Numeraire (NMR) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, özellikle kendine ait finansal projeleri geliştirmek isteyenlerin takip ettiği Numeraire (NMR) Coin hakkında bilgileri sunacağız. Sizler için NMR Coin nedir, avantajları, dezavantajları, gelecek fiyat tahmini ne, nasıl alınır, proje amacı nedir sorularını mercek altına aldık!

  Numeraire (NMR) Coin Nedir?

  Numeraire (NMR) Coin, Ethereum platformuna bağlı olarak çalışan kripto para birimlerinden biridir. Numeraire platformunda kullanılabilen NMR Coin, risklerden korunarak yatırım yapmada etkili rol oynar. Veri gizliliğinden ödün vermeden işlem yapmayı mümkün kılan NMR Coin, merkeziyetsiz finansal likidite kaynağı olarak da kullanılan bir token’dır.

  Numeraire platformunda, veri bilimi, makine öğrenimi ve yapay zeka ile kriptografinin karışımını destekleyen uygulama ve işlemlerden yararlanmak için NMR Coin sahipliği gereklidir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Numeraire (NMR) Coin projesinin amacı bilimi temel alan kriptografik işlemleri ve yatırım modellerini kullanıcılara sunmaktır. Örneğin NMR Coin sahibi olan Numeraire platform topluluğu, korumasını şifreli mod ile ayarladığı verileri, web sitelerinden güven ile indirebilir. Diğer yandan, modeller, yapay zeka, makine öğrenimi ile harmanlanmış Numeraire içinde piyasa hareketlerini tahmin etmek için birçok analiz yapılabilir.

  Projenin bir diğer amacı bilgi sahibi olanlara ödüller dağıtmaktır. Numaraire içinde düzenlenen yarışmalara katılanlar, başarıları halinde NMR Coin ile ödüllendirilirler. Bu proje içinde bilim insanları birer yatırımcı olarak adlandırılırlar. Platforma değer katan bilim insanları, hafta boyunca test edilen ve 100 farklı modele sahip olan kişiler çabaları karşılığında Bitcoin ödülleri alırlar. Proje hakkında diğer bilgileri https://numer.ai/whitepaper.pdf adresindeki Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz.

  NMR Coin Yorum

  Numeraire (NMR) Coin hakkında yorum yapanlar, bu projenin bilim insanları için bir avantaj haline geldiğini açıklıyorlar. Çünkü finansal modelleri oluşturmaya yönelik yarışmalara NMR Coin sahipliği ile katılmak mümkün. Bilim insanları kendi projelerini Numeraire ağında sunduklarını, bu projelerin gerçek dünyada 3 gün denendiğini belirtmişler. Proje yüklemeden önce NMR Coin teminatı verdiklerini açıklıyorlar.

  Finansal projelerin başarılı olması halinde bilim insanları Bitcoin ödüllerini ve üzerine teminat olarak sundukları NMR Coin’leri geri aldıklarını açıklıyorlar. Bu işlem onlara hem projelerini gerçekleştirme hem de finansal kaynağı edinme avantajlarını sunuyor. 

  Numeraire Coin Geleceği

  NMR Coin geleceği hakkında tahminler yapan analistler, fiyat artışı beklentisi içindeler. Uzman analistler NMR Coin’in 2021 sene sonunda 65 dolar seviyesine kadar ani bir çıkışı yapabileceğini ifade ediyorlar. Tahminlerinde parlak gelecek tablosunu çizen analistler, Numeraire projesinin gelecekteki finansal keşifler için son derece önemli olabileceğini düşünüyorlar. 

  Numeraire (NMR) Coin Fiyatı

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 NMR fiyatı %numeraire+try% TL. Döviz cinsinden ise %numeraire+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Numeraire 24 saatte %numeraire+yuzde%.

  Numeraire (NMR) Coin fiyatı yatırımcıların alım taleplerindeki artışlarına, buna bağlı değişen arza, kripto para haberlerine ve piyasa volatilitesine göre anlık hareketleri gerçekleştirir. Yatırım pozisyonu açarken fiyat bilgisizliğine bağlı hataların önüne geçmek için anlık fiyat takibi mutlaka yapılmalıdır. 

  Numeraire (NMR) Coin Nasıl Alınır?

  NMR Coin edinmek amacıyla atılması gereken adımlar şu şekildedir:

  • 1. Adım: NMR Coin’in satışının yapıldığı yani işlemde olduğu Coinbase Exchange, Binance kripto para borsalarından herhangi birine giriş sağlanır.
  • 2. Adım: Giriş yapılan borsanın kripto hesap açılış menüsüne giriş ardından KYC işlem adımları eksiksiz tamamlanarak, hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Hesaba, borsanın para yatırma işlem menüsüne erişilip, para yatırma yöntemlerinden biri tercih edilerek, transfer sağlanır. 
  • 4. Adım: Artık para bakiyesinin oluşması ardından borsanın “kripto al“ sekmesine tıklanarak NMR Coin paritesinin yer aldığı satın alma ekranına gidilir.
  • 5. Adım: Satın alma ekranındaki anlık fiyattan yada daha uygun fiyat girişi üzerinden tercih edilen miktarda NMR Coin alım emri verilmelidir.
  • 6. Adım: Kısa süre sonra emir onayının gelmesi ardından hesabın sanal cüzdanına yansıyan coinler burada veya daha güvenli olan donanım cüzdanda saklanır.

  Adımların doğru izlenmesi ardından satın alım rahatlıkla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  NMR Coin avantajları şu şekilde sıralanırlar:

  • Finansal Projelerden Kazanma: NMR Coin sahipleri proje ağında kendi ürettikleri finansal modelleri, NMR Coin teminatı ile beğeniye sunabilirler. 3 gün gerçek dünyada da denen ve başarı sağlayan projeler Bitcoin ödemeleri alırlar. 
  • Hız ve Düşük Masraf: NMR Coin sahipleri hem kripto para takasında hem de cüzdanlar arası sınır ötesine transferde kısa sürede işlem onayını alır, düşük masraf öderler. 
  • Staking Geliri: NMR Coin sahipleri belirli vadede staking ile vade sonunda yeni coin kazançlarını elde etme şansına sahiplerdir. 

  Dezavantajları Ne?

  NMR Coin dezavantajları:

  • Proje Başarısızlığında Gelir Kaybetme: NMR Coin teminatı vererek proje ağında finansal modelleri sunan bilim insanları, eğer projeler başarılı olursa BTC ödeme alırlar. Projenin gerçek hayatta uygulanmaması halinde hem ödül alamazlar hem de teminatlar NMR Coin projesinde yakılır. Kayıp riski bulunur.
  • Saldırı Riski: NMR Coin sanal cüzdanlarda saklanırken, ağda oluşabilecek saldırılar halinde bakiye risk altına girebilir. Ama çevrimdışı donanım cüzdanlarda saklama riski ortadan kaldırır. 

  Sonuç

  NMR Coin, yapay zeka ile yol alan Numeraire platformunda işleme imkan sunan Ethereum’da da çalışan kripto paradır. Analistlerin 2021’de değer kazanımı bekledikleri be geleceğini parlak buldukları NMR Coin, bilim insanlarına projelerini tanıtma şansını sunuyor.

  Binance ve Coinbase gibi dev borsalarda listelenmiş olan NMR, geniş bir yatırımcı kitlesine adını duyurmuştur. 11 milyon gibi çok sınırlı bir arza sahip olduğundan avantajlı bir konumda bulunuyor. Günlük işlem hacmi bakımından da iyi bir performans sergileyen Numeraire projesi gelecek vadediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle