Kripto Para

XRP güvenliğini artıracak gelişmeyi Ripple duyurdu

  XRP yatırımcılarını sevindiren açıklama Ripple resmi web sitesinden yapıldı. Şirket son paylaşımında RippleNet’in Sistem ve Organizasyon Kontrolleri 2 (SOC) sertifikası aldığı açıklandı…

  Altcoin yatırımcılarını ve özellikle XRP destekçilerini yakından ilgilendiren gelişme sonucunda Ripple artık çok daha güvenli bir hale geldi. Şirketin duyurusunda RippleNet Cloud sayesinde pek çok firmanın ve finansal kuruluşun eski yöntemlerden kurtulacakları belirtildi. Bu finansal kuruluşlar SOC 2 sayesinde temel ödeme altyapılarını daha hızlı ve daha düşük maliyetlerde modernize edebilecek.

  İlk olarak geçtiğimiz yılın haziran ayında piyasaya sürülen Ripple’ın tamamen bulut tabanlı hizmeti RippleNet Cloud, blok zincir dünyasında büyük ilgi görüyor. İlk çıktığı günden beri 40’tan fazla banka ve ödeme hizmeti tarafından benimsendi ve kullanılmaya başlandı. Ripple şirketi bu sistemi daha da büyütmek için yeni anlaşmalar ve geliştirmeler yapıyor. 

  RippleNet Daha Güvenli Hale Geldi

  Ripple tarafından sağlanan tamamen bulut altyapısına sahip bu sistemde güvenlilik ve gizlilik ayrı bir önem taşıyor. Şirketin yaptığı son duyuruda RippleNet Cloud’un güvenliğini arttırmak için SOC 2 sertifikası alındığı bilgisi paylaşıldı. Bu sayede sistem daha kullanışlı ve güvenli hale geldi. Söz konusu sertifika Güven Hizmetleri Kriterleri (TSC) ve Denetim Standartları Kurulu ilkelerine göre şirketlere verilen bir rapor olduğu için büyük destek görüyor.

  Amerikan Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü (AICPA) tarafından verilen SOC 2 sertifikası alan şirketler arasına Ripple da kendi ismini yazdırmayı başardı. Bu gelişme kripto para basınında geniş yankı buldu. Google Cloud’un da içerisinde bulunduğu birçok hizmet SOC 2 sertifikasına sahip olmasıyla biliniyor.

  Ripple Şirketinden SOC 2 Duyurusu

  Şirketin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı: “Bizim bu sertifikaya sahip olmamız RippleNet Cloud’u benimsemeyi planlayan bankaların modern güvenlik ve gizlilik ihtiyaçlarını karşılayabileceğimiz konusunda “onay mührümüz” olduğu anlamına geliyor. 2021 yılında SOC 2 sayesinde Ripple Net Cloud’un daha fazla müşteri tarafından benimsenmesini bekliyoruz.” Kripto para uzmanları bu gelişmenin XRP fiyatına olumlu yansıyacağını düşünüyor. 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle