BTC savunucunsan çarpıcı ETH Yorumu

  Kripto para topluluğunda önde gelen Bitcoin (BTC) savunucularından biri olarak bilinen Andreas Antonopoulos yeni açıklamaları ile gündeme oturdu. Antonopoulos, açıklamasında Ethereum geleceğini değerlendirdi…

  Kripto para basınına röportaj veren popüler Bitcoin (BTC) savunucularından Andreas Antonopoulos, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Ünlü isim, Ethereum’un (ETH) geleceğinin Bitcoin’e göre çok daha belirsiz ve riskli olduğuna değindi. Açıklamalarında ETH ile BTC kripto para birimlerini kıyaslayan Antonopoulos, Ethereum’un daha genel amaçlı bir yapıda olduğuna dikkat çekti.

  Bu sebeple Ethereum’un geleceği hakkında fikir yürütmenin de oldukça zorlaştığını vurgulayan Antonopoulos, ETH ile BTC kıyaslaması yapınca dikkatleri üzerine çekti. Ethereum’un karmaşık yapısı daha işlevsel gibi görünse de Antonopoulos’a göre bunun bazı olumsuz sonuçları da öne çıkıyor.

  Ethereum Siteminin Geleceği Hakkında Açıklama

  Ünlü Bitcoin savunucusu Antonopoulos, Ethereum sisteminin gelişebilmesi için çok daha fazla yenilik gerektiğini kaydederken bu kıyaslamada şunları söyledi: “Bu nedenle bunu yaparken bazı tökezlemeler yaşanacaktır. Hatta yıkıcı kayıplar bile olabilir. Bu sebeplerle Ethereum’u daha çok tamamlayıcı bir rolde görüyorum. Bitcoin’in girmek istemediği bazı inovasyon alanlarına Ethereum girmiş durumda.”

  Röportajının devamında Ethereum’un kafa karıştıran piyasa anlatıları için gündeme gelebilecek şeylere dikkat çeken Bitcoin savunucusu, Ethereum kullanım durumunu kıyasladı. Bitcoin’den daha belirsiz bir geleceği olduğunu söylerken ETH kripto para biriminin özelliklerine dikkat çekti.

  “Ethereum’un Geleceği Belirsiz Görünüyor”

  Bitcoin destekçisi olması ile bilinen ünlü isim Ethereum ile Bitcoin’in geleceğini kıyaslarken şunları belirtti: “Ethereum’un kullanım durumu, çok daha açık bir yapıda bulunduğundan, fikir yürütmek zor ve kafa karıştırıcı. DeFi sektörü, NFT’ler veya ICO’lar. Ethereum‘un mevcut modelinin ne olduğunu düşündüğünüzde birçok farklı sonuçla karşı karşıya kalmanız mümkün.”

  Kripto para sektörünün ve regülatörlerin yeni hamlelerine karşı dayanması gerekeceğine de ayrı bir parantez açan BTC savunucusu çarpıcı açıklamalarda bulundu. Antonopoulos’a göre blockchain teknolojisinin 2009 yılında piyasaya sürülmesi tüm ezberleri bozdu ve herkese gözetin altında olmadan işlem yapabilme fırsatı verdi. Antonopoulos, Bitcoin’in oldukça farklı bir yatırım aracı olduğunu düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle