BTC almak için harika bir zaman – Tom Lee

  Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC), Mayıs ayından üzerine kalan ölü toprağını atmaya başladı. BTC, özlenen ve beklenen yukarı yönlü ivmelenmeyi gösterdi, analistler de BTC fiyat tahminlerini revize etmeye başladı. Ünlü analist Tom Lee de 2021 sonu için BTC fiyat tahminini açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayında 65 bin dolara kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ardından BTC hafif geri çekilmeler ile 55 bin dolar seviyesine kadar geldi ve burada yatay bir seyre tutundu. 19 Mayıs tarihinde gelen büyük çöküş ile birlikte BTC 30 bin dolar seviyesine kadar düştü. Nisan ayındaki rekor seviyesi göz önüne alındığında, bu BTC için %50’den fazla bir değer kaybına denk geliyor. Haziran ayı boyunca ve Temmuz’un çoğunluğunda bu düşüşün izlerini silemeyen BTC, yeniden toparlanma sinyallerini güçlü şekilde göstermeye başladı.

  BTC 45 Bin Dolar Üstünü Test Etmeye Başladı

  Temmuz sonlarında gelen yükselişler ile önce 40 bin doları test etmeye başlayan Bitcoin, daha sonra 42 bin dolar seviyesinde mücadele vermeye başladı. Bu aşamada birçok analist, 42 bin dolar ve ardından 43 bin dolar seviyelerinin satış baskılarıyla birlikte güçlü bir direnç oluşturabileceğini ifade ediyordu. BTC, analistlerin bu öngörüsüne uygun şekilde hareket ettikten sonra 45 bin dolar üzerini test etmeye başladı ve 46 bin doların da üstünü görerek umutları güçlendirdi. Piyasada BTC adına şimdilerde yeniden umutlu bir ralli bekleyişi var.

  Tom Lee’ye Göre Alım İçin Harika Bir Zaman

  Bitcoin’in ya da herhangi bir kripto varlığın nasıl hareket edeceği elbette bilinemez. Ancak bu konuda başarılı tahminleriyle dikkat çekmiş olan bazı analistler, yatırımcıların ilgisini yeniden çekmeyi başardı. Bu konuda popüler olan Fundstrat’tan ünlü analist Tom Lee de BTC için 2021 sonu fiyat tahminin açıkladı.

  CNBC yayınında fikirlerini dile getiren Lee’ye göre BTC 2021 sonuna kadar 6 haneli seviyeleri görecek. Lee, 200 günlük hareketli ortalamayı kıran BTC için yıl sonunda 100.000 bin dolar seviyesinin görülebileceğini düşünüyor.

  Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Tom Lee, şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin satın almak için harika bir yerde olduğumuza inanıyorum. Size Fundstrat’ın önemli bir kuralını duyurmak isterim, eğer 200 günlük hareketli ortalamanın üzerindeyse her zaman alım yapabilirsiniz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle