Kriptopara

Kripto Kahinlerinden Yıl Sonu Uçabilecek 9 Coin Önerisi

  Kripto para yatırımcıları, piyasada 2021 yılı sonunda uçuşa geçebilecek kripto paraların hangileri olduğu araştırmaya devam ediyor. Bu yazımızda, kripto kahinlerinin açıklamalarına ve değerlendirmelerine göre kısa vadede uçuşa geçebilecek 9 kripto para birimini inceleyeceğiz. 

  Ethereum (ETH)

  Kripto para piyasasında en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), kahinlere göre en fazla yükseliş yaşayabilecek altcoinler arasında gösterilmektedir. Londra Hard Forku sonrasında ağdaki işlem ücretlerini düşüren ve Ethereum 2.0 güncellemesiyle bambaşka bir yapıya kavuşacak olan ETH fiyatındaki yükselişlerin rekor kıracak düzeye çıkması beklenmektedir. Kripto kahinleri, uzun vadede Bitcoin’i geçeceğini düşündükleri Ethereum geleceğinin 2021 yılı sonundan itibaren hızlı yükselişlerle rakibi arasındaki farkı eritmeye başlayacağını vurgulamaktadır. 

  Binance Coin (BNB)

  Kripto para dünyasının en büyük borsası konumunda olan Binance platformunun yerel kripto para birimi Binance Coin (BNB) fiyatının yıl sonuna kadar uçuşa geçmesi beklenmektedir. Uzmanların ve kripto kahinlerinin BNB Coin yorumlarına göre, gelecekte yükselişinin kaçınılmaz olarak gördüğü altcoinlerden olan BNB fiyatında yükseliş beklentisi devam etmektedir. Binance şirketinin dünyanın en kapsamlı borsası olması ve BNB’nin madencilik (mining) imkanının olmaması yükseliş arkasındaki sebepler arasında sıralanmaktadır.

  Bitcoin Cash (BCH)

  Açık kaynak kodlu yapısı sayesinde altcoin piyasasında dikkat çeken Bitcoin Cash (BCH), kripto kahinlerinin yükseliş beklediği projeler arasında yer almaktadır. Bitcoin’in bir alt birimi olarak spin off yöntemi ile çatallanma sonrası piyasaya çıkartılan BCH, altcoin yatırımcılarından büyük talep görmektedir. 2017 yılında yaşanan bir bölünme sonucunda ortaya çıkan bu altcoin birimi, bu zamana kadar başarılı bir performans göstermesinin yanı sıra, henüz tam olarak potansiyelini ortaya koymamıştır. Altcoin yatırımcılarının şimdiden biriktirmeye başladığı BCH fiyatında yıl sonuna kadar önemli yükselişlerin gelmesi beklenmektedir.

  Elrond (EGLD)

  Popüler altcoinler dışında yer alan Elrond (EGLD), yıl sonuna kadar hızlı büyüme potansiyeli ile dikkat çeken projelerden biri olarak görülmektedir. Deneyimli kripto para analistleri gelecekte akıllı sözleşmeleri ağına entegre etmesi beklenen Elrond (EGLD) hakkında olumlu görüşler bildirmektedir. Bunlar arasında yer alan Coin Bureau da 2021 yılı sonunda EGLD fiyatının yüksek seviyelere ulaşacağını vurgulamaktadır. Ciddi seviyelere yükselmesi beklenen EGLD için kripto para yatırımcıları portföylerinde yer açmaya devam etmektedir. 

  Axie Infinity (AXS)

  Blockchain tabanlı oyunların çoğu şu anda modern AAA oyunlarına kıyasla düşük maliyetli veya ilkel görülse de giderek popülerlik kazanmaya başlamıştır. Bu yüzden blok zinciri tabanlı popüler kripto oyunu Axie Infinity (AXS) de gelecek potansiyeli yüksek projeler arasında gösterilmektedir. Oyunun yerel kripto para birimi AXS coin fiyatının giderek yükselmesi de yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Hem Ethereum’ ağında hem de başka yerlerde büyüyen bir başka sektör olan Blockchain oyunları arasında Axie Infinity popülerliği arttıkça AXS Coin'in gelecekte yükseliş gösterebileceği sanılmaktadır.

  Uniswap (UNI)

  Dünyanın ilk merkezsiz borsası (DEX) olarak bilinen Uniswap (UNI), DeFi ve DEX ekosisteminin büyümesinden önemli bir pay edinmiştir. Kurumsal yatırımcıların da bu alana kaymaya başlaması, UNI tokenın fiyatında hızlı büyüme potansiyeli yaratmaktadır. Kripto kahinleri 2021 yılı sonunda UNI fiyatının yüksek seviyelerde yer almasını beklemektedir. Öte yandan pek çok kripto para borsasının Uniswap’ın forklaması sonucu oluşması, bu sektörde UNI liderliğini de ortaya koymaktadır. Arkasında önemli bir ağ etkisi bulunduran Uniswap V3 güncellemesiyle bu popülerliği bir sınıf daha üst seviyeye çıkarmıştır. Merkeziyetsiz borsalara olan değer arttıkça UNI fiyatındaki yükseliş devam edecektir. 

  Cardano (ADA)

  Piyasaya sürüldüğü günden beri göz önünde tutulan ve “Ethereum katili” olarak tanımlanan Cardano (ADA) fiyatındaki yükselişin 2021 yılı sonuna doğru hız kazanması beklenmektedir. Kısa süre içinde piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi listesine girmeyi başaran ADA, fiyatınki ani yükselişler yatırımcılarını sevindirmektedir. Cardano Alonzo güncellemesi ile bu ağa akıllı sözleşme entegrasyonu sağlanacağı için ADA fiyatının şu andaki seviyelerinden çok daha yukarılara çıkması beklenmektedir. Kripto kahinleri, testlerin tamamlanmasından sonra Cardano (ADA) geleceğinin çok daha fazla popülerlik kazanacağını bildiğinden ADA yatırımlarını tavsiye etmektedir.

  Polkadot (DOT)

  2016 yılında blockchain ağları arasında etkileşim, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve merkezsizlik üzerine inşa edilen Polkadot (DOT) o yıldan beri yükseliş trendini korumaktadır. Kripto para piyasasının ayı sezonuna girdiği dönemlerde doğal olarak kötü bir performans gösteren DOT, buna rağmen yatırımcısına uzun vadede her zaman kazandıran kripto paralardandır. Özellikle DeFi ve NFT ekosisteminin Polkadot üzerinde yoğunlaşması sonucu DOT’un değerinde ciddi bir artış meydana gelmiştir. Bu yüzden NFT sektörünün gelişerek yoluna devam etmesiyle birlikte kripto kahinleri, POLKADOT (DOT) geleceğinde fiyatların yıl sonuna kadar artabileceğini düşünmektedir.

  IOTA (MIOTA)

  2017 yılında nesnelerin interneti (IoT) üzerine çalışan IOTA Vakfı, 2020’de cüzdanların hacklenmesinden sonra adeta sıfırdan başlayarak önemli bir yükseliş kaydetti. Gelecek vaat eden projesi sayesinde siber saldırıya uğramasına rağmen ayakları üzerinde durmayı başaran IOTA ‘nın artık daha güvenli bir şekilde geliştiği görülmektedir. IOTA’nın dünyanın önde gelen firmalarla anlaşma yapması ise birçok kripto para yatırımcısının IOTA’ya duyduğu güveni artırmıştır. IOTA (MIOTA) Coin geleceğinin oldukça parlak olduğu düşünülmektedir.

  Özet Olarak

  Kripto para yatırımcılarının araştırma yaptıkları 2021 yılı sonunda patlama yapabilecek coinler listesinde bu saydığımız kripto paralar yer almakta. Kripto kahinlerinin dikkat çektiği altcoin’lere yüksek volatilite riskini göze alarak yatırım yapılması tavsiye ediliyor. Kimi altcoin’ler aşırı oynak yapıları sebebi ile yatırımcısını zarara uğratma riski taşıyor. Tabi bunun yanı sıra güçlü teknolojisi ile yüksek kazanç vaad eden coinler de var. Başarılı tahminleri nedeni ile kahin olarak nitelendirilen analistlerin sıraladığı bu 9 coin takip edilmeye değer.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle