Kripto Para

Rapçi Eminem eserlerini NFT olarak satacak

  Tüm dünyada artık çılgınlık boyutuna ulaşan NFT sektörüne dünyaca ünlü rapçi Eminem de dahil oluyor. Eminem, çocukluk yıllarından bu yana koleksiyonuna eklediği ürünleri ve bazı müzikal ritimleri NFT olarak satışa çıkaracak.

  Asıl ismi ile Marshall Bruce Mathers, dünyanın tanıdığı ismi ile Eminem, NFT sektörüne adım atıyor. Eminem, NFT satışlarının nasıl gerçekleşeceğini gösteren bir satın alma rehberi de yayınladı. NFT satış etkinliği 2 Mayıs saat 18.30 ET (Eastern Time) olarak belirlendi. Rapçi Eminem’in NFT satışları, popüler NFT platformu olan Nifty Gateway üzerinden yapılacak.

  NFT satış etkinliğine “Shady Con” ismi verildi. Etkinlikte Eminem’in çocukluk yıllarından bu yana koleksiyonuna eklediği ürünler ve orijinal müzikal ritimler yer alacak. Söz konusu NFT satışları on beş dakikalık satın alma süresi ile açık sürümlerde gerçekleşecek. Ayrıca etkinlikte dijital ticaret kartları, sınırlı sürüm NFT ürünleri yer alırken, fiziksel NFT ögeleri için de açık artırma gerçekleştirilecek.

  Eminem’in NFT Serisinde Neler Yer Alacak?

  Eminem’in NFT koleksiyon ürünleri arasında rap albümleri, çocukluk yıllarına ait oyuncaklar ve kendisinin çocukluktan bu yana biriktirdiği beyzbol kartları bulunacak. Eminem konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Bir yetişkin olarak benim için değişen pek bir şey olmadı. Hayatımın o yıllarına ait bu koleksiyonlardan bazılarını tekrar oluşturmaya çalıştım ve yalnız olmadığımı biliyorum. Bu alanda aynı havayı yaratmak istedim. Kendi koleksiyonculuk sevgimden fikirler bulma kısmı çok eğlenceliydi.”

  Eminem’in koleksiyon tutkusundan ilham alarak ortaya koyduğu NFT satışlarında, Eminem’in sevenleri ondan türünün tek ve değişmez örneği olan orijinal koleksiyon parçalarını almaya çalışacak.

  Rapçilerin NFT Sevgisi

  Daha önce NFT sektörüne rap dünyasından başka isimler de dahil olmuştu. Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg “A Journey With The Dogg” isimli NFT serisi ile sektöre girmişti. Öte yandan rapçi Soulja Boy da tweetlerini bir aydan daha uzun bir süre önce NFT olarak satışa çıkarmıştı. Öte yandan rapçi olmasa da Paris Hilton da son dönemlerde 1,1 milyon dolardan fazla NFT satışı yaparak gündeme gelmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle