ile kripto para piyasalarına öncülük eden Bitcoin (BTC), yaşadığı değer değişiklikleri ile altcoinleri de yönlendiriyor. Onu takiben çoğu zaman fiyat grafiği çizen lider altcoin Ethereum (ETH) da altcoinlerin yönünü belirlemesinde etkin rol oynuyor. Bitcoin ve Ethereum’un birlikte piyasaları yönlendirdiği dönemlerde, kripto paraların en çok eleştiri aldığı volatilite konusu bir kez daha gündeme geldi. 

  Dün gün içinde ani ve sert değer kayıpları yaşandı, Bitcoin birdenbire yarım saat içinde 2 bin dolardan fazla değer kaybetti. Bitcoin’in hafta arasında yakaladığı ivmelenme ile 60 bin doları test etmesi olumlu beklentileri başlatmıştı. Ancak Bitcoin fiyatı hızla 59 bin 800 dolardan 57 bin dolar dolaylarına çekilince, piyasanın genel tepkisi de benzer oldu. Ardından yeni günde ise Bitcoin, Ethereum ve beraberinde diğer altcoinlerde yeniden toparlanmalar başladı. Bu da piyasaların öngörülemez yapısını bir kez daha gözler önüne serdi.

  Nisan 2013’ten Bu Yana İlk Kez Bitcoin 6 Ayı Yeşilde Kapattı

  2011 yılından bu yana kripto para piyasalarında Mart ayları eksi yönde geçer ve değer kayıpları görülür. Ancak Mart 2021 döneminde bu durum açık şekilde yaşanmadı. Bitcoin fiyat rekorunu 13 Mart tarihinde kırdı ve Mart ayını değer artışı ile kapatmayı başardı. Böylece Nisan 2013 döneminden bu yana Bitcoin ilk kez üst üste 6 ayı artıda kapatmış oldu.

  Eğer ki tarih tekrarlanırsa, Bitcoin önümüzdeki aylarda daha yüksek seviyelere gidebilir. Zira Nisan 2013 döneminde bu durum gerçekleştiğinde Bitcoin de %700 oranında artış göstermişti.

  Bitcoin ve Ethereum Hedefleri

  Grafiklere bakıldığında Bitcoin’in 59 bin dolaylarında hareket ettiği görülüyor. Bitcoin boğalarının hedefinde de haliyle 60 bin dolar seviyesi bulunuyor.

  Öte yandan Bitcoin’e paralel hareket eden Ethereum’un da 1.900 dolar üzerinde hareket etmesi, hedefinde 2 bin doların olduğunu gösteriyor. Analistler, Bitcoin’in Nisan 2013’ü tekrarlaması halinde beklenmedik artışların yaşanabileceğini öngörüyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle