Kripto Para

Burger King DOGE ödemelerini kabul edecek!

  Kripto para piyasalarında 2021 yılında en popüler coin’lerinden biri haline gelen Dogecoin (DOGE), dünyanın çeşitli yerlerinde popülaritesini artırmaya devam ediyor. Bu kez de Brezilya’da Burger King, bir köpek maması ürünü için Dogecoin ile ödemeleri kabul edeceğini açıkladı.

  2021 yılında hızla büyüyen kripto para piyasaları, birçok açıdan kripto para evreninde bulunan kişilere çok ciddi kazançlar sağladı. Bu kazançların adreslerine bakıldığında, en popüler kripto paralardan birinin Dogecoin (DOGE) olduğu rahatlıkla görülebiliyor. Zira DOGE, 2013 yılında piyasaya sürüldükten sonra 2021 yılında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın da açık desteğiyle resmen uyandı. Bu aşamadan sonra çok ciddi değer artışları yaşayan DOGE, sonrasında bir kripto paradan çok simgesel bir token halini aldı.

  “Dogpper” İçin DOGE Ödemeleri Kabul Edilecek

  Kripto para evreninde simgesel bir topluluk anlamı yüklenen DOGE, artan bu popülaritesi sayesinde birçok işletmenin ve ünlü ismin de radarına girdi. Kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılması fikri her geçen gün dünyanın çeşitli bölgelerinde gündeme gelmeye devam ederken, aynı durum bu kez de DOGE üzerinden Brezilya’da gündeme geldi. Burger King Brezilya, daha önce tanıtımını yaptığı “Dogpper” isimli köpek mamasının satışlarında Dogecoin kabul edeceğini duyurdu.

  DOGE Ödemeleri Burger King Brezilya Cüzdanlarına Gönderilecek

  Burger King Brezilya’nın 2019 yılında piyasaya sürdüğü ve müşterilerinin, köpekleriyle iletişim kurabilmesi fikriyle pazarladığı, Burger King’in markalaşmış ürünü olan Whopper’a da kelime oyunu ile gönderme yapan Dogpper, artık DOGE ile satın alınabilecek. Elbette isteyen müşteriler Dogpper için fiat para ödemesi de yapabilecek ancak DOGE ile ödeme yapmak isteyen müşterilerin, Dogecoin’i Burger King Brezilya cüzdanına transfer etmesi gerekecek. Dogpper mamaları birim başına 3 DOGE ile satın alınabilecek.

  Ürün Daha Önce Arjantin’de Piyasaya Sürülmüştü

  Burger King Brezilya, söz konusu hizmetinin herkese ulaşabilmesi için müşterilerine beş birim Dogpper almalarını öneriyor. Bu da her bir satış için 15 DOGE ödeme yapılacağı anlamına geliyor. Şirket söz konusu ürünü daha önce ilk olarak Arjantin’de piyasaya sürmüştü. Ardından Burger King, ürünün tanıtımı için Brezilya’da bir kampanya başlatmıştı. Bu aşamadan sonra Burger King’in, normal hizmetlerinde kripto para kabul edip etmeyeceği merak ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle