Kriptopara

Kripto paralar ne zaman yükselir? En iyi tahmin ve yorumlar

  Dönemsel olarak düşüp, yükselen kripto para piyasalarının ne zaman tekrar yükseliş trendine gireceği merak konusu. Özellikle Bitcoin fiyatından etkilenen altcoinlerin durumu pek çok kullanıcının kafasında soru işaretleri bırakıyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin hacmi 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Kripto para birimlerinde yükseliş zamanı birden farklı faktöre bağlıdır. Eğer kripto para birimine olan alım talebi yükselir ve kripto para birimi yatırımcı için daha cazip bir hale gelirse fiyat yükselişleri gündeme gelebilir. Analistler 2021 yılı ikinci yarısında ise altcoinlerin yükselişe geçeceğini ve BTC’nin toparlanma ardından hızlı bir çıkış yapacağını belirtiyorlar. Bu yazımızda ise yükseliş beklentisi bulunan kripto para birimlerini ve analistlerin görüşlerini ele alırken, yükseliş beklentilerinin 2021 yılının hangi dönemlerinde olacağı hakkında sorulara yanıt arayacağız.

  Binance Coin 2021’de Önemli Yükseliş Yaşayacak mı?

  Messari Şirketinin kurucuları arasında olan Selkis, 2021 senesi içinde fiyat artışına girecek olan kripto para birimleri arasında BNB’nin (Binance Coin) yer aldığını belirtti. Aynı zamanda tutarlı analizleri ve tahminleri ile tanınan Selkis, orta hacme sahip olan belirli kripto para birimlerinin 2021 yılının ikinci yarısında XRP ve BTC’ye göre daha fazla artış potansiyeline sahip olduklarını ifade ediyor.

  Özellikle BNB’nin kripto para birimleri içindeki sıralamasını fiyat artışı ve piyasa hacminde genişleme ile yakalayacağını düşünen Selkis, Cardano ve Tezos kripto para birimlerinin ise 2021 yılının ikinci yarısı ardından kripto para birimleri arasından beşincilik koltuğuna yükselebileceklerini belirtiyor. Bu tahmin kapsamında ise BNB, Tezos ve Cardano için senenin ikinci yarısında fiyat artışlarının hakim olacağının altını çizdi.

  Fiyatlara ilişkin bir sıralama yaptığında ise artık, Bitfinex bağlantılı olan UNUS SED LEO’nun ve merkeziyetsiz finans işlemlerini öne alan COMP’un geleceklerinin parlak olduğunu ve bu kripto para birimlerinin BNB ardından en çok fiyat artışına uğrayacak kripto paralar olduğunu açıklıyor. Artışların ise 2021 yılının ikinci yarısında olabileceğini vurguladı.

  Polkadot (DOT) 2021 Yılında Artacak mı?

  Messari şirketinin şefi ve kripto para dünyasında yer alan analistler, DOT’un geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorlar. Analistler DOT’un 2021 yılı içinde en parlak kripto para birimleri arasına girmek için mücadele vereceğini ifade ederken Mart ayı ardından DOT fiyatlarında artışın gündeme gelebileceğini belirtiyorlar. 

  Analistler diğer yandan DOT’un Ether için bir rakip olacağını ve iki kripto para birimi arasında yatırımcıları kararsız bırakacak fiyat değerlerinin ise 2021 yılının sonlarına doğru şekillenebileceğini söyleyerek, uzun vadeli bir tahmin yapıyorlar. 

  Kripto Para Yükselişinde Dengeler 2021’de Değişecek mi?

  Kripto para trader’ı ve başarılı bir analist olan Lark Davis, 2021 yılı içinde fiyat artışlarına yönelik alışkanlıkları değişeceğini ve artık altcoin birimlerinin de lider kripto paralar gibi önemli fiyat artışlarını tablolara aktaracaklarını belirtti. Bazı altcoin birimlerinin sundukları fırsatlar ve artık daha teknolojik olan yapıları sayesinde dengeleri değiştireceklerini düşünüyor.

  Davis, BTC boğa döngüsünün yaşanması halinde altcoinlerin %80 artışı sene sonuna kadar yaşayabilecekleri belirtti. Altcoinlerin ise 2021 yılının en avantajlı yatırımları haline geleceğini vurguluyor. Analist Bitcoin Cash, Satoshi Vision, DASH ve Litecoin tarafında fiyat yükselişlerinin 2021 yılında yüksek çıtalarda olmayacağını bu kripto para birimlerinde oldukça kararsız, dalgalı iniş ve çıkışların yaşanacağını açıkladı. 

  2021’de Fiyat Yükselişi Beklenen Altcoinler Hangileri?

  2021 yılında ünlü analist Lark Davis’in ve onunla ayını görüşleri paylaşan diğer analistlerin fiyat yükselişi bekledikleri ve Mart ayı ardından öne çıkacaklarını düşündükleri altcoinler, Aave, Synthetix, REN olarak açıklandılar. Bu kripto para birimlerinin güçlü DeFi araçları olarak görülmesi, fiyat artış beklentilerini gündeme getiriyor.

  Özellikle kripto para birimi yatırımcılarının stake ve kredi verme işlemlerine yönelmeleri, bu alanların talep çekmesine bağlı olarak bu kripto para birimlerinin de işlemlerde kullanılmak üzere artık eski nesil kripto para birimlerinden daha fazla satın alınacağı düşünülüyor. Buna bağlı olarak altcoinlerin 2021 sonunda artık yarışa ciddi şekilde dahil olacakları ve fiyat artışları ile dikkat çekecekleri analistler tarafından belirtiliyor.

  Bununla beraber analistleri altcoinler yanında en çok talep alacak olan önemli kripto para biriminin ise Ether olacağını ifade ettiler. BTC için liderlik hala gündem de olsa da 2021 sonunda Ethereum’un popülerleşmesi yönünde bir düşünce hakim oluyor.

  2021’de Etkili Bir Chainlink (LINK) Fiyat Artışı Olacak mı?

  Analistler 2021 yılında etkili bir fiyat artışını LINK kripto para biriminden bekliyorlar. Diğer yandan daha fazla popülerleşecek 2 kripto para birimi olarak ise LINK ve DIA’yı işaret ediyorlar. Hatta analist Lark Davis yaptığı bir açıklama kapsamında ‘’ Altcoinler 2021 senesinde zengin olmak amacında olanların dikkat etmesi gereken kripto para birimleri olacak. Döngüde kazanç elde edilecek nokta altcoinler olacak. Diğer yandan BTC fiyatları da rekoru görecek, ancak bu rekor fiyatlar altcoinler üzerinde de artış etkisi yapacak.’’ dedi.

  2021 yılının ikinci yarısında LINK ve DIA için bekleneler ise 50 en iyi kripto para birimi listesinde yer alma ayrıcalığını kazanma ve 100 ile 1000 kat arasında açıklanan değer kazanma potansiyeli oldu. Analistlerin geleceği parlak olarak adlandırmadıkları altcoinlerin ise 2021 sonuna kadar eriyerek elenecekleri ifade ediliyor.

  DogeCoin 2021 Yılında Önemli Bir Artış Görecek mi?

  Analistler DogeCoin’in 2021 yılında beklenmedik bir biçimde fiyat artışı yaptığını ve ikinci yarı içinde de bu fiyat artışının popülerleşmesine bağlı olarak artan alım talepleri ile gelişebileceğini dile getiriyorlar. DogeCoin için beklenen fiyat artışı yüksek oranlı olmasa da LINK, REN, DOT ve DIA gibi altcoinlerin hızlı bir yükselişe gideceği, DogeCoin’in ise onların bugünkü yerlerine 2021 sonunda ulaşacağı bekleniyor.

  Analistler bu tahmini ise DogeCoin için 2021 yılı 2 Şubat tarihinde gerçekleşen fiyat artışına ve pozitif imaja bağlı olarak yaptıklarını belirtiyorlar. 2 Şubat’ta DogeCoin, en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri oldu. Çünkü fiyatı %800’lük artış ile kendi rekorunu kırdı. Onun fiyatının yukarı sıçraması ise kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti.

  DogeCoin fiyatını bu şekilde yukarı sıçratan kişi ise Elon Musk olarak gündeme yansımıştı. Aslına bakılırsa bu kripto para birimi diğer altcoinler arasında yatırım yerine espriyi öne çıkarmak amacı ile geliştirilmiş bir kripto para olarak biliniyor. 2 Şubat tarihinde yaşadığı yükseliş ardından ise gelişmekte olan altcoinlerde 7. sıraya yükseldi.

  Elon Musk, Twitter hesabından Bitcoin hashtag’ı koyarak kripto para birimlerine destek verdiğini gösterdiğinde tüm altcoinlerde ve BTC fiyatlarında yükseliş öne çıktı. Diğer yandan DogeCoin’in çok sempatik bir kripto para birimi olduğunu ve onu aldığını belirtmesi ile birlikte kripto para biriminin alımında yaşanan artış onun fiyatını yükseltti. Bu tarih ardından değişen dengeler ile hacmi yükselen DogeCoin’in 2021 yılı ikinci yarısında fiyat yükselişine devam etmesi bekleniyor.

  Sonuç

  2021 yılında BTC fiyatlarında rekor seviyesinin görülmesi ardından her ne kadar sert düşüşler gerçekleşse de onun lider kripto para birimi olması ve piyasa yapıcıların ona olan desteği 2021 yılı ikinci yarısında yine fiyat yükselişi yaşayacağını gündeme getiriyor. Analistler BTC yükselişinin altcoin fiyat yükselişlerini desteklediğini bunun yanında ise DeFi protokolü ile ilişkili altcoinlerin ise fiyat artışları ile liderlerle yarışacak hale, 2021 sonuna doğru ulaşacaklarını belirtiyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle