Kripto Para

Çin’den kaçan dev kripto madencisinin yeni adresi

  Dijital yatırım firması IBC Group, Çin’de Bitcoin ve Ethereum madenciliği için kurduğu tesislerini taşıma kararı aldı. Hükümetin baskıları yüzünden bu tesisleri kapatan firma, hangi ülkelere transfer olacağını açıkladı…

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre Toronto merkezli yatırım firması IBC Group, kripto para madenciliği alanında yeni bir karara imza attı. Çin’de hem Bitcoin hem de Ethereum madenciliği yapan firma, Çin’in yıldıran baskı politikası yüzünden ülkeden göç etmeye karar verdiğini duyurdu.

  Ülkede 40’tan fazla şehirde faal olan IBC Gruop, Çin hükümetinin baskıcı tavrı yüzünden ülkedeki kripto para madencilik faaliyetlerini sonlandırdı. Bilindiği üzere Çin Devlet Konseyi, mayıs ayının son haftalarından bu yana ülkenin bazı eyaletlerindeki madencilere göz açtırmıyor. Sektörün merkezi haline gelen Xinjiang ve Sichuan eyaletlerinde kripto para madenciliği tamamen bitirildi. 

  Yeni Adresleri Belli Oldu

  Bu eyaletlerde Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapan IBC Group, yeni adreslerini duyurdu. Ülkedeki kripto para madencilik tesislerini tamamen kapatan dev yatırım firması, Birleşik Arap Emirlikleri, Kanada, ABD, Kazakistan, İzlanda gibi ülkelere geçiş yapıyor. Bu ülkelerde yine IBC Group’a ait madencilik tesisleri kurulacak. 

  IBC Group Yönetim Kurulu Başkanı Khurram Shroff, Çin’den yapılan zorunlu göç hakkında kripto para basınına önemli açıklamalar yaptı. Yatırım firması yöneticisi, Çin’de başlayan madencilik karşıtı hamlelerin, Çin’in rakibi olan diğer ülkeler için önemli bir avantaj olduğuna dikkat çekti.

  BTC ve ETH Madencilik Tesisleri Taşınıyor

  Madencilik faaliyetlerinin Çin merkezli olmamaya başlamasının kripto para piyasası için önemli olduğunu vurgulayan Shroff, bu zorunlu göçten dolayı üzgün olmadıklarını aktardı. Deneyimli yönetici, Çin’in baskısı sebebiyle madenci göçünün başlamasını aynı zamanda Kanada için de büyük bir fırsat olarak değerlendirdi.

  Dünya çapında toplamda bin 500’den fazla çalışana sahip olan IBC Group, kripto para madenciliği yapacağı yeni lokasyonları açıkladı. Dev firma yeni anlaşmalara göre Birleşik Arap Emirlikleri, Kanada, ABD, Kazakistan, İzlanda gibi ülkelerde kripto para tesisleri açacak. Ayrıca Güney Amerika’dan birkaç ülkede de madencilik tesisi kurulacak. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle