Visa Stellar ile ortaklık kurdu! XLM fiyatını uçuracak mı?

  Altcoin dünyasının en popüler kripto para birimlerinden biri olan Stellar (XLM), yatırımcıların dikkatini çeken gelişmelerle öne çıkıyor. Dünyanın en büyük ödeme şirketi Visa ile ortaklık anlaşması yapan Stellar’ın ardından XLM fiyatı merak konusu oldu…

  Kripto para yatırımcılarının en çok takip ettiği altcoin projelerinden biri olan Stellar (XLM), ortaklık anlaşmaları ile adından sık sık söz ettiriyor. Stellar ile Visa ortaklığı kripto para basınında geniş yankı buldu. USD Coin’in (USDC) Stellar ağı üzeride piyasaya sürüleceğinin duyurulmasının ardından XLM fiyatı yükseliş trendine başladı

  Altcoin yatırımcılarının radarına takılan XLM fiyatındaki yükselişi destekleyen gelişmelerden bir diğeri daha gündeme geldi. Development Foundation (SDF) tarafından yapılan açıklamada Stellar hakkında çok önemli bir ortaklığa değinildi. Stellar ile Visa ortaklığı kripto para sektöründe büyük ilgi topladı. 

  Stellar Ortaklığı Dikkat Çekiyor

  Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinin başında gelen Visa’nın dışında Stellar ile ortaklık kuran şirketlerin sayısı da giderek artmaya başladı. ABD’nin finans devi Circle ve USDC’nin arkasındaki şirket Tala ile birlikte çalışacağını duyuran konsorsiyum, kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  Visa’nın da aralarında bulunduğu bu konsorsiyum, gelişmekte olan piyasalardaki dijital varlıklar sektörüne girmeyi hedefliyor. Bu yüzden ekibin blockchain ağı olarak Stellar’ı kullanması gündeme geldi. Tala şirketi ilk etapta bankacılık hizmetlerini kullanmayan kişilere ulaşabilmek için dijital cüzdan üzerinden stablecoin hizmetleri verecek.

  XLM Fiyatını Uçuşa Geçirebilir

  ABD merkezli bankalarda stablecoin kullanımnına yasal olarak izin verilmesi de bu adımın başlangıç noktalarından biri oldu. Bankacılık hizmeti almayanlar için Tala, Stellar, Visa ve Circle ortaklığı ile USDC kullanımı tıpkı ABD doları gibi kullanılabilecek. Bu avantajlarla öne çıkan Stellar kripto para dünyasının parlayan yıldızı haline geldi.

  Stellar ağının yerel kripto para birimi olan XLM’nin de bu gelişmelerden dolayı yükseliş trendini sürdürmesi bekleniyor. Kripto para uzmanları, XLM grafiğini ve piyasa gelişmelerini takip ederek bu kripto para biriminden ciddi bir yükseliş rallisi başlatmasını ön görüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle