Kripto Para

Binance, Barclays’ın kararına ilişkin açıklama yaptı

  İngiltere merkezli dev bankacılık kuruluşu Barclays, müşterilerinin kredi/banka kartları ile yaptığı Binance işlemlerini, yeni bir duyuruya kadar durdurduğunu açıkladı. Barclays’in açıklamasından sonra Binance borsası Twitter üzerinden konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son dönemlerde çeşitli ülkelerde başlatılan inceleme ve yasaklama kararları ile üst üste darbeler aldı. İngiltere finansal regülatörü FCA kararı ile başlayan sürece daha sonra Kanada, Japonya, Cayman Adaları, Singapur ve Tayland gibi ülkeler de dahil oldu. Son olarak İngiltere, konuya bir kez daha dahil oldu ve İngiltere merkezli dev banka Barclays, müşterilerinin kredi/banka kartları ile Binance’a ödeme yapma işlemlerini bloke etti.

  Barclays’ın Aldığı Binance Kararı

  Barclays tarafından müşterilere yapılan açıklamada “Binance’a kredi/banka kartı ile yapılan ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurduğumuzu bildirmek istedik.” ifadelerine yer verildi. Banka, bu işlemlerin, “müşterilerinin paralarının güvende tutulması” için yapıldığını açıkladı. Barclays tarafından alınan bu karara sosyal medyada birçok banka müşterisi tepki göstermiş olsa da banka kararının arkasında olduğunu da gelen tepkilere verdiği cevaplar ile gösterdi. Bankanın aldığı karar sonrasında Binance resmi Twitter hesabından konuya ilişkin bir açıklama geldi.

  Binance Tarafından Yapılan Resmi Açıklama

  Binance tarafından birkaç tweet ile yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Bazı ortakların, olayların yanlış anlaşılması gibi görünen şeylere dayanarak Binance kullanıcılarına hizmet vermeyi durdurmak için tek taraflı adımlar attığını öğrenmek hayal kırıklığı yaratıyor. Böyle bir durumda bir ortak, kullanıcılarını Binance Markets Limited’e (BML) gönderilen bir FCA bildirimine yönlendirdi. Şirket, insanların parasını ‘güvende’ tutmak için bu eylemi yaptığını belirtti.

  Kullanıcılarımızın parasının güvenliğini her zaman çok ciddiye aldık. Aslında FCA bildirimi, Binance.com üzerindeki kullanıcı mevduatları hakkında değildi. FCA bildirimi Birleşik Krallık’ta kurulmuş ve FCA tarafından düzenlenen bir şirket olan BML ile ilgilidir. BML ayrı bir tüzel kişiliktir ve Binance.com aracılığıyla herhangi bir ürün veya hizmet sunamaz.

  Eğer ortaklarımızın herhangi bir endişesi varsa, görüşmek üzere bir diyaloğu memnuniyetle karşılarız. Uyum yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz ve tüketicileri koruyan, yeniliği teşvik eden ve sektörü ilerleten politikaları şekillendirmek için düzenleyiciler ile iş birliği içinde çalışmaya kararlıyız.”

  Binance tarafından yapılan açıklamalar sonrası Barclays tarafından henüz bir yanıt gelmedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle